Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

JOM Blueline reglabila. Am citit foarte multe lucruri bune despre ea pe forumurile din afara si chiar mai mult, am "binecuvantarea" lui Flavius, care are si el la fel :d Pret:169EUR.

Link către comentariu

de pe ebay.de . Am pe cineva acolo care vine in tara in fiecare luna. Mi-o aduce el :d

Link către comentariu

Fresh!

Am descoperit acest abtibild. Mi-e frica sa va intreb traducerea :-ss

post-122999-13998968974143_thumb.jpgpost-122999-13998969043639_thumb.jpgpost-122999-13998969141861_thumb.jpgpost-122999-13998969233069_thumb.jpgpost-122999-13998969306869_thumb.jpgpost-122999-13998969356054_thumb.jpg

Link către comentariu

traducere?! cifrele se citesc la fel. 524.500 km (in bord cat ai, jumate?)

cum de nu l-ai vz pana acum?

 

legat de scut:

-vopseaua proasta, se va exfolia dupa o vreme. eu l-am vopsit pe al meu, desi nu afecteaza cu nimic lipsa vopselei.

-cele 2 nervuri longitudinale trebuie sudate cu cordon, nu in puncte. daca fortezi (suspendat pe gheata sau groapa) se vor rupe. eu trebuie sa sudez una .

Modificat de Muale
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Pur si simplu nu l-am vazut. Oricum, chiar nu mai conteaza acum.. In bord sunt 270k acum. Doamne ce oameni..

 

Ce ma mira in schimb, e ca dupa atatia km, interiorul masinii se prezenta super. Am vazut golfuri cu 100k+ km si aratau jalnic. 

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
redline1619

Nu pot sa cred cat avea in realitate...

 

Oricum nu conteaza, ai motor nou acum :D

Link către comentariu

depinde cine/cum a folosit-o si cat de reali sunt km aia 100k

am vazut taxiu din 2012 ce facea 10mii pe luna si interiorul arata impecabil (un vw passat b6).

 

in cazul tau este inca un semnal de alarma...varsta aduce belele (ai vz cum a fost motorul).

Link către comentariu

Belele mai mari ca asta nu cred ca pot fi. Asta e acum, de necrezut, dar adevarat. Chiar o sa pastrez stickerul ala acolo.

Link către comentariu

nu ai capac peste motor?

acum ca e gata tot, ai vz la mine cum se face - curata-l sa fie frumos.

Link către comentariu

Am am. Dar nu l-am pus inca pentru inca nu e gata tot. Se lucreaza la frane pe spate.

Link către comentariu

este sigur 5 pe abtibild?? se poate sa fie si 3 nu prea e clar .....

Link către comentariu

50.000 / an nu e mult pt drumurile (autostrazile) civilizate.

la noi se circula mai greu si nu sunt multi sa faca naveta 200 km / zi. km aia ca asa se traduc, in distanta casa-job de 100 km.

Link către comentariu

E mai mult ca sigur 5. Posibilitatea sa scrie gresit e foarte mica. In conditiile spuse de Muale, masina a fost condusa de cineva care avea grija de ea... in Ro nu ar fi supravietuit nici jumate din km aia.

Link către comentariu

Mi-e greu sa inteleg cum ai ratat acel abtibild... Si cat de idiot a fost samsarul ca l-a ratat si el :lol:

Link către comentariu

Omu' de la care am luat masina nici nu era acasa in momentul tranzactiei. Era plecat in Austria sau Germania dupa masini. Am discutat cu sotia despre achizitie. Oamenii pareau o familie obisnuita, cu o viata "de doamne ajuta". In fine, asa cum am facut tot la motor, asa o sa fac, pana la urma, tot si pe afara.

Link către comentariu

Tu nu ai verificat-o nicaieri inainte s-o cumperi? La scanare pe motor e in cncordanta cu abtibild-ul sau e reglata si acolo?

Oricum, ce a fost greu de facut, deja ai corectat. Asa ca te poti bucura in continuare de ea!

Link către comentariu

Cand am cumparat-o, am facut un drum pana la Valcea intr-o zi de duminica si... fie vorba intre noi, nici numere in regula nu avea. A fost cum se zice pe romaneste "la ghici". Asta e. Daca s-a intamplat acum cu motorul sau ca se intampla peste 3-4 ani, tot banii aia sunt.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Salutare...a avut cineva curiozitatea sa traduca acel sticker? lasand deoparte cifrele...

Stickerul spune ca urmatoarea verificare/revizie sa fie facuta  in luna 07 anul 2013 SAU 524500KM...nicidecum ca la data aia avea kilometrii aceia...

Asfalt uscat :)

Link către comentariu

Adica avea la ultima revizie cu 15k sau 30k mai putin decat scrie acolo :(

 

In alta ordine de idei - partea buna a lucrurilor -  masina arata excelent pentru km astia.

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

Da, eu mi-am dat seama. Oricum, vorba lui mad_kat, avea cu 10k sau 15k mai putin, deci same shit.

Link către comentariu

Ai cobit cand am scris eu ca nici a mea nu-i are reali.  :icon_confused: Nu e panica, ci chiar motiv de mandrie ca a tinut atatia km si arata cum arata.  :icon_thumleft:

De curiozitate, daca poti s-o scanezi, ia sa vezi ce scrie pe Instruments, dupa Shop #: WSC(asta daca o fi la fel si la diesel).

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Si daca stickul a fost pus cand s-a facut distributia...cat se scade?:))

Link către comentariu
Publicat (modificat)

wrong

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!