Jump to content

S K F - ul


F l o r i n

Postare recomandată

cat teo costat si de unde ai cumparat capacul de la baterie ? :-?

Link către comentariu
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    198

  • C o s m i n

    18

  • Cosmin_TDI

    14

  • Muale

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Te-as mintii daca as spune ca am dat bani pe ele. Au fost contrapartida cu ceva munca la un Passat. Cred ca am pe cineva care vinde o polita completa cu tot cu capacul de plastic, la un pret foarte bun. Daca vrei suna-ma maine si iti dau nr lui de telefon, sa vb direct cu el.

Link către comentariu

dami un nr de tell te rog sau daca reusesti sa vb cu el sa-mi zici si un pret as fi interesat pentru ca tot intra apa pe la baterie cand ploua si numi place deloc...,si mi frica sa nu cumva sa faca ceva scurt,si sati zic ai un passat foarte frumos si eu acuma incerc sa schimb fata sa fie de b5.5 :) doar ca mai am nevoie de niste faruri si 2 aripi...

Modificat de Passat_3b
Link către comentariu

Daca vrei informatii legat de modificarea fetei, iti pot spune tot ce iti trebuie - ce merge pastrat si ce nu..... Eu, acum cateva luni mi-am luat toate piesele, dar cand m-am apucat de operatie, nu am avut curajul de a duce la capat operatiunea. B5 ul se inchide mai mult in bot decat B5.5-ul, Din aceasta cauza trebuie sa gauresti aripile si contraaripile, pe la jumatatea botului, pana in fata. Nu am vrut asta, deoarece s-ar fi vazut naspa, cand ridici capota...

Legat de capacul de la baterie, ti-am dat nr de telefon al persoanei, pe PM.

Multumesc de compliment, legat de masina.

Link către comentariu

Alte cateva modificari >

Limbile si afisajele la ceasuri iluminate la punerea contactului.

th_Imagine0292.jpg

Manerele interioare iluminate.

th_Imagine0295.jpg

Link către comentariu

Bv Florin, imi place mult ce ai facut la masina mai ales in interior...iluminarea interioara ii super! Spor la modificari in continuare!

Link către comentariu

stelist_2007 si Georgik, va multumesc foarte mult pentru aprecieri. De fiecare data, cand aveti vreo intrebare sau nedumerire legata de VW, nu ezitati sa ma sunati - tel. e in profil. Eu am incercat sporesc confortul si look-ul Passat+ului meu...avand in vedere ca, optiunile lipseau cu desavarsire cand am cumparat masina - avea doar AC si inchidere centralizata cand am cumparat-o.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Update : discuri fata, placute fata, furtunase si lichid de frana - toate marca ATE. Senzatie mare, imediat dupa montaj, desii inca nu s-au "asezat" (am mers mai putin de 70 km cu ele). Frana belea, pedala sus si tare (cum le place fetelor :P ).

Am ales ATE, si acum nu regret, in urma sfatuirii cu C o s m i n si Vlad.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

ma bucur ca ai rezolvat asa cu franele.

varianta cealalta era un compromis de moment.

ATE sunt super ok. iti zic din proprie experienta. singura diferenta sunt discurile

Link către comentariu

Asa e Vlade. Era ok, dar m-am gandit ca oricum, nu scap decat pentru moment. Oricum, multumesc mult si te astept pe la mine.

Link către comentariu

Cateva "cadouri" necesare.

discuri frana ATE

th_Imagine0326.jpg

placute frana ATE

th_Imagine0328.jpg

furtunase etrier ATE

th_Imagine0331.jpg

Comparatie intre discul dreapta fata / cel mai uzat si un disc nou

th_Imagine0329.jpg

Zilele trecute, am cumparat o bucata de piele naturala si mi-am facut un burduf de schimbator - mai urmeaza cateva, pt inca un Passat si un Golf.

pe liber

th_Imagine0338.jpg

in treapta 1

th_Imagine0337.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Am reusit sa schimb si eu geamul de B5 (pe care grefasem inelele mari de la cluster de B5,5), cu unul original de B5,5, cu buza la inele cromata - pe care l-am si polishat.

Geamul vechi

th_Imagine0340.jpg

Geamul nou.

th_Imagine0341.jpg

Intre timp, masina a primit si xenon de 6000k, de la Redfighter

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Multumesc mult ! Cand am luat-o, in afara de geamuri electrice fata, radio Beta cu boxe pe fata si AC, nu avea nimic.....e in update continuu.

Zilele trecute a mai primit stergatoare Aero OEM (nu retrofit) si instalatia de incalzire scaune (cu butoane OEM). A mai ramas sa demontez scaunele din fata, sa scot pielea de pe ele si sa bag rezistentele.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Si sa pui pielea la loc. :P

:)

Poze, dupa terminarea operatiunii si o baita buna. Acum candideaza la premiul - Cel mai murdar Passat -

Link către comentariu

S K F- ul a mai primit >

Incalzire scaune fata .....am reusit sa o termin, dupa o munca titanica (daca vrei sa nu se observe ca e retrofit)..th_SANY0143.jpg

Xenon de 6000k, de la Redfighter :thumbsup:

th_SANY0144.jpg

Schimb ulei - Aral 431 Tronic (sa vad si eu, daca e mai silentios motorul cu el, sau e efect placebo, la unii), cu filtru Mann.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Bravo Florin, alta viata cu xenonul nu-i asa ?

Playerul nu se integreaza perfect in bord, sau e partea frontala a lui indreptata in sus, asa pare in poza de mai sus.

Esti multumit de el pentru ca ma batea gandul si pe mine sa cumpar unul ca al tau.

Link către comentariu

Acum mai vad si eu ceva noaptea, de cand am xenon.

DVD ul e orientat in sus, ca sa vezi bine pe el (are 4 trepte de reglaj) - ca mi-am montat si camera in spate. Oricum, nu e la nivel, cum statea cel OEM. Asta are o rama de aprox 7mm, care iese in afara, deoarece fata e mai mare decat spatiul existent.

E bun pe camera, dvd, mp3...dar pe radio e slabut.

Link către comentariu

M-am gandit ca e de la treptele alea de reglaj. Eu vroiam ori ca al tau ori unu 2 din e mai frumos dar trebuie schimbata si rama de bord plus modificarile necesare montari ramei 2din.

Link către comentariu

Plus ca, la cel 2Din, aproape tot aparatul ramane pe masina - se scot doar butoanele. La asta, scoti toata fata, ramane doar corpul, ca la orice cd player.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!