Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

fake, in cel mai rau caz ala e noul Yeti desi nu cred ca va mai pastra proiectoarele alea, sunt hidoase.

Modificat de iulianb2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai degraba seamana cu un  Touareg cu moaca adaptata ! Fara ligheanele alea ce sunt pe post de proiectoare cred ca ar arata bine!

Modificat de pte
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee de ce te obliga sa pui faruri de ceata fumurii daca vrei sa pui faruri cu LED?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din acelasi motiv pentru care daca vrei keyless system trebuie senzori de parcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A gasit cineva poze cu Octavia 3 in culoare Bej-Capucino? Am tot cautat pe net dar in afara de poza de prezentare nu am gasit poza reala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia 4ever

@rempha asta e bej cappucino cred cu care am facut drive test

post-24988-0-49156800-1365294522_thumb.j

post-24988-0-52425900-1365294530_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! Ai si niste poze mai mari decat thumbnails?

Modificat de rempha
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia 4ever

@rempha am dar nu le pot uploada ca sunt prea mari :) lasa-mi o adresa de mail pe privat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu in plansa de bord apreciez cel mai mult ca au bagat noul climatronic prin care au revenit la vechiul design cu 3 rotite si nu s-au mai complicat cu cel de pe O2 FL. Il am pe o alta masina pe cel nou si pot spune ca cel anterior in 2 rotite era al naibii de aiurea, cand am fost la test drive cautam comenzile cum cauti literele pe tastatura cand nu stii sa tehnoredactezi.

Modificat de iulianb2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@rempha asta e bej cappucino cred cu care am facut drive test

 

acum am vazut, din pozele tale.... fata e Jetta 6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut si eu noua octavia, arata foarte bine interior/exterior, portbagajul urias incape lejer un vitel acolo :lol: mi se pare chiar mai mare decat la o2. intr-adevar se vede ca a scazut calitatea plasticelor la interior, mie cel mai urat mi s-a parut torpedoul care pare mai firav chiar decat torpedoul de pe logan, cel putin asa mi s-a parut mie. Daca vrei sa il inchizi normal ca la o2 sau jetta de ex n-ai nici o sansa, trebuie sa-l trantesti mai tare :dry: si cel putin in masina in care m-am suit eu era si un pic stramba spre stanga usa de la torpedou, zici ca e  facuta de chinezi partea inferioara a bordului. La rapid de ex e mai bine construit torpedoul.

Despre motoare/tren de rulare nu ma pronunt, este net superioara  o2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu era stramba usita la torpedou ci era inchisa prost. Aceasta usita are doua prinderi pe stg si pe dr. Soferul poate ajunge doar in stanga cu degetul cand apasa. Prin urmare partea dreapta ramane deschisa si atunci aparenta ca e stramb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tare :D Cred ca torpedul e luat de pe Dacia 1300 UAP :) Tin minte ca rupsesem la ea clemele de prindere si o fixam cu o bucata de hartie sa stea inchisa.

Modificat de iulianb2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comparatia cu Dacia 1300 este un pic rautacioasa. In cel mai rau caz se compara cu Logan Mk 1 care are Airbagul pe bord si torpedoul dedesubt. La Logan am lipit ceva in dreptul senzorului care actiona becul deoarece capacul cand era inchis nu apasa suficient de tare si noaptea vedeam lumina din zona torpedoului :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:biggrin: Asa era si la 1310 cu lumina daca mai luam si o groapa se deshidea usita de la torpedou.

Modificat de niku_nd4spd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nms si @niku_nd4spd:

nu cred ca era o problema ca nu se inchidea usa la torpedou, cred ca era optiunea care o ofera si Octavia acum: iluminare picioare fata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Irelevanta cresterea comparativ cu scaderea pietii auto germane in general, e logic ca modelele ieftine produse tot de grupul VW sa capete pozitii mai bune, nu are nici o legatura cu calitatea Skoda Octavia. Cand va detrona macar unul din primele 4 modele de la VW (Golf/Jetta, Tiguan, Polo, Passat), atunci va fi ceva ..

Modificat de iulianb2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are cum sa vanda mai bine Skoda ca VW in Germania, articolul era informativ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e imposibil, cred ca va depasi Jetta, nu inteleg de ce le amesteca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am zis Octavia nu va depasi Golf ci Skoda nu va depasi VW, marca/marca nu model/model, asa Octavia va depasi Scirocco si Up! samd

 

Ideea era ca Octavia sta bine, este in crestere chiar si acasa la VAG. Iar in Islanda e nr.1 (ca si in Romania) :) doar ca acolo piata e de 10 ori mai mica ca in Romania, iar Duster este pe locul 6. Duster si Sandero se vor vinde bine prin lume anul asta :)

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai sa apara Octavia 3 Break. Abia atunci vor incepe cu adevarat vanzarile ptr Skoda in Germania. Eu unul majoritatea Octaviilor si Loganurilor din Germania, le-am vazut break.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noroc baieti, o intrebare am si eu ...Front Assistant, Lane Assistant sunt in vreo varianta ? sau sunt optionale ? ca ori le-am sarit eu ori....poate imi poate explica cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu chiar conduci masina de la profil ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!