Jump to content

S K F - ul


F l o r i n

Postare recomandată

Felicitari omu! Mult curaj ai avut sa te apuci de asa ceva, dar cred ca in 2 stai altcumva cu moralu'... macar nu esti sungur.

Iti admir determinarea.

Link către comentariu
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    198

  • C o s m i n

    18

  • Cosmin_TDI

    14

  • Muale

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si deci sa inteleg ca mai ai de lucru la ea ... abea astept sa vad DIY-ul :rolleyes: .

Modificat de C_R_I_S_T_I
Link către comentariu

Impresionant,felicitari! iti trebuie mult curaj,timp si cunostinte sa te apuci de asa ceva! Bravo domnilor! :icon_thumleft:

Link către comentariu

Multumesc mult !

Nu e vb de moral - ca mi-am facut temele inainte....e vb de munca...chiar e mult. Cand faci in doi, unul desface ceva, altul altceva...e mult mai usor.

Lucrarea e terminata - climatronicul si masina perfect functionale....dar ii mai fac toate nebuniile, ca sa o transform complet...si din cauza asta stau cu "coaja" bordului jos.

Link către comentariu

e foarte nasol sa muncesti la masina vara in soare,vad ca nici Florin nu a avut parte de umbra.M-am chinuit si eu sa montez niste amarate de DRL-uri si sa demontez pedala de ambreiaj si m-a terminat caldura,demontasem partea inferioara abordului ca sa am acces mai usor.

Modificat de Hudrea
Link către comentariu

multumesc, multumesc !

E ceva de munca...soarele da, a fost o problema, dar nu chiar asa de mare, ca am o umbrela mareeee....si a asigurat o parte din umbra necesara. Sincer, cand ma apuc de munca si sunt concentrat pe problema, nu mai imi pasa de soare....dar la sfarsit, se resimte oboseala de la lucratul in caldura.

oricum, mai am ceva de munca la ea....sa o echipez cu ce mai e demontat.

Am pregatit deja bordul negru - l.-am decupat pt 2Din, grile negre iluminate....etc.

Link către comentariu

Ieri am reusit si am mai bagat vreo 5 ore de munca, la S K F ...printre picaturi, de pe la ora 18 pana la 23....

Acum arata cam asa ....

110920111170.jpg

110920111167.jpg

110920111169.jpg

110920111165.jpg

In final, singurul lucru care nu o sa fie la culoare, e capacul airbag-ului pasagerului, care difera un pic....bordul negru avea capacul busit... trebuie sa caut sa fac un schimb sau astept ceva idei de la voi, despre cum sa-l mai inegresc...sa incerc cu Vopel ?

In rest, cateva zile ramane asa, deoarece trebuie sa fac modificarile

- sa decupez un spatiu in suportul de portofel de sub bord, unde o sa vina ascuns butonul de selectare pt CGP sau PTC - firele sunt toate trase, doar sa pun comutatorul

- sa adaptez (dupa ce-l cumpar) buzzerul avertizor de lumini aprinse de Cielo

- sa adaug un reglaj separat pt iluminarea grilelor.

Link către comentariu

Merci, Tenny.... m-am uitat la unul dintre primele posturi cu S K F-ul ... si sunt ceva diferente, nu ? Uite aici

Link către comentariu

Daca ii mai schimbai si culoarea era cu totul alta masina. Ai pus un "pic" de munca si un "pic" de suflet dar se vede. Felicitari.

Link către comentariu

Bravo Florin , asta da modificare, cu un rezultat pe masura,plus ca acum ai trecut si la 2din.

Link către comentariu

Multumesc, baieti !

Cosmin, si pe celalalt bord, aveam 2Din....de vreo 2 luni, de cand am pus MFD-ul. Acum a trebuit modific si bordul asta, ca era 1Din.

Link către comentariu

Numai cineva priceput poate sa faca asa ceva . Degeaba primesti din partea mea toate felicitarile pentru toata munca . :lol: PS : Practic tot interiorul l-ai demontat :o .

Modificat de C_R_I_S_T_I
Link către comentariu

Multumesc, multumesc ! Si mie imi pare ca da mai bine pe negru....de aia am schimbat tot la ea - tapiterie, am pus piele, mocheta, fetele de usi....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

bravo domnu florin. In sfarsit ceva interesant si antrenant pentru capcacitatile unui pasionat. Aprecieri maxime

Link către comentariu

Da, de bine nimic ?

Volanul e la pachet cu lemnul din interior.....care nu se vede in poza...parte ca nu e montat - capac scrumiera si parte ca nu apare - manere usi. Acum pare ca nucA in perete ca e singurel.....in poza pare mai contrastant, in realitate nu e asa.

P.S. - nu e bej (piele sau altceva)...ci e lemn de nuc. Face parte din echiparea optionala - OEM a Passat-ului.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Esti fff tare...asta ai facut-o asa pt reclama :))

Asa la cine te referi la mine sau Florin ?

Modificat de C_R_I_S_T_I
Link către comentariu

Volanul e foarte frumos in realitate. Ce nu da bine...parca deschizatoarele de la usile spate sunt gri? Sau doar par?

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!