Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

Scump (mai scump ca la G7) dar merita sa ai piele (chiar si partial chiar si sintetica) decat textil. Usile sunt acoperite cu piele sau textil, in cazul optiunii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema actuala nu e pretul ci ca 1.8TSI e cu DSG7 si n-are rost sa mai intram in detalii :D

 

 

Poate sunt eu în eroare dar, parcă, dsg 7 a avut probleme serioase doar la un lot de S superb asamblate pe  platforma de producţie din China

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti in eroare  :).. DSG 7 cu ambreiaje uscate are probleme si la VW dar pentru VW exista rechemare pentru China.. pe cand la Skoda ..

Modificat de iulianb2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate la noi nu e rechemare. Ci o informare si schimbare gratuita in garantie, posibil pe culanta ulterior.

 

E cumva prima aparitie a cutiei DSG7 in combinatie cu 1.8TSi?

Pana acum stiu ca a fost DSG6. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.8 tsi de generatia cu 160 de cai tot dsg 7 uscat a fost.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@rifflections  mersi pt raspunsul prompt. Cam putina piele la banii astia..sincer. Ma asteptam la mai mult totusi, macar niste piele sintetica in plus pe langa pielea aceea naturala.

Modificat de dumit81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de protectia scaunelor de picioarele copiilor: a fost la Lidl o chestie transparenta care se pune doar pe spatarul scaunelor fata si era 16 lei. Se prinde bine si nu schimba culoarea. O folosesc cu succes. Inainte zici ca treceau elefantii pe spatarul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti lua pachetul cu toata tapiteria de piele, nu?

Azi m-am plimbat cu 1.4 tsi 140 la pba.masina m-a surprins in mod placut,mai ales modulul driving mode.chiar e diferenta mare intre moduri,merita pusa dotarea pe masina.

In rest,numai de bine!

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari viitorilor posesori de O3.

 

Postez aici un link catre un review complet catre WhatCar UK unde Skoda O3 obtine 5 stele

http://www.whatcar.com/car-reviews/skoda/octavia-hatchback/summary/26170-5

 

referitor la DSG 7 cu ambreiaj uscat. Stie cineva daca anumite probleme apar si la 1.4 TSI 122 cp sau este vorba de o problema generala indiferent de motorizare? Multumesc si scuze pt eventualul offtopic (daca problema se dezbate in alta parte va rog sa-mi dati linkul catre acel topic)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ce a fost dat link-ul mai sus :) http://vwforum.ro/topic/53006-jurnal-dsg-7trepte/page-15#entry2092218 DSG7 se incinge si se strica, indiferent de motorizare, pe la mecatronic e problema, ca acela e mai scump decat ambreiajele .. pe scurt :) ghinion (eu am luat cu DSG7, la noroc cum se spune) .. acum pe bune, trag speranta ca au mai imbunatatit ceva si nu le-au lasat asa daca cunosc problema

 

Pe whatcar review-ul este mai demult, dar este un semn bun ca i-au dat 5 stele, foarte putine masini au 5 stele, BMW 3, noul A3 si G7. Si Mondeo .. in fine, e o masina foarte dorita in UK. Eu "ma rad" de cele numai 2 stele pe care i le-au dat A-class-ului nou :) Interesant este ca daca te uiti la modele (motorizari) dau stele diferite si in functie de motorizari, la G7 de exemplu 1.6tdi are numai 4 din cauza lipsei de forta si a zgomotului, iar la unele motorizari mai scumpe le dau mai putin tocmai ca sunt prea scumpe fata de ce ofera, gen 2.0tdi fata de 1.4tsi.

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din spusele unui dealer Skoda, prin toamna / sf de an vor fi disponibile si 1.8 tsi manuala si 1.4 tsi dsg.

Cam ciudat sa nu le aduca de la bun inceput, dar nu ar trebui sa fie vreo mirare, tinand cont de poRO.

Exceptie face situatia cand Vwag are in plan o serioasa revizuire a dsg7 -> timp de implementare si lipsa capacitate de productie pt noile repere; insa ma cam indoiesc de aceasta varianta pt ca 1.8 tsi m6 ar fi putut fi oferit bine merci, plus ca pe 1.8 tsi este dsg7.

 

 

Felicitari tuturor celor care au comandat 1.8 tsi (chiar si cu dsg7), este un motor deosebit. Sa va bucurati de ele fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, tocmai ce am terminat de lecturat...Să sperăm că ce a fost grav s-a remediat și au rămas doar cele din categoria mici și enervante.

 

Jenant este că problemele au apărut la toate genurile de utilizatori.

Eu oricum, am rămas setat pe dsg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca iti spun ca deja exista 1.8 tsi m6,ma crezi?bine,nu in configurator,dar au fost deja...plimbate.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista 1.8 tsi m6, sigur ca da, doar ca nu-i inca disponibil (in lista) in RO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bad post...brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, noroc ca sunt multe benzinarii... caci rezervorul din Octavia 3 are doar 50 litri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un review rusesc de jumatate de ora haios :) cine stie rusa?

http://youtu.be/mEgpwz5c07A

Culoarea este blue lava cum vroiam eu, sper sa nu ma insel sa nu fie pacific blue

LE: acum imi dau seama de o chestie, pentru cine nu a avut O2 si sta pentru prima data in O3 i se pare incredibil ce masina a facut Skoda, e cucerit:), insa pentru posesorii de O2 (ca mine) efectul wow e mult mai slab

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai grija la bocanc poti face 1000 km cu un plin!

Modificat de Mihai2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai grija la bocanc poti sa faci 1.000 si cu 1.2 TSI.

Eu am facut 750 Km cu mers 180 Km/h pe unde am prins autostrade si destul de tare in rest.

Daca mergeam incet cred ca ma apropiam de 1.000 Km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Culoarea Blue Lava e frumoasa. Foarte apropiata de albastru grafit :P

http://www.flickr.com/photos/bigblogg/8370845659/in/photostream/

Interesante si jantele Teron 17".

Scaunele par asemanatoare cu cele de Audi :icon_thumleft: 

Mare plus pentru incalzirea in bancheta.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie scaunele mi se par mai slabe decat cele de la O2 atat ca si forma cat si calitate. Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca au renuntat la unele detalii ca de exemplu locasul din coltul exterior (inspre portiere) care era foarte util pentru "colectarea" monedelor pentru automatele de parcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

out of topic, ca tot sunteti interesati de noile modele de la Skoda, ati vazut cum se doreste sa arate Skoda Polar?

Modificat de Mihai2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!