Jump to content

Injectoare PD 2.0TDI distruse


alexabv
 Share

Postare recomandată

Ieri discutam cu un amic cu B6, ca a ramas intr-o intersectie cu masina din cauza la injectoare.

Masina are putin peste 100.000km si un injector a costat in jur de 1500Ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam atat este pretul unuia : 1.621 cu cel vechi la schimb , pret luat de la porsche - bucuresti pe 17.07.2009

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D@ny un sfat ceva te rog? de unde sa iau acum un injector? Anul trecut l`am achizitionat parca cu vreo 23 mil lei vechi.Vreun numar de telefon ceva? Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru tine, daca locuiesti in Piatra Neamt, ar fi (reprezentanta VW, Audi) Cybernet Auto Center Piatra Neamt D.N. Piatra Neamţ

Modificat de Ottoflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ottoflo mersi frumos pentru informatii. 1.600 ron zici? eu imi aduc aminte ca celelalte m`au ajuns undeva pe la 2.400 ron... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-au ieftinit :salut: atat sunt si in Bucuresti 1.621 ron cu cel vechi la schimb insa FARA manopera !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a incercat nimeni cu probleme sa schimbe motorul? Cu vreun BKD, BMP(inj bosch ambele)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vicius_the_one - nu este chiar ca si cum ai schimba o roata ?! NU ?

Schimbarea motorului cred ca este mai scumpa si mai costisitoare decat costul de a repara 4 injectoare (maxim 8.000 ron) pe care ii dai in "rate" ca sa zic asa :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unu m am saturat.Mai devreme am vorbit la Autocenter Piatra Neamt cost injector 1.666 ( a dracului numar ) :vaidecapulmeu: plus cost transport plus manopera plus cablaje plus coloana volan plus calculator confort :| ce zice ti? sa i dau foc? sau sa o repar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O repari si....sa o vinzi dupa aia, ce bani mai iei pe seceta asta? Macar daca le reparati, adica schimbati injectoarele, sa fie de productie recenta dupa 2007 ca daca il schimbi si care iar cred ca va baga pe gat tot unele cu probleme si reconditionate. Chiar sunt curios daca cele de 170 cai, tot cu injectoare piezo, au probleme ?!

Referitor la motor schimbat uite ce vazusem pe ebay

Modificat de vicius_the_one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa stii ca asta cu motorul era buna de facut,dar la inceput.Ce mai,de la inceput nu trebuia sa cumpar masina.Asta e,cea mai mare tzeapa din viata mea.Fiecare o tragem in parte.Un lucru e clar,masini durabile nu se mai fac.Este o piata de consum si asta este.Ma gandesc serios sa imi cumpar ceva inainte de 2000 ceva mai mecanic nu cu prostii de astea electrice pe ele.A picat un senzor a murit masina.Macar cu alea chiar daca pica ceva tot merg frate,sau nu zic bine? Voi ce zice ti? :)

Apropo eu ma aflu la 40 de km de reprezentanta,si vreu sa o duc trasa.Are ceva? Bine ca nu am frana si servo e ceva normal,dar altceva? Ps. am mai adus o trasa vreo 50 de km :soare: Sunt motiv de gluma in tot orasu` asta unde ma aflu eu,rade lumea ce mai. Hai noroc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a incercat nimeni cu probleme sa schimbe motorul? Cu vreun BKD, BMP(inj bosch ambele)

salut,

de unde stii ca BMP-urile au inj bosch?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am uitat in catalogul de piese. au inj clasice ca alea de 1,9 tdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu ne punem toti care am avut probleme cu injectoare,sa facem o plangere la Vw.E inadmisibil sa patesti asa la o masina.Poti muri din cauza lor.Ce faci tu daca te lasa intr`o depasire,intr`o panta ceva.Nu e de glumit cu ele :P

Voi ce ziceti? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e caz de "recall". Sa va cheme din oficiu si sa vi le schimbe pe cheltuiala lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi aduc aminte de povestea unui coleg de forum, care a avut norocul/ghinionul sa-i pice pompa de combustibil in strainatate, parca era chiar in Germania. Omul se pregatea sa scoata bani grei, deoarece masina iesise de mult din garantie, cand...surpriza, nemtii i-au schimbat-o pe cheltuiala lor. Nu a contat faptul ca masina nu mai era in garantie.

Poate o sesizare de GRUP ar avea un alt efect, decat 100 de sesizari "particulare", dar sa fie facute in Germania, in nici un caz la noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toti cei care au avut probleme cu injectoarele mult blamate , haideti sa inaintam si noi o reclamatie domnilor de la VW sa vedem cum raspund .

Adresa : http://www.volkswagen.ro/contact/contact_i...l_dumneavoastr/

Merita incercat si sa vedem cateva raspunsuri , asta daca se obosesc sa raspunda .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-tocmai am trimis mail , acuma nu stiu sigur daca o sa ma contacteze sau daca ia in considerare...

-daca tot am compus cateceva o sa trimit si in Germania un mail sa vad domnii de acolo ce raspuns au. va tin la curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai trimiteti toti, nu numai unul. Sa vada ca este o problema raspandita (cel putin la noi in tara ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Excelenta idee D@ny. Eu nici nu am mai stat pe ganduri

Le`am scris clar ca masina pune in pericol siguranta circulatiei rutiere. :)

Cine primeste vreun raspuns este rugat sa il posteze :D

:) Am vorbit la sa dau masina la reprezentanta,ca avans pentru alta. Ce imi propuneti? Noul audi A4? Ce ziceti?

Modificat de antrax
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca scrieti unul cate unul in Romania e egal cu zero. Nu se va intampla mare lucru. Daca faceti o scrisoare de grup si o trimiteti in Germania s-ar putea sa fie altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca o sa va invite la service sa faca o verificare pe banii vostri. Incercati in Germania nu la Porsche

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa stii ca chiar la asta ma gandeam : haideti dragi clienti sa va verificam masinile ( pe bani vostri ) nu care cumva sa patiti ceva cand sunteti intr-o depasire (doamne fereste ) :))

Si constarea : Vai vai - pai stati linistiti ca nu au nimic , cel putin nu acum , poate maine :D

Pentru reclamatii : http://www.volkswagen.ro/contact/contact_i...l_dumneavoastr/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Punem pariu ca va raspunde Porsche cam asa :

Stimate Domn ........, va invitam in service pentru a depista si rezolva problemele dumneavoastra. Cu stima echipa Service Porsche Bucuresti Nord. :)) ,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!