Jump to content

S K F - ul


F l o r i n

Postare recomandată

PASSAT B5, an fabricatie 2000, motor AJM - pompe dusse, 116 cp.

jante Montreal 16''

DVD player, camera mers inapoi, tv si alte alea....

post-30007-1237639242_thumb.jpg

post-30007-1237639337_thumb.jpg

post-30007-1237639341_thumb.jpg

post-30007-1237639380_thumb.jpg

post-30007-1237639408_thumb.jpg

post-30007-1237639441_thumb.jpg

post-30007-1237639491_thumb.jpg

post-30007-1237639572_thumb.jpg

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    198

  • C o s m i n

    18

  • Cosmin_TDI

    14

  • Muale

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

2002, B5.5.......ce vis frumos. Poate maine, ceva poze cu interiorul.....

Link către comentariu

Foarte frumos Passat-ul! Ii sta bine cu jantele alea. Am avut si eu unul aceeasi motorizare, acelasi an si aceeasi culoare, doar ca era berlina. Frumoasa culoarea dar foarte pretentioasa. S-o stapanesti sanatos. Asteptam poze cu interiorul.

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Problema mare cu culoarea...acum o speli, mergi 10 minute, in tara noastra, si e plina de praf.

Link către comentariu

Ar merge sa ii faci o remapare, sa ii dai un plus de putere :biggrin: referitor la culoare, iti dau dreptate :)

Link către comentariu

Ambele, ce tot o dati inainte cu orice masina prezentata are nevoie de cip...

Lasati omul in pace .

Link către comentariu

interiorul si motor. Zilele astea o sa primeasca ornamente bord si usi din aluminiu, cu look fibra de carbon si sper ca si un IC cu BC.

post-30007-1237716108_thumb.jpg

post-30007-1237716116_thumb.jpg

post-30007-1237716127_thumb.jpg

post-30007-1237716133_thumb.jpg

Modificat de florinppp
Link către comentariu

Din cate stiu, remaparea e mult mai buna decat acele power-box sau chip tuning ...

Link către comentariu

Hai ca si a ta e frumoasa! Trebuie sa ne vedem sa discutam despre DVD, camera, crom, stopurile mele, etc...

Modificat de Nea Vizanu'
Link către comentariu
interiorul si motor. Zilele astea o sa primeasca ornamente bord si usi din aluminiu, cu look fibra de carbon si sper ca si un IC cu BC.

S-o stapanesti sanatos, ii sta bine asa sobra. (Zilele astea o sa primeasca ornamente bord si usi din aluminiu, cu look fibra de carbon) de unde ce si cum detaliaza vreau si eu.

Link către comentariu

Trecand peste faptul ca e combi (nu mi-a placut niciodata forma), arata super masinuta.....aranjata, intretinuta.....s-o conduci sanatos si sa aveti grija unul de altul!!! :RO flag: La fel cu a mea....anul, codul motor, pana si jantele..... ;) Jantele astea fac toti banii, un motor f. fiabil.....io i-am pus si remapare si power box si a rezultat 159 CP/405 Nm (pe bune, masurati pe dyno) si asta in limitele bunului simt.....alta viata frate, trage de rrrrrupe pamantul, consumul a ramas neschimbat si nu mai scoate gram de fum, oricat/oricum as calca-o, zici ca-i benzinar!!!! :Driver:

Pfoaaai, cand am citit prima oara "ornamente bord si usi din aluminiu", m-am speriat!!!! :offtopic: Apoi mi-a venit inima la loc..... :biggrin: Bafta!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Au venit si lampile de B5.5, montate ca la carte.http://vwforum.ro/index.php?showtopic=57169

lat1k.th.jpg lat2.th.jpglat3.th.jpg

Borisake, era vb de manerele de usa (capacele lor) si cel ce contine butoanele de la geamuri de pe usa soferului, carbon look. Astea au fost montate pe Passat din fabrica, ca optiune. Am gasit undeva, dar masina fiind de Anglia, nu se potrivesc. Ma gandesc sa cumpar niste folie carbon si sa incerc cu ea. Daca iese bine o sa pun pe forum.

Link către comentariu

Uite mai jos manerul de la usa soferului, dar pe aluminiu.... :blink: Mai sapa, ca poate gasesti si ce-ti trebuie tie....ca au o gramada de chestii.....pacat ca e numa in germana... ;)

http://www.ahw-shop.de/start.php?d_3B18671...Fahrerseite.php

Io de pe site-ul ala mi-am luat plafoniera de W8 (180 RON) si setul de 4 presuri textile originale (190 RON)....super preturi!!!! :D

Marfa stopurile.....porcii dreaq, pt. sedan le-o fost lene sa faca... :ceuameni:

Link către comentariu

Alex, astea sunt lampile de pe un Variant B5.5, nu cele care sunt facute sa se monteze pe B5. Asa este, ma gandeam ca puteau face si lampi pt B5 sedan cu B5.5 look, nu era mare inginerie...... E un pic de chin, dar eu am vazut B5 sedan modificat (taiat din partea de sus a aripii, prelungit aripa pe pertea exterioara a masinii) cu lampi de B5.5.

Tare site-ul.....

Modificat de florinppp
Link către comentariu
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Merci mult Beneton. Culoarea arata bine, cand masina e spalata, in rest e chin. Se murdareste imediat, se vede tot praful pe ea si se vad toate zgarieturile. Dar banuiesc ca stii deja cum e cu masina de culoare inchisa....... in rest o sa pun mai tarziu poze cu toate modificarile pe care i le-am adus. De a ta masina nici nu vreau sa vb, doar sa imi zici unde o parchezi, ca imi plac atatea de pe ea.... :beerchug: . Numai bine.

Modificat de florinppp
Link către comentariu

Hai ca am un pic de timp sa mai prezint modificarile facute de mine la masina. In linii mari, ar fi de enumerat urmatoarele:

Instrument cluster de B5.5 cu calculator de bord si maneta de stergatoare cu butoane de B5.5+ senzor temperatura exterioara

19102009161.th.jpg

Fantele de aer, luminate de leduri.

Butoanele de la plafoniera luminate de leduri si becoleduri (merci radu);

Boxe si tweetere pentru usile din spate - nu avea;

sany8105.th.jpg

Manere interioare deschidere usa iluminate, gen Audi:

sany8116.th.jpg

Monitor pentru locurile din spate si capace manere usi imitatie lemn (merci rogue):

sany8109.th.jpg

sany8111.th.jpg

Capac compartiment baterie de B5.5, sa moara dusmanii :blah_: si prietenii stiu de ce... :lol: si lame stergatoare imitatie Aero.

sany8113.th.jpgv

Prize 12V in portbagaj

sany8115.th.jpg

Astea sunt cateva din modificarile care mi-au luat ore si ore de munca, dar care imi aduc satisfactie, pentru ca sunt facute de mana mea, cu ajutorul colegilor de forum. Pe aceasta cale va multumesc tuturor celor care pierd ore intregi la telefon, pe mess sau mail ca sa gaseasca cale de rezolvare la ideile sau problemele mele si celor care m-au ajutat si ma ajuta cu piese.

Urmeaza grila fata B5.5, iluminat puternic portbagaj si cine stie ce mai vrea Dumnezeu......

Modificat de florinppp
Link către comentariu

O data ce ai pus lemn in spate trebuie pus si in fata :blah_:. Acum ca esti Eco-car tinand cont de cate leduri ai, ai putea sa ne arati o poza si pe intuneric sa vedem bordul si mai ales luminile din clante. Felicitari pentru munca ... abia astept sa am si eu bordul cu BC pe masina :lol:

Link către comentariu

Bravo! Imi place foarte mult masina, alegerile facute de tine sunt foarte inspirate. Nici eu nu am boxe pe spate, am vrut sa pun dar am fost la un magazin care se ocupa si de montaj(se pare ca doar in anumite cazuri) si m-au refuzat pe motiv ca este foarte greu si nu merita.

Link către comentariu

Jade, boxele spate sunt de folos, pt ca am pus monitor in spate si pitica mea se uita la desene animate sau MJ si trebuia sa dau foarte tare in fata. Desi sunt slabe, de pe un BMW E34 cred, vreau sa iti zic ca se schimba total sunetul in masina. De montat nu e greu dar iti ia timp. Te pot ajuta daca vrei, macar iti pun pasii. Iti trebuie si inele pt boxe. Eu le-am facut singur din PAL, dar vezi in anunturi, la donatii e un coleg care doneaza. Ar fi bine sa il contactezi ca sigur o sa iti trebuiasca.

Circoloco, manerele spate sunt de la rogue. Acum trebuie sa caut pentru fata....sa vad pe unde gasesc.

andrei-ovidiu, la vremea respectiva (aprilie sau mai 2008) am dat pretul pietei, 7000 Euro. Find cumparata de la o cunostinta, vedeam masina zilnic si am cunoscut toata istoria ei. A meritat cu varf si indesat masina deoarece nu am avut probleme dpdv mecanic.

In privinta consumului, vezi posturile mele din aria Passat B5, Consumul meu, ca doar parca am vb acolo. Ce pot sa iti zic, ca de doua saptamani in Bucuresti a fost un trafic de cosmar, ploaie, frig.....iar media este de 7.8l/100km.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!