Jump to content

Alegere jante pentru Octavia II


drasto_2004
 Share

Postare recomandată

Cred ca sunt alea de Audi astea

post-4928-1184067551_thumb.jpg

post-4928-1184067744_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea sunt originale skoda puse pe model special edition 100 toata seria .

post-3258-1184071780_thumb.jpg

post-3258-1184071840_thumb.jpg

post-3258-1184071853_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Si astea pe 18" dau bine.

Am o intrebare, ce jante sunt astea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si astea pe 18" dau bine.

Dau bine ce-i drept, dar eu n-as avea curajul sa merg cu asemenea jante prin Romanica!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si astea pe 18" dau bine.

f frumoase.cred ca sint etabeta.uita te pe www.ejante.ro sint acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

M-ar interesa si pe mine la un O2 Trend 1.6MPI cu jante de tabla la ce anvelope sa ma astept nu de alta dar poate mai negociez un pic cu dealerul daca tot m-au intarziat 3 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu pot sa iti spun ca la varianta Elegance a venit cu Matador,deci mai rau de atat nu poate fi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mine la un O2 Trend 1.6MPI cu jante de tabla la ce anvelope sa ma astept nu de alta dar poate mai negociez un pic cu dealerul daca tot m-au intarziat 3 saptamani.

N-ai cum sa negociezi cu ei la cauciucuri... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nasol .... nu prea as vrea matador ca mi-a ajuns cate matadoare am avut la dacia nova si solenza.

Ma rog as fi dispus sa platesc o oarecare diferenta exista aceasta posibilitate sau singura varianta e sa o iau eu incaltzata cu matador si apoi sa le arunc de noi si sa cumpar altele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nasol .... nu prea as vrea matador ca mi-a ajuns cate matadoare am avut la dacia nova si solenza.

Ma rog as fi dispus sa platesc o oarecare diferenta exista aceasta posibilitate sau singura varianta e sa o iau eu incaltzata cu matador si apoi sa le arunc de noi si sa cumpar altele?

Toate vin cu Matador, cu exceptia celor comandate cu jante de aliaj de la 16" in sus. Eu am comandat Elegance, si consilierul de vanzari mi-a recomandat sa imi iau jante de 16, ca alea vin echipate cu cauciucuri Continental si ca nu iau nici macar 2 cauciucuri din astea cu diferenta de 141E (parca), asa ca merita. Si uite asa am ajuns sa imi comand si jante Vega.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Octavia mea e Elegance si a venit in la sfirsitul lui iunie . Am jante de 16 Lyra iar cauciucurile sunt Bridgestone Turanza. Destul de bune... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...la 1.8 Tsi venit saptamana trecuta,anvelope Brigestone( jante de 17")

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a mea a venit la inceputul lui august: Bridgestone Potenza 17", si apropo..mi se par cam inguste pentru 225 cat scrie pe ele, am vazut dunlop de 225 in showroom la skoda si mi se pareau mult mai late si erau tot 225/45 R17

Modificat de nightlight
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina vine in Decembrie sau Ianuarie (Elegance cu jante de 16) o sa fie all seasons cauciucurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

jante de 16. Dunlop Sport 01A.

Desi am citit lucruri destul de amestecate despre dunlop, sunt multumit. Au si "buza" de protectie a jantei, si chiar functioneaza. De doua ori ar fi trebuit sa zgarii janta si a scapat intreaga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina ridicata pe 20 august,Bridgestone Turanza ER300,jante LIRA pe 16'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a mea, ridicata in aprilie 2007, echipare elegance, jante pe 16' Sirius a venit cu Continental SportContact 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am luat-o tot in aprilie 2007, echiparea este Trend, jante Sirius (16") - anvelope Bridgestone Turanza.

Masina fabricata in sapt. 12, anvelopele in sapt. 07 din 2007. Proaspete... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi permit sa il citez pe Doru:

Pe jantele 15" vin anvelope matador Elite2.

Pe jantele 16" vin Bridgestone Turanza.

pe jantele 17" vin Michelin Pilot Sport.

cand m-a lamurit si pe mine cu ce cauciucuri va veni a mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e chiar asa: cand mi-am luat masina si am ales elegance am zis ca raman cu jantele de 15" iar dealerul mi-a zis ca daca iau jantele de 15" Helios vin cu cauciucuri mai bune...

si m-ati facut curios si m-am uitat ieri ce cauciucuri am si am Dunlop Sport, deci eu zic ca depinde de jante nu de marimea lor.

deci pe jantele Helios de 15" vin cauciucuri Dunlop Sport

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi permit sa il citez pe Doru:

Pe jantele 15" vin anvelope matador Elite2.

Pe jantele 16" vin Bridgestone Turanza.

pe jantele 17" vin Michelin Pilot Sport.

cand m-a lamurit si pe mine cu ce cauciucuri va veni a mea.

am mai scris, eu pe 17" am primit Bridgestone Potenza, nu e o regula ca sa vina doar cu Michelin, in showroom am vazut o O2 cu Dunlop sport pe 17", deci nu e o regula

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrebat in mod special acest lucru la unul din dealerii cu care sunt in discutii pentru noua masina. Raspunsul a fost ca daca pui alte jante decat cele standard vei primi clar cauciucuri mai bune dar e posibil sa primesti tot Matador (exceptand jantele de 17'' unde vin cu cauciucuri de vara de calitate). Justificarea dealerului a fost o masina pe care a livrat-o de curand, cu jante de 16'' si care avea tot Matador.

Am sa intreb si la ceilalti dealeri si am sa va comunic si raspunsurile lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am vazut deloc jante de 16 '' cu Matador ,si invers pe jante de 15'' [e nicaieri nu am vazut decat Matador

Eu cand am dat comanda am vorbit si mi s-a zis daca vreau fara nici un risc sa nu imi vina pe anvelope Matador sa schimb marimea jantelor minim 16''

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai, ca nici mie nu prea imi venea sa il cred pe "dl. vanzator" si de aceea am decis sa intreb si la altii.

Oricum, citind tot ce s-a scris aici am sa imi comand si eu tot jante de 16''.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!