Jump to content

S K F - ul


F l o r i n

Postare recomandată

Vineri seara, am instalat modul pentru aprinderea bordului la dechiderea usii/descuierea masinii, ca la Audi. Am terminat si mahon look in interior. Urmeaza o iluminare in interior - lightning, de o sa trebuiasca ochelari de soare sa stai noaptea in masina, cu plafonierele aprinse:icon_cool:

Un videoclip cu iluminarea bordului la descuierea masinii si/sau deschiderea usii:

Dupa inchiderea usii, in 20 de secunde se stinge si iluminarea bordului. La incuiere, se stinge aprox. instantaneu.

post-30007-1258919062_thumb.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    198

  • C o s m i n

    18

  • Cosmin_TDI

    14

  • Muale

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi place mult cum arata fantele de aer iluminate..poate ca daca le lasai numai rosii erau mai odihnitoare noaptea..sunt greu de facut?Pt ca eu am arse 3 din 4 :P

Link către comentariu

But_Fns , fantele nu te deranjeaza deloc, poate ca sunt amplasate mai jos decat campul vizual urmarit la drum....parbrizul. Nu sunt greu de realizat, sunt migaloase in schimb......iti consuma mult timp, nitica indemanare si curaj. Cine nu are rabdare sau nu le are cu migaleala, mai bine se lasa pagubas. Cine se descurca, va fii super incantat de rezultate.

Link către comentariu

Bravo Florine, e frumos sa ai bordul luminat cand deschizi usa, aaaa? :icon_thumright:

Link către comentariu

c o s m i n, e belea. Chiar e o chestie legata de confort. :icon_thumright: Multumesc mult!

Link către comentariu

imi plac imbunatatirile aduse masinii,tine-o tot asa.

sa o conduci cu placere cat mai multi km :icon_thumright:

Link către comentariu

Azi am reusit sa pun si smd-urile albe la plafoniere. Superlumina noaptea in masina....:) Plafonierele spate cate 18 smd-uri fiecare iar cele de la parasolare, cate 12 smd-uri fiecare.

Poza inainte, cu bec la plafoniera:

inainte.th.jpg

Poza dupa, cu 18 smd-uri:

dupaej.th.jpg

Interiorul noaptea.....mai luminat ca ziua:

interior1t.th.jpg

interior2n.th.jpg

interior3h.th.jpg

Urmeaza smd-uri la lampile de sub usi.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Imi place cum arata,felicitari! E mai nasol acum ca daca e mai murdar in masina noaptea nu mai constituie o scuza ca nu se vede :))

Link către comentariu
  • 1 month later...

Am reusit sa schimb si volanul in 4 spite, cu unul sport imbracat in piele. Poze cu volanul vechi si cu cel nou.

sany8105.th.jpg12012010182.th.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Cum ti se pare fata de cel vechi? Nu stiu dar parca mie imi place mai mult cel in 4 spite pare mai elegant..

E cu tot cu airbag? S-a potrivit asa pur si simplu sau ai facut ceva modificari, improvizatii?

Modificat de radduu
Link către comentariu

Foarte tare, bv. Banuiesc ca se simte mai bine in mana ca este mai gros. Mie unul asa imi place. Bv. :icon_thumright:

Link către comentariu

radduu, daca ai si cablu care asigura conexiunea la airbag si la claxon, al volanului in 3 spite, toata treaba dureaza max 10 min, sa schimbi volanele. Mie nu imi placea cel in 4. Acum, fiecare cu gustul lui.

Borisake, e altceva. Desi e doar o mica diferenta la diametru, cel in 3 fiind un pic mai mic, faptul ca e mai gros, confera un sentiment de sportivitate...e altceva....

DB86CLP, intra la Passat b5 si vezi ca e un topic facut de vicius the one pe aceasta tema....foarte detailat / prietenii stiu de ce....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

vicius_the_one , la vara, cand intru in concediu, imi pun o saptamana cortul la tine in parcare.....altfel nu ma incumet. :coolpics:

Link către comentariu

te tin in casa si in 2 zile ma scap de tine ...nu are voie...mama ei de nemtoaica. Sa ai tot ce trebuie si ti-o fac de o sa faci pe tine

Link către comentariu

pai, stiam eu ca te tenteaza prea tare.....pai, daca asa o vrea Dumnezeu, trebuie sa studiem un pic.....eventual ce merge si de pe B5.5 si ce nu.....

housing complet, sezor temp int, unitatea de comanda si cablajul aferent.

Link către comentariu

Frumos lucrat. Parca imi vin si mie idei de cand am citit postul despre masina si pasiunea pe care o arati in modificarea ei. Spor la treaba in continuare si astept sa vad ce iese. :D

Link către comentariu

foarte de efect modificarile aduse la masinuta ...chiar imi plac ...se vede ca ai ceva motorina in sange ...spor la modificari si poate te convoc si eu la a mea la niste chestii ....

vb drive safe

Link către comentariu

mishu_chet, multumesc mult si spor la treaba. Astept sa vad lucrarile tale......

johnbenz78, nu ezita sa trimiti un PM cand ai nevoie.

Oricum, majoritatea modificarilor au fost efectuate cu ajutorul colegilor de pe forum.

Va multumesc tuturor, pentru aprecieri, mai ales ca si eu consider ca am reusit sa il transform pe Passache, un pic....Aţi văzut pozele cu masina cand am cumparat-o eu? Era stock.......varianta Basis.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Ahh, cat urasc iarna. Mizerie, jante pe 15 cu capace.....

imagine0007.th.jpgimagine0012y.th.jpgimagine0015.th.jpgimagine0009.th.jpgimagine0010y.th.jpg

Abia astept sa vina primavara, sa trec iar la jantele pe Montrealurile pe 16. Poate pana atunci, rezolv si cu scuturile de tabla, ca cele de plastic, iarna asta m-au parasit....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!