Jump to content

Alegere jante pentru Octavia II


drasto_2004
 Share

Postare recomandată

Ramaneti la subiect, intrebarea lui Poxx a fost foarte clara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu are nimeni pe R16 nimic sa zica? :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cauciucuri pe 16 si mi-a venit cu Bridgestone, pt. varianta de echipare Elegance! Acum le am in magazie din luna noiembrie cand mi-am pus Nokian WR de iarna bineinteles!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bridgestone Potenza pe 17", cauciucuri de vara, masina livrata iarna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si eu am tot pe r16 si am spus ca a venit cu dunlop sport sp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie pe R16 mi-au venit Bridgestone Turanza. Sunt ok, arata bine, au o bordura misto de protectie a jantei. In schimb, pe zapada sunt varza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunteti destul de norocosi. Eu am prins un lot de Matador ;) ... e adevarat ca sunt pe 15. Oricum sunt tare curios daca mai la vest de Cehia se trimite vreo Skoda cu cauciucuri "low entry" precum Matador.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am tot Bridgestone ca Valix pe 16 si sunt varza rau pe zapada dar pe vara sunt marfa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat masina la inceputul lui noiembrie si a venit incaltata cu matador ,cauciucurile sunt pe 15

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe 15 vine fie cu matador fie cu continental super contact ( la fel de "proaste" amandoua )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ultima vreme, nu am vazut decat Matador pe O2... Probabil ca pe 16" sa fie altele.. oricum, nu inteleg politica fabricii... pe o masina asemanatoare cu a mea (dpdv. al echiparii si optionalelor) am vazut Matador... a mea a venit din fabrica cu, Continental

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea a venit "incaltzata" cu Dunlop SP Sport . jante pe 16'' .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. In sfarsit misterul s-a spulberat ca mi-a venit masina. Cu Bridgestone R16 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o2 ambiente, cumparata in martie 2005, incaltata cu Michelin Energy (cauciucuri de vara), jante de 15"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine:octavia 2 elegance livrata in martie 2005 michelin energy.Cred ca este pe loturi...in aceeasi perioada s-au livrat si continental-uri si goodyear-uri.Pe vremea aia nu bagasera faimoasele matador:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina din semnatura mi-a venit pe 22 martie, jante de 16 inch cu anvelope Dunlop Sport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Oricum sunt tare curios daca mai la vest de Cehia se trimite vreo Skoda cu cauciucuri "low entry" precum Matador.

In Austria dupa cate stiu se livreaza toate Octaviile la 15" cu Pirelli de vara egal in ce anotimp o cumperi, la intelegere cu dealeru mai primesti "asa" un rand de roti de iarna(in cazul meu tot Pirelli).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Romania se trimit cu Matador daca ai comandat masina cu jante de 15 inch. (am vazut si in magazin)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm..eu tocmai am ridicat-o cu Jante de 15 "- am primit un minunat set de Matador Elite 2. Vad ca sunt cam blamate...prin comparatie cu brand-urile tari, sau experiente neplacute?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La m :) ine cu Dunlop SP sport 01A , am jante pe 17 si 225 latime pneu. super satisfacut de ele dupa 5000 km. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O2 Ambiente venita in noiembrie cu Matador pe 15. Dupa 17.000 km arata inca bine insa zgomotul la rulare e mare comparativ cu orice alta anvelopa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O2 Elegance 205/R15 - Dunlop Sport. bDa Doamne sa nu apara galme....

A, si era sa uit.Rezerva este un Michelin nu stiu de care dar care are 195/R15. Restul rotilor sunt de 205. Am fost dezamagit la faza asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea a venit in luna martie acest an (mai era ceva zapada afara), incaltata cu Dunlop SP Sport, (de vara), la echipare Elegance cu optional Jante Sirius pe 16". Rezerva este acelasi cauciuc pe janta de tabla. Surpriza pentru mine a fost alta.

Cand a venit masina, ma pregateam sa merg sa cumpar 4 antifurturi pentru roti, insa mi-am dat seama ca masina avea deja antifurturi pe jante. Cum ? Din afara nu se vede nimic cum eram obisnuit, adica 4 prezoane acoperite cu capac din plastic si al 5-lea fara capacel si se vede surubul antifurt ... nu; toate prezoanele erau acoperite cu capacel din plastic, insa cand m-am uitat la roata de rezerva pentru a verifica daca exista acea lamela pentru scos capacelele de plastic de pe perzoane, am gasit acolo si un adaptor pentru desfacut antifurtul pentru cheia de roti. Am scos imediat toate capacelele si am constatat ca unul e mai larg si mai scurt si acopera antifurtul.

Voi cei care ati comandat ca optionale jante pe 16" v-au venit cu antifurt si voua nu ? (fara sa-l comandati suplimentar.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca antifurtul vine la orice jante de aliaj.

Si la Fabia din 2001 am avut suruburi antifurt, clema de scos capacele si adaptorul pt. antifurt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
fujitzuSkoda

am mai avut o intrebae dar pe un alt topic de pe vw forum.am dat comanda la 4 mai si daca nu ma insel au trecut cam 3 saptamani sau 4.acum am vazut pe forum ca masina mea de vreo 17600 de euroi vine cu niste cauciucuri de 2 lei.oare mai e vreo sansa sa pot adauga jantele de 16 unde am inteles ca vin cauciucuri mai bune?am masina luata pe leasing...incerc zilele astea sa ajung la dealer.sper sa nu fie prea tarziu.cauciucuri noi ma costa 100 de euro bucata in timp ce optiunea asta m-ar costa 141 de euro. :coolpics:

am inteles ca matadoru elite 2 sint ff proaste

si cat m-ar costa sa pun aftersale jantele + cauciurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!