Jump to content

Consiliere achizitie


Marku
 Share

Postare recomandată

si pentru ca are o oarecare relevanta la 'consiliere achizitie': pe langa toate masinile mentionate deja aici, a mai aparut una cu care superbul se ia direct de piept: peugeot 508.

nu pot sa spun nimic despre fiabilitate. arata insa nepamantean de bine, foarte bine dotata, iar ca pret cred ca pe anumite piete e sub superb.

deci, o noua posibila alternativa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

peugeot 508... o noua posibila alternativa.- vorba aia : sa nu-ti iei masini care incep cu F : Ford , Fiat , frantuzesti .

aseara m-am mai dus odata sa masor. intra totusi in garaj - la limita - intr-adevar , masina e mare ; eu am combi si cu greu o parchez ( mai ales cu spatele ) , noroc ca-mi piuie senzorii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat octavia :) there's no turning back :blah_:

iata-ma (aproape) pieton :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut ca ti-ai vandut Octi , din Belgia ? ce combinatie , de te doare capul ... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

ardeti podurile, otraviti fantanile, ocupati garile, adso vine precum armata sovietica

Cat ai obtinut pe O2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa-mi iau un superb cu pachet de drumuri grele.Are cineva superb de aici cu pachet?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da , am eu la Sup Combi ; scut de plastic ( mai dur , cica ) si arcuri ; ce te intereseaza sa stii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sarbule cum adica cu pachetul drumuri grele ai scut de plastic ?

bogdan daca consideri ca iti este absolut necesar acest pachet ial altfel masina arata ca naiba , usluteste rau de tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sarbule:Ma intereseaza pachetul de drumuri grele ca il am si pe octavia. Pachetul Ridica Superbul mai mult de fund ca sa arate mai bine ca arata ca naibi fara.

Eu stiu ca iti vine scut metal(octavia)

Ma intereseaza cu cat este inaltata masina stiu ca la octavia e cu 2 cm care la bordurile din constanta conteaza :)

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

pachetul de drumuri grele ridica masina

in mod normal masina are garda la sol 139 mm, cea cu pachet sport are 123 mm iar cu pachet drumuri grele are 158 mm conform datelor tehnice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pachetul drumuri grele nu mai contine de mult scut otel , ci scut din material plastic ( cica mai dur un pic , decat plasticul normal ) ; masina e un pic mai ridicata si ... cam atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci pachet de drumuri grele = vrajeala , cum adica scut din plastic dur ?

sincer arata ca naiba ridicata de spate, da asa ca fapt divers cat costa pachetu asta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puneti va rog cate o poza ... ar fi foarte interesant de vazut, pentru ca in trafic, sanse mici sa vezi asa ceva la Superb 2. Parerea mea este ca, va arata mai bine vizual decat O2, pentru ca S2 este mai lunga si mai lata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pachetul de drumuri grele costa 150 euro.Daca are cineva vreo poza sa o posteze sa vedem cu arata(Sedan).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sa incerc eu dar mare lucru nu are ce sa se vada ; e un plastic gri-deschis la vedere ( sub radiator , pe ext ) si un plastic negru dedesubt ; ce mare schema sa se vada , ce asteptari aveti ?

Modificat de sarbul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu, cel putin, la altceva ma refeream ... sa vad cum arata masina cu pdg. Am spus si mai devreme... pentru ca sunt convins ca foarte bine. Si apropo, se simte ca e mai dura suspensia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

Suspensia nu este mia dura, este doar inaltata. Suspensia este mai dura doar la "pachet sasiu sport", cand este coborata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sarbule din ce am aflat si eu are scut din plastic mai dur.Eu vreau decat sa vad cum arata masina cu pdg mai ales la spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok , am sa incerc sa fac poze in week end ( trebuie sa gasesc un loc mai ferit , sa nu rada lumea de mine cand ma tavalesc cu aparatul foto pe sub masina ... ) ; din lateral - nici o problema sa-i fac foto

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am facut cateva poze dar nu gasesc cablul USB pt conectare ap foto la calculator ; m-am uitat la masina ( si pe pozele facute ) : mare lucru nu se vede , doar ca masina e putin inaltata

scutul de plastic - ca orice protectie , pe sub masina , nimic specataculos de remarcat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar am asteptat weekend-ul sa pui pozele!!!!!!!!!

Normal ca e putin inaltata, dar vrem sa vedem cu ochii nostrii!!!!

Hai ca trebuie sa gasesti cablul ala....please!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne bucuram, dar... nu sunt prea sugestive :( . Erau interesante niste poze din lateral, dar de la cativa metrii sa vezi toata masina, linia masinii, sa vezi cu adevarat inaltarea cu pdg. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!