Jump to content

S K F - ul


F l o r i n

Postare recomandată

  • Administrator

Foarte frumos, Florine!

La revanzare, numai un coleg de forum va aprecia astfel de modificari! :P

Link către comentariu
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    198

  • C o s m i n

    18

  • Cosmin_TDI

    14

  • Muale

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

N-o sa o revanda. O duce la fabrica la VW sa vada aia cum trebuiau s-o faca de la bun inceput si dupa aia o face exponat de muzeu.

Link către comentariu

Lasa mai, ca sunt trecut eu prin astea. Va spun eu ca n-o mai vinde! ;)

Link către comentariu

Florine, o curiozitate: mai au filet suruburile, dupa cat le-ai desfacut? :lol:

Link către comentariu

Florin iti cauta tie maneta si tu ii cautai lui cheile sa pleci cu SKF-ul

e doar o poza nenea :)

Link către comentariu

Daca scot astia taxa, parca sunt tentat sa o dau.... asa, ca sa incep un nou proiect.

Nu m-a dezamagit cu nimica....cand ii vad pe cei care vin pe la mine, ce probleme au cu masini din 2004, 2005...si mai noi, ma tot bucur ca am cumparat o masina cu putini km...avea 107,000 km reali. La motorisca, in afara de un debitmetru, nimic nu am luat, in cei 4 ani de cand e la mine...

Injectoarele....aproape de zero....toate.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

taxa am inteles ca se suspenda un an,deci ai avea timp sa pui anunt. la ce suma te-ai gandit?

oricum o masina in care ai investit timp,munca,bani...e greu sa o dai/sau o dai la un pret care justifica modelul dar nu si investitiile.

Link către comentariu

Nu stiu, chiar nu m-am gandit. Masina merge impecabil, are o zgarietura-infundata pe pasajul dreapta spate - il pot reface eu sau cumparatorul. Daca nu e implicata taxa si avand in vedere dotarile - plus Navi 2Din Kenwood originala, cu Garmin - cu cat ar trebui sa o dau ?

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

vezi cat e pe autovit un passat asemanator (an,motor,dotari). de la pretul ala,un 2DIN nu te ridica prea mult in fata a 90% din clienti. nici welcome logo si nici zecile,poatye sutele de ore pe care le-ai petrecut mesterind la masina.

aceste mici upgrade-uri sunt pt a ne face viata mai frumoasa la volan dar la vanzare nu prea ajuta foarte mult.

pe mine ma sperie cat de abrupt scad preturile

Link către comentariu

e doar un exemplu,nu am spus ca e copie fidela SKF.

dar...era vb de vanzare,de pret.

ori cere un pret care nu il multumeste,ori cere un pret la care nu o vinde. asta e riscul cand investesti mult in masina.

Link către comentariu

daca as lua banii aia, ar fi mai mult ca ok. Nu are importanta cat am bagat eu in ea, dar conteaza ce optiuni are masina, pentru unii clienti - cei care cunosc.

Ca plusuri, pe langa masina aia, eu am

- interior piele plus alcantara

- cotiera B5,5 - piele

- volan lemn nuc - OEM

- ceasuri B5,5 - immo3 - sunt mai destepte decat cele immo 2 - au in plus Range si ace iluminate

- lampi spate B5.5

- ornamente crom geamuri

- jante vara 16 - Montreal - cu "V"-uri

- car kit Bluetooth, cu afisaj, agenda, etc - si conectare 2 telefoane simultan.

- climatronic B5,5 - cu PTC....

- buton la reglajul oglinzilor :lol:

.... si multe de care nu imi aduc aminte....

Minusuri

- instalatia spalare faruri

- 30.000 km.....

2Din-ul.... l-am mentionat ca nu apare in poza si e o jucarie.....foarte scumpa.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Da' cum ai facut smecheria aia cu Wellcome? ca si eu am maxi dar nu apare nimic. Cand pun contactul apare pe display status ok dupa care se stinge si apare temp. ext. consumul instant si postul de radio sau track.

Ce trebuie facut sa apara si Wellcome ala?

Link către comentariu

Citesti dump-ul de la IC. Il copiezi, modifici adresa 0147 din 02 in 6B, rescrii dump-ul modificat. Si gata, ai Welcome activ.

Link către comentariu

asa....la clusterele cu 5,6 si 7. La 9 nu e aia adresa.

Link către comentariu

Nu la clusterele cu 9. Scoatem din cauza clusterul de w8, care e la fel ca 5, 6 si 7.

Link către comentariu

Da, pe 0x044F - la cele cu 9, exclusiv clusterul de w8.

Floare la ureche......

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Florin , eu iti propun sa strangi din dinti pt banii care i-ai lua pe masina asta si sa o tii .. eu am dat o gramada de masini la care am " lucrat " ceva si blestemul a fost ca pe fiecare pe care o aduceam in stadiul care il doream mai apoi

o vindeam din varii motive , mi-am propus ca la actuala sa raman .. de fiecare data mi-se rupea sufletul mai apoi si de fiecare data imi spuneam ca nu mai vand masina ...

eu zic sa o tii .. am avut si eu un b5 candva sunt masini in adevaratul sens al cuvantului ... plus ca ai investit in ea suflet .. pt vreo 3500 de euro .. eu zic sa faci un efort si sa o tii !

bafta !

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!