Jump to content

Alegere jante pentru Octavia II


drasto_2004
 Share

Postare recomandată

Masina din semnatura, venita cu cauciucuri Matador Elite 2, evident deja faimoase ;) Noi sa fim sanatosi si sa conducem prudent. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A sosit si masinuta mea ieri la dealer, inca nu am ridicat-o, dar am vazut-o, tot Matador Elite 2 am si eu pe ea.... si din pacate nu am o impresie foarte buna despre ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Confirm..eu tocmai am ridicat-o cu Jante de 15 "- am primit un minunat set de Matador Elite 2. Vad ca sunt cam blamate...prin comparatie cu brand-urile tari, sau experiente neplacute?

idem ...ridicata pe 14.06.2006...am vazut ca Elite2 sunt de vara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ridicat masina pe 23.06.2006

cauciucuri: matador elite 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ridicat masina din semnatura pe 15.06.2006 R17 Bridgestone Potentza. Super cauciucurile, sa vedem cum stau iarna pe zapada. Am sa fac totusi un efort si am sa imi iau si un set de iarna insa nu prea stiu ce.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@MrMishu: Incearca sa parcurgi topic-uri ca cele de mai jos.

Pregatire de iarna - cauciucuri de iarna, vine iarna --- cu ce o echipam

Group Buy - cauciucuri iarna, lista cu cei ce vor asa ceva

Dunlop SP WinterSport M3, Pareri din propria experienta

Si vezi ce oferte apar la toamna, pana pe la inceputul lui noiembrie, ca dupa aceea stocurile incep sa se epuizeze.

Poate ar fi util sa te uiti si pe site-ul ADAC, 195/65 R15.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti!

Sunt si eu in asteptare de O2 Elegance 1.9 TDI cu jante de 16" Sirius. Am vazut ca anvelopele de 16 sunt bridgestone turanza. Vroiam sa-i intreb pe cei care au pe 16" din fabrica, roata de rezerva din otel este tot de 16" sau este de 15" cu cauciuc matador?

Modificat de ADI.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da @Adi, si roata de rezerva este tot de 16 inch :unsure:

Aceasi intrebare am pus-o si eu pe forum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ridicat masina din semnatura pe 15.06.2006 R17 Bridgestone Potentza. Super cauciucurile, sa vedem cum stau iarna pe zapada. Am sa fac totusi un efort si am sa imi iau si un set de iarna insa nu prea stiu ce.

Cand erai copil iti placea sa te dai cu sania? :unsure: Pentru ca pe Potenza R17 o sa fii ca in sanie iarna (vorbesc din experienta)....

Modificat de nemo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pe 08.07.2006...

O2 1.9 TDI Elegance (jante de 15'')... mi-a fost livrata cu Matador Elite2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand ma gandesc ca in noiembrie 2004 tot model Elegance a venit echipata cu Goodyear NCT5 (tot pe 15'') socot ca am avut noroc.

Pe Octavia 1 am cauciucuri Matador si nu am fost prea incantat de ele...dar in timp m-am obisnuit...cam zgomoase in mers, nu ideale in franare...insa rezistente altfel...inca mai au 'carne' pe ele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ianuarie 2005 a venit echipata cu Bridgestone (Italy) pe 15".

Foarte multumit de ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O2 Ambiente, 2.0TDI DSG, primita in 13.07.06 - anvelope Matador Elite 2. Parca nu par atat de zgomotoase pe cat ma asteptam (adevarat ca nu am mers cu mai mult de 100km/h pana acum).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot matador elite 2 pe 15" am si eu si nu pot sa zic ca ar fi foarte zgomotoase, sunetul e acceptabil mai ales daca in fundal merge muzica. In privintza stabilitatii nu exceleaza deloc, dar se putea si mai rau :rolleyes:. asta e.ne multumim cu ele pentru moment

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

astea par a fi vestitele MATADOR ELITE 2

au indice de viteza bun, la 9000Km ai mei sunt ca noi,decamdata multumit

PS: sunt de vara, conform link-ului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Informatii direct de la sursa.

edit:: din pacate vad ca nu functioneaza link-ul direct catre pagina in engleza (sus/dreapta pe pagina se poate seta limba > tyres > passenger)

Modificat de AIX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

livrata in august cu Dunlop SP sport 01A 17/225/45 :P

Modificat de KopiluTDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Octavia MY 2007 livrata pe 14 oct. 2006 si incaltata cu Matador Elite2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

phantom21042003

Livrata 19.08.2005 cu Dunlop SP Sport 01 225/45/17"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pe 30.10.2006 cu Matador Elite2....am inteles ca sunt slabe dar asta e.....le uzez repede si scap de ele... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un raport intarziat :blink: : 23.11.2005 Bridgestone Turanza , R 16 .Dupa aproape 20.000 nu sesisez uzura (nici nu am masurat cu sublerul, ce-i drept.Aratoase, aderenta f. buna cand e uscat si nu prea frig. La umezela+ frig iti dau fiori cateodata cand vrei sa te simti ca tramvaiu` in curbe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi nu raspunde nimeni la intrebarea cu sasiul sport?E mai rigid, e intarit sau...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi nu raspunde nimeni la intrebarea cu sasiul sport?E mai rigid, e intarit sau...?

Pegasus ca jante , mi se par cele mai cool , sunt in total acord cu designul masinii , lasa sa se vada discurile de frana , arata bine si in miscare...

Pneuri , 225 / 45 / 17 asa vin si originale , cu Dunlop SP sport care sunt excelente , am facut 16 k cu ele si se prezinta bine.

Suspensia este intarita , masina nu se inclina la fel de tare in viraje ca una fara suspensii sport , de altfel jantele Pegasus vin cu suspensie sport , nu se poate una , fara cealalta. Garda la sol nu este afectata , cel putin la mine toti m-au intrebat daca am suspensie de drumuri grele ca sta ridicata , culmea eu am suspensie sport.

Nu zgaltaie , este un pic mai rigida suspensia si o pot cataloga ca o suspensie sport foarte confortabila , iar la viteze mari ruliul masinii este aproape zero (cand se merge pe un drum denivelat , valurit)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!