Jump to content

Schimbare ceasuri bord


pitbulltm
 Share

Postare recomandată

Sorin - motorasul este de vina.

Ionut - nu am avut din pacate timp, de asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Florin am schimbat motorașul de la turometru de pe ceasurile vechii și tot asa face când trec de 2000 rpm și accelereze încet merge sacadat dacă accelerez tare nu mai face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde tragi concluzia ca....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi nu e de la motoraș pentru ca pe ceasurile vechii mergea bine,nu știu ce sa mai cred, poate e ceva de pe placa, seara când se mai răcorește merge normal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergea până să te apuci tu să le schimbi. Din păcate cam greu să îți zic exact, având în vedere că mă iau doar după povestirea ta..

Modificat de Laurentiu_LWR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ee cred,ca pana la urma o sa ma obișnuiesc cu el asa altceva nu știu ce sa ii mai fac:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se face - doar că trebuie să vedem exact de la ce este - dacă ai umblat la ace....cel mai sigur este de la motorasele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce te referi Florin, adică ce ar putea fii de la motoraș, sa fie și acesta defect?  motorașul de la kilometraj ar merge și la turometru? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Reveniti on topic va rog...

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin din nou :).mi-am cumparat de data asta ceasuri maxidot doar ca sunt de anglia.trebuie sa modific folia si de la voi am nevoie un dump pentru europa dar vreau sa fac sa mearga si temperatura exterioara pe ceas.trebuie sa ma mai uit odata pe ceasuri ca nu mai stiu exact codul lor.poate fii 3B0920946A dar nu sunt sigur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

citeste soft-ul lor si da-l pe mail - ti-l modific eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru1984

Buna tuturor .Cine m-a pote ajuta si pe mine si ce trebuie sa fac. Am si eu o problema dețin un Golf 4 TDI ajm 116 cp. La ceasul de bord pe timp de noapte nu mai sta aprins ledul albastru unde indica ceasul si câți km am  (deci nu se vede nimica ) multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Și pe timp de zi? Dacă este ars dai ceasul jos si le schimbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/2/2016 at 1:36 PM, Alexandru1984 said:

Buna tuturor .Cine m-a pote ajuta si pe mine si ce trebuie sa fac. Am si eu o problema dețin un Golf 4 TDI ajm 116 cp. La ceasul de bord pe timp de noapte nu mai sta aprins ledul albastru unde indica ceasul si câți km am  (deci nu se vede nimica ) multumesc 

demontate si verificate ledurile de pe placa de baza - precum si circuitul, daca acestea sunt ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta in panoul de sigurante din interior o siguranta arsa. Scoate din ele pe rand si vezi care este neagra si intrerupta si schimba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wolfcip - daca nu ii merge iluminarea la cele doua afisaje - nu este de la sigurante, ci are probleme la leduri sau pe placa de baza a ceasurilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!  Revin cu o problema mai veche, și anume îmi sacad acul de la turometru când era cald afara și trecea de 2000 rpm,am schimbat și motorașul, dar la fel face.Pana la urma  Ioanidis84  a avut dreptate agata acul în folie,din cauza dilatari acesteia. Am scos mai mult acul inafara,și nu mai am probleme. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/20/2016 at 10:59 PM, soriin06 said:

Am pus aici un video am desfăcut din nou nu agata în folie https://youtu.be/mO0DZAeB064

no, acum nu cred ca e vina noastra, ca ai verificat anterior si ai zis ca nu agata in folie... plus schimbat motoras - si de fiecare data ai bagat acul prea mult....??!! 

L.E - important e ca ai reusit sa te descurci, in cele din urma......

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da nici eu nu mi-am putut da seama, oricum acul e mult mai inafara decât cel de la kilometraj dar nu se observa  din interiorul decât  foarte puțin. Mulțumesc  de ajutor și de sfaturi!  încă o întrebare de curiozitate dacă știe cineva ce led e ala chiar la capătul acului de la kilometraj, defapt nu cred, ca e un led am observat când am dat folile jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care led ? .. nu cumva vorbesti de senzorul de lumina de pe placa de baza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seamana puțin cu un led, nu am știut cum sa ii zic.Ce rol are acel senzor de lumina de pe placa de baza?  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!