Jump to content

S K F - ul


F l o r i n

Postare recomandată

si eu vroiam sa-mi vand masina, stii ca am discutat. dar m-am razgandit . ma simt bine in ea si nu ma intereseaza ca are 10 ani aproape.

Sincer nu cred ca o sa o vinzi, chiar si cu 5900 euro pusi pe capota :)) cat cere individul pe anuntul cu passatul.

Link către comentariu
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    198

  • C o s m i n

    18

  • Cosmin_TDI

    14

  • Muale

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, masina duce, nu-i bai....e vb doar de plictiseala....

Link către comentariu

Vinde-o si ia-yi una ca lui Red, da variant. Nu te uita in urma ca e fier, si cu cat e mai nou e mai lucios :D

Link către comentariu

dragilor .. eu cu toata stima va spun ca am avut un B5.. mai vechii membri ai forumului poate isi aduc aminte .. vreau sa va spun ca si in clipa de fata masina e mai mult decat excelenta .. si e cea mai "masina " posbila din categoria ei

mie mi-a parut rau ca am dat-o .. daca o tineam ii facem face lift la b5.5 si era o treaba .. masinile " mai vechi " s-au facut cu simt de raspundere fata de atributul " calitate " acum totul e " low budget " si " cost saving " credeti-ma ca stiu ce vorbesc !

Nici Audi , nici BMW , nici BENZ nici nici unii nu mai fac "masini" .... toti sunt in goana dupa profit si rulaj maxim de piese si consumabile .. deh .. economia de piata .. asa ca Florin .. eu iti zic sa-i faci facelift la b5.5 .. ca sa mai treaca din plictiseala ;)

hai noroc

Link către comentariu

Hahaha....da, o las asa. Am luat acum mai bine de un an, piesele si m-am apucat, am demontat toata fata si am pus-o pe cea de b5.5. Cand am constatat ca trebuie sa-i ciocanesc contraaripile sau sa dau alte gauri, mai in exterior, la prinderea aripilor....m-am lasat pagubas. Nu-mi plac modificarile care se vad....care nu ies ca de fabrica. Si de cand am pus farurile cu xenon OEM, arata mai bine.....

Transformarea asta merita doar daca ai lovit-o in bot si oricum trebuie sa iti indrepti tablele...

Daca o pastrez, o sa bag bani in ea si o modific - vopsea speciala cu nuanta deosebita, suspensie reglabila, jante mai mari...etc.

Link către comentariu

:) pfuu.. mai bine cu suspensie reglabila si cu jante pe 19 " :)

bafta Florin indiferent de decizie !

Link către comentariu

Aha....

Azi dimineata m-am bucurat de o alta "optiune" care am adaugat-o - scutul de metal. Am arat cu el, pana mi-am facut loc de parcare..... :lol: , ca era jale de la cei cu lamele care au dezapezit.

Link către comentariu

Toata fata - e facut de mine, din tabla de 2,5mm, exact dupa modelul celui OEM.

Link către comentariu

Adevarul e ca azi, dupa ce am bagat lopeti la greu sa curat parcarea si prin fata scarii - ca asa e frumos.... m-am jucat un pic, pe zapada, cu un Passat B5 - 4Motion .....nu se compara, pare lipit de zapada....alta senzatie fata de cel cu tractiune fata.

Link către comentariu

deci ai tema de proiect... un 4motion pe masina :)

desi cred ca "factura" e destul de mare

Link către comentariu

E naspa - taiere podea, etc....nu sunt de acord cu sudura pe masina.... plus multe alte modificari.

proiectul se poate realiza, cu alta masina..... :lol:

Link către comentariu

la ce drumuri am vz azi...as accepta sudura pt miscare (si) pe rotile spate.

ai idee la ce suma s-ar ridica conversia? (piese dezmembrari plus manopera)

eu ,din pacate, toate masinile 4x4 conduse au fost doar pe timp de vara :P

Modificat de Muale
Link către comentariu

La ce a fost zilele astea cred ca nu e om sa-si fi dorit 4x4 pe masina. Parerea mea e ca nu merita sa faci modificarea asta sincer nu stiu daca mai iese masina, plus ca la revanzare cine o vede sudata fuge . Personal prefera sa raman cu fata sau daca pe viitor im voi permite alta 4motion dar nu as taia masina si sa o sudez apoi.

Ca o paranteza vorbisem cu cineva care are un A4 B6 avf motor si transmisie fata si spunea ca se poate monta fara sudurii si alte modificari quattro pe ea. Masina e berlina. Nu l-am constrazis ca nu m-am uitat sub ea , dar daca ar fi adevarat atunci merita modificarea.

Link către comentariu

Pai, 4Motion are suspensie independenta pe spate, bascule, planetare, etc. FWD-ul are punte normala pe spate. Dupa aia intervin diferente la evacuare, alimentare, etc.... 4motion are 2 capace de vizitare la rezervoare...FWD-ul are unul singur.

Mult prea multe diferente.

Link către comentariu

nu capacele ar fi problema...difera prinderile pe caroserie ale puntii,dupa mine aia e problema principala...

si da,in momentul cand carosabilul nu mai e uscat,un 4 motion se simte de zici ca are super glue pe anvelope...

dar ambreiajul se duce si el mai repede,consumul e si el mai mare,in majoritatea timpului lucreaza "in gol" sa zic asa...

Link către comentariu

Intre timp, am decis sa montez foliile Edition - immo3. Ce parere aveti ?

cateva poze - Inante si dupa -

i-am modificat si pictograma cu masinuta....am pus Variant :icon_bounce:

post-30007-0-90558500-1328293536_thumb.j

post-30007-0-38880800-1328293568_thumb.j

post-30007-0-63501100-1328293722_thumb.j

post-30007-0-70761500-1328293727_thumb.j

Link către comentariu

A fost vreodata folie asa pe Passat? Ca eu am vazut doar pe Golf 4. Faina e pictograma cu variant :icon_thumleft:

Link către comentariu

Da, pe w8.... ceva de genul asta, doar ca avea 300km/h si 7000 rpm - plus ca la apa si benzina, se incadreaza mai bine........

Arata mai moderna pictograma de Variant.... am avut cereri sa o fac si pe berline, ca arata mai bine....cica masinuta mai mica, e berlina.... :icon_cheesygrin:

post-30007-0-35022100-1328294380_thumb.j

Link către comentariu

Frumos Florine bravo!

Tare asta cu masinuta nu stiam ca exista variant si berlina , nu am fost atent la asta.Daca clusterul are berlina se poate schimba sa se puna variant :D ?

Ps: Nu te-am mai sunat in legatura cu ce vorbisem ca nu am gasit nimic din ce mi-ai zis la el.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!