Jump to content

Seat Leon Facelift 2009


Zengy
 Share

Postare recomandată

Publicat (modificat)

Salutare, am ezitat pana acuma sa imi spun parerea despre acest facelift pentru ca am simtit un pic ca v-am "tradat" sincer poate e un pic cam dur termenul dar asa simt si sincer dupa 2 luni de zile de cand am golful pot sa zic ca am senzatia ca masina e prea perfecta, prea la locul ei... stiu ca suna dubios insa parca nu deranjeaza cu nimic masina asta de corecta ce e si tocmai asta nu-mi cade bine...s-ar putea sa va para ca nu sunt intreg la minte dar dupa ce am condus ibiza timp de vreo 3 ani de zile si am preluat golful parca imi lipseste ceva ce nu pot sa explic, am tot cautat raspunsuri si cred ca cel mai potrivit pentru mine este lipsa acelui feeling de "auto emocion" care nu stiu de ce dar golful mie personal nu mi-l inspira, e o masina super ok doar a fost declarata masina anului 2009 in lume :icon_thumright: insa ma vad pus in postura sa recunosc si sa nu fac pe ipocritul ca imi lipseste ceva si nu simt ca se poate crea o legatura intre noi doi cum a fost si inca mai este intre mine si ibiza - unii poate inteleg la ce ma refer, tot mai mult simt ca nu ma multumeste golful si chiar am inceput sa ma gandesc sa predau contractul de leasing si sa imi iau leonul...

Apropo aveti idee daca la noi se poate opta pentru o alta masina din grupul VAG daca exista un contract de leasing activ insa se doreste sa se achizitioneze o alta marca deact cea actuala? In cazul meu se poate sa trec de pe VW pe Seat? Stiu sigur ca in tarile mai vestice se poate am chiar o cunostinta care a procedat astfel.

Referitor la facelift, sincer sa fiu imi place mai mult noua infatisare, spatele e superb, stopurile le-au iesit de minune, interiorul e mult imbunatatit si asta nu poate decat sa ne bucure, bara fata pot sa zic ca din punctul meu de vedere e mai reusita, exista si un minus totusi dar nu asa important si anume oglinzile care intradevar puteau fii mult, dar mult mai bine desenate, cu toate acestea pana la urma conteaza aspectul per ansamblu al masinii si trebuie sa recunosc ca exteriorul este ceva ce poate sa miste ceva in tine, cred ca am facut o greseala ca am ales golful insa asta este nu mi-am ascultat instinctele, m-am luat dupa ratiune si se pare ca am gresit... imi va fii invatatura de minte, cu alte cuvine ma gandesc serios daca sa renunt la contract si sa imi iau leonul cu toate ca este doar o chestiune de timp pana se va intampla asta...felicitari Seatului pentru acest Leon multi constructori au copiat linile si caracteristicile designului pentru a-si infrumuseta modelele, pot sa spun ca este punctul de referinta al clasei compacte.

Modificat de Zengy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana sa iei o decizie sa predai contractul cu golf te sfatuiesc sa mai astepti un pic, sleep on it :D. eu am am ales Leon si mi l-am dorit f mult (a fost o alegere facuta irational :D) Si mie imi lipseste tare mult ibiza ;).

Stiu la ce te referi cand vorbesti de acel auto emocion si il mai gasesc la Leon dar tot ibiza imi este mai draga. Nu am inima sa o vand atata mi-e de draga. Am avut grija de ea cum nu o sa mai am grija de multe masini de acum incolo.

On topic: deja a aparut prin bucuresti leon cu facelift (sookie a venit ieri din cluj si a vazut una prin oras), cand o sa apara si la drive test pot aranja sa furam o masina minim 1 ora :D sa te lamuresti (eu am sa fac poze). Eu zic ca ai facut o alegere f buna cu golf 6 si acum suferi de "nostalgie de ibiza" :rolleyes:). Mai ales daca ai aminitiri frumoase cu ea e f greu de uitat :icon_thumright:

LE: acum am vazut ca esti din Sibiu :D Cand mai merg la rude in Orastie sau Timisoara te sun poate ne vedem facem un drive test acolo si niste poze :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, cum sa nu mi-ar placea insa va trebui sa ne organizam din vreme ca sa nu am nimic planuit, voi veni eu la Orastie daca poti programa un drive test acolo, putem vorbi pe messenger pentru detalii cand va venii vremea :) daca vrei... apropo ibiza veche ramane in familie, o mai ia fratele meu din cand in cand ca masina lui e in service a avut un accident si ma mai intersectez cu el pe drum, nu vreau sa-ti spun ce simt cand o vad, are o tinuta aparte, oricum eu cand m-am hotarat sa postez mesajul de mai sus am dus ceva lupte interioare si am tot asteptat sa dispara acest sentiment de neimplinire si frustrare psihica ca altfel nu pot sa-i spun insa e mai rau pe zi ce trece, se adanceste sentimentul, parca nu ma mai intereseaza ca e golf vi highline, acuma am tot ce vreau la golf mult mai multe decat aveam pe ibiza cea cu motoras mic si echipare reference dara nici o alta optionala decat vopsea metalizata (deh a fost achizitionata de parinti, masina am aleso eu insa ei nu au mai vrut nimic decat dotarile standard care pe ei ii multumesc, nu o folosesc mai mult de odata pe saptamana cand merg la cumparaturi) dar cand ma urc la volan la golf parca nici interiorul nu ma mai incanta, pur si simplu nu ma mai intereseaza interiorul, cred ca am facut oroare de golf altfel nu-mi explic, si daca am ajuns in faza asta sa trec peste interior sa nu mai pomenesc de exterior care e net superior in favoarea leonului, sincer cred ca o sa fie o chestiune de timp pana voi incerca sa "scap" de golf si imi voi indeplini visul...deocamdata nu vreau sa ma mai grabesc si sa iau decizii pripite, am facuto cu golful, o sa astept sa vad masina, sa o studiez si sa o testez, insa e masina pe care mi-am dorito dintodeauna si care mi-a placut mereu, ma patrunde un sentiment de regret care persista mult timp dupa ce trec pe langa un leon si imi reprosez mereu ca nu am ascultat de instincte si m-am lasat prada ratiunii...insa stiu ca il voi avea si asta imi alina un pic din durere, e greu de inteles prin ce trec, multi probabil ar spune ca sunt deplasat bine de tot sa am asa o masina si sa spun ca nu trezeste nimic in mine, probabil e si din cauza ca s-a creat o legatura stransa cat am umblat cu ibiza si golful nu va putea sa-mi redea aceasta legatura vreodata, e prea conservator, daca o alta masina va putea sa imi aduca implinirea sufleteasca cu siguranta numai leon-ul o va putea face, scuze pentru sentimentalisme dar asa sunt unii dintre noi, iar eu unul ma atasez foarte mult de masini mai ales ca ibiza nu mi-a creat absolut nici o problema si intradevar au fost momente frumoasa din care a facut parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa fie leon-ul cu facelift prezent la intalnirea organizata de PBV sambata viitoare, ca fac un drive-test cu el. Si cu Exeo, pe ala il au sigur :vwrullz:

Zengy, nu as vrea sa te dezamagesc insa si eu am fost in aceeasi situatie, dupa focus 1 a venit astra H. Care parca nu era ce vroiam, nu am avut nici o problema, masina a fost impecabila, dar in cele din urma am vandut-o pt focus 2. Bine intre timp am descoperit leon si am trecut pe el...dar ce vroiam sa spun e faptul ca daca o masina nu iti produce zambet pe buze cand te urci la volanul ei, lipseste ceva, chiar daca masina e impecabila. Eu in cele din urma am tot zis ca o sa se rezolve de la sine treaba asta, dar nu s-a intamplat si am vandut-o. Despre preluarea de leasing nu stiu ce sa zic, cred ca mai bine dai mail la cativa dealeri Seat si vezi ce zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma indoiesc ca va fi Leonul Facelift disponibil deja saptamana viitoare la PBV la eveniment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumva pe Leon Facelift va fi disponibil si RCD 510 sau RNS 510? Eu am cautat dar nu am gasit nicaieri ca s-ar instala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RNS510 era deja disponibil inainte de facelift, de RCD510 nu stiu nimic, inca nu a aparut in configurator modelul cu facelift.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Am trimis niste mail-uri la Weltauto, se pare ca ei sunt singurii care au implementat sistemul buy-back pentru masinile VAG achizitionate prin Porsche Leasing, urmeaza maine sa-mi faca o evaluare dupa ce le-am trimis datele masinii, insa din cate am aflat documentandu-ma pe net nu imi va cadea bine oferta lor, fiind recunoscuti pentru faptul ca subevalueaza mult orice masina, si sunt constient ca va trebui sa pierd si nu asta ar fi problema, numa ca una e sa pierd ceva pentru ca teoretic masina nu mai este noua si alta este sa fiu jecmanit, oricum nu ma grabesc, sincer mi-ar placea sa gasesc pe cineva aici in "familie" care isi doreste un g6 asemanator si care eventual nu se grabeste sa facem tranzitia, la pretul negociat nu se va tine cont de ratele paltite daca va exista intelegere :D, cu care sa pot sa mai povestesc despre ea si care sa imi ofere un pret corect si avantajos si pentru el in acelasi timp, pentru ca masina practic e noua...daca apare vreun doritor sunt dispus sa povestesc cu el, apropo, ce ziceti cam cat as putea pierde dupa 2 luni si 2200 de kM? ...mi-ar prinde bine niste pareri, sfaturi, un singur lucru stiu ca imi doresc leonul, m-am lasat influentat cand am ales golful si regret acuma.

Scuze off topicul de mai sus, chiar nu se stie cand va aparea prin show room-uri faceliftul, ce-i cu relatii sau prieteni prin reprezentante poate ne pot ajuta?

Modificat de Zengy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a iti oferi o suma orientativa, cel mai bine ar fi sa ne dai mai multe informatii despre contractul de leasing: cat ai dat avans, cate rate au fost achitate, pe cati ani e contractul. Orientativ, masina a pierdut cam 10% din valoare dupa cele 2 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Pai da cam atat mi s-a spus si de la Weltauto ca voi pierde, cam 10% din ce am achitat pana auma, se pare ca singura sansa e cesiunea deoarece masina are doar 2 luni de contract si numai dupa un an se poate inchide contractul, pai datele sunt cam urmatoarele, pentru cei interesati si scuze ca scriu aici dar nu am drepturi sa deschid topic nou, contractul e pe 5 ani de zile cu val reziduala de 5% (aprox 800 euro),

am achitat 50% avans in total cu taxe de logistica si alte taxe de administrare prima plata a fost 10500 (tva inclus), in euro cu dobanda variabila (ceea ce e bine ca a scazut euribor-ul la un minim istoric), rata este de 267 euro / luna (cu tot cu casco si tva inclus), masina a costat 20000 DDP, daca se termina contractul fara a fii incheiat mai devreme se va palti o dobanda de aprox 2400 (tva inclus) pe toti cei 5 ani, am alex o configuratie echilibrata, tocmai pentru ca ma temeam ca nu ma va satisface pe deplin masina si voi fii nevoit sa o vand, deci la un curs actual mediu de 4,2 lei se plateste cam 1100 roni (cu tot cu casci si tva inclus) / luna, pentru o o o eventuala persoana care isi doreste masina, va spun cu mana pe inima ca e e ca si noua, eu sunt o persoana tipicara si am ingrijito exagerat de bine, rodajul e stoc facut, ce mai masina e ca noua, km putini, m-as bucura daca exista o pers care sa se incadreze in aceasta configuratie, sa si-o doreasca si sa faca si o economie de timp, si un discount convenabil avand in vedere "vechimea" la vremea eventualei predari, cum spuneam nu ma grabesc, configuratia: 1,4 tsi 122, highline, climatronic, esp, privacy glass, cutie manuala, roata de rezerva de otel dimensiuni normale, vopsea metalizata (neagra), e frumoasa foc numai ca nu mi se potriveste, o sa astept o perioada sa vad daca apare cineva de pe forum care sa si-o doreasca pana sa caut si in alta parte cumparatori, chiar nu as lasao pe mana unui necunoscut, dar daca nu voi avea alternativa :)

Modificat de Roger
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu as fi avut ceva probleme financiare, masina ta ar ajunge la mine. Din pacate, in perioada asta nu-mi permit asta din punct de vedere financiar.

Cand am zis 10%, m-am referit la 10% din valoarea masinii, nu 10% din ce ai achitat pana acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Cristi cum spuneam eu nu ma grabesc deloc sa scap de masina, vreau sa fie destul de scurta trecerea de la g6 la leon si asta s-ar putea sa fie in beneficiul amandurora, sincer pot sa mai astept 2,3,4 luni fara probleme poate si mai mult dar trebuie sa stiu daca crezi ca ti s-ar putea rezolva problemele materiale in viitorul apropiat, eu sunt o persoana de cuvant si daca am avea ceva stabilit nu voi mai vorbi cu nimeni, referitor la pret sunt convins ca ne vom intelege, eu sunt constient ca tu trebuie sa ai ceva de castigat din chestia asta precum si tu va trebui sa fii convins ca masina nu trebuie subevaluata, ca daca acuma dupa 2 luni pierd 10% din valoarea totala banuiesc ca dupa alte 2 luni si inca 2000 de km nu pot sa mai pierd 10% din valoare totala, as fii de acord la un 10% insa care sa nu se proapage la fiecare 2 luni mai ales daca crezi ca am putea ajunge la o intelegere in cazul in care apreciezi ca iti vei reveni financiar, eu nu vreau decat sa fim amandoi impacati si multumiti, putem discuta detalii daca vrei prin mail daca esti de acord ca s-ar putea concretiza ceva, un singur lucru vreau sa fie clar sunt de acord ca masina va pierde 10% din pretul total de achizitie, insa aceasta valoare se va mentine banuiesc pe decursul a primelor 5,6 luni ca sa zic asa si presupun ca se va tine cont si de ratele ce le voi achita (fara casco bineinteles) cand vom scadea procentul aferent :icon_thumright: daca crezi ca putem ajunge la niste compromisuri si poti sa faci fata unui acord pe termen mediu (intre 2 si 5, 6 luni pana ti-ai reveni iar eu imi voi aranja cu comanda pentru leon) putem continua discutia prin email-uri sau chiar messanger, nu e nici o suparare daca nu se va putea infaptui nimic multumesc pentru informatii si aprecieri!

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zengy, eu discutam ipotetic ca as putea sa o iau. De ceva timp Golful 6 Highline 1.4 TSI e masina pe care mi-o doresc. Sunt cativa dintre posesorii de Seat care ma cunosc mai bine, stiu ca mult timp mi-am dorit Leonul. Mereu glumeam cu X-ecutor ca o sa mergem amandoi sa ne luam Leon. Insa, de cand a aparut noul Golf, la care am regasit ceva elemente de design de la Ibiza, fiind desenate de acelasi designer, aceasta a devenit masina pe care mi-o doresc.

Eu ti-am zis ca scade 10% din valoarea masinii pentru ca asta e devalorizarea normala dupa doua trei luni de la cumpararea masinii. Asta nu inseamna ca dupa alte doua sau trei luni valoarea sa va mai scadea cu inca 10%. De obicei, dupa primul an, o masina valoreaza cam 85% din valoarea ei de noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

K, nu-i nici o problema ideea de baza e ca nu sunt deloc stresat sa scap de ea, inca o mai pot folisi o perioada fara sa se devalorizeze prea mult, vreau sa astept sa studiez bine leonul facelift, sa-l testez, analizez si cand voi gasi un potential cumparator va fii bine venit, spun doar ca mi-ar placea sa fie unul dintre membrii vw ca sa fiu eu mai impacat cu mine insumi ca nu va ajunge pe mana unui strain si astfel poate mai pot tine legatura cu eventualul cumparator schimband pareri :D aici pe forum, dar daca nu va fii nimeni interesat in timp voi cauta si alte solutii, mersi de informatii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Am fost la Porsib azi, dealerul Seat din Sibiu, vroiam un leon de drive test, din nou nu am avut bafta de un drive test, va trebui sa mai astept, mi s-a spus ca pe la jumatatea lui iunie vor avea faceliftul la drive test, m-au invitat peste cateva zile sa fac un drive test cu exeo, 1.8 tfsi, 150 cp, am acceptat normal ce am de pierdut... sustineau ca se tine mai bine ca un a4 pe sosea ca e mai usor si au fost imbunatatite performantele dinamice, astept sa ma sune sa ma anunte exact data si ora :icon_cool:

Apropo de leonul vechi am petrecut mai multe minute in interiorul unui reference chel existent in showroom, vreau sa va spun ca este o parere falsa faptul ca materialele nu sunt de calitate, e absolut fals, mie personal mi se par foarte bune calitativ si foarte bine lucrate asamblarile, e o diferenta sa apreciezi ca daca e mai tare plasticul nu e de calitate ca vezi Doamne nu e moale si sa sti sa apreciezi finisarea si imbinarea acelui plastic, cu toate ca acel reference avea si o fasie de cauciuc foarte tare peste bord, insa totusi era destul de elastica, era model 2009, mie sincer mi-a placut. Inca un aspect ce nu l-am intalnit la prea multe masini pana acuma, m-a impresionat foarte tare, manerul de la usa, cand pui mana pe el, il prinzi si strangi pumnul in jurul lui, nu paraie, adica e f bine inchegat si nu face nici un zgomot, asta spune multe...

Mai precizez ca sunt foarte pretentios in ceea ce priveste calitatea, mie mi s-a parut o masina foarte bine lucrata si "solida", abia astept sa vad cum merge, sunt curios daca va fii peste masina din semnatura la feeling-ul de la volan si tinuta de drum :biggrin:

Modificat de Zengy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca apreciezi in special feelingul la volan si tinuta de drum, poti fi sigur ca iti va place foarte mult Leonul. Din cate am simtit, suspensia la Stylance e ceva mai moale decat cea de pe Ibiza Refence, prezinta si ceva mai mult ruliu la curbe. Incearca si varianta Sport-up.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Din pacate nu ma pot pronunta inca pana nu fac un drive test sa fac si o comparatie, ideea e ca mi-as lua fara ezitare un sport-up insa, avem niste drumuri in tara asta a noastra, vai mama lor... o sa fie o decizie grea oricum cand va venii momentul referitor la varianta aleasa stylance / sport-up!

Modificat de Zengy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia 4ever

zengy , dai un golf pentru un leon ? leonul e foarte frumos la exterior dar la interior e mai urat ca un matiz . Initial si eu am vrut leon ca arata superb la exterior dar am ramas la octavia :)) . Ar fi pacat sa pierzi atatia bani in golful asta , dupaia alti bani intr-un leon , dar tu decizi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Leon-ul actual are un design simplu, ergonomic. Daca te urci si incepi sa verifici atent imbinarile si asa mai departe, o sa vezi ca masina se ridica la nivelul unui Golf 5. Ramane chestia cu design-ul insa: e un fel de love it or hate it. Iti place simplitatatea, in general la masinile sport, iti place interiorul de leon. Altfel nu. E chiar atat de simplu. Leon-ul cu facelift insa are un alt interior oarecum, sunt destule lucruri schimbate. Plus ca e personalizabil, lucru care poate fi vazut in catalogul de accesorii. Dar am o vaga impresie ca nu te-ai uitat peste nici o poza cu leon cu facelift. Cat despre comparatia cu Matiz, nu ca nu e obiectiva, dar e total deplasata, dar cred ca oricum nu prea te-ai urcat intr-un leon sa verifici atent cum e lucrat, ci te-ai uitat superficial sau vorbesti din poze. Sa imi fie cu iertare daca reply-ul e considerat agresiv, insa este obiectiv tot ce am spus si poate fi verificat la fata locului.

Modificat de Genesis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Octavia 4ever, fara suparare dar sunt nevoit sa-i dau dreptate lui Genesis, cred ca a punctat tot ceea ce era nevoie...referitor la problema cu banii pe care o sa-i pierd, nicidecum nu voi face afaceri exagerat de proaste pentru ca nu voi fii niciodata disperat sa o vand ca sa fiu nevoit sa las foarte mult la pret, o voi pastra pana voi gasi un cumparator cu care sa ma inteleg in limitele bunului simt, dupa un an de zile intra in ecuatie si sistemul buy back in cazul in care acest potential cumparator nu va aparea, posibil sa fiu multumit de cat mi se va oferii pe masina, mai ales ca daca as dao pentru una nou ar fi a treia cumparata din grupul VAG si poate se va tine cont de acest lucru, plus ca masina se va prezenta impecabil la orice fel de test, eu fac cam 30 de km pe zi deci voi avea undeva la 10000 de km peste un an de zile, posibil sa mi se ofere un pret bunicel si sa cadem la o intelegere, ce sa mai zic, om trai si om vedea, timpul le rezolva pe toate :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

m-am urcat recent in noul leon,1.9tdi-90cp varianta de baza si nu prea e cine stie ce...

-butoanele de la AC parca erau de aragaz(cromul de pe ele asta imi inspira)

-emblema spate e mai mica si nu da bine pe o suprafata asa mare

-oglinzile mi se par de neam prost(parca ar trebui sa te barbieresti in ele)..cele vechi erau bine proportionate

-reglarea volanului are alta maneta si plasata altfel decat era pana acum(sub volan)

-tapiteria da impresia de logan

niste imbunatatiri ar fi :

-bordul negru sau argintiu

-emblema de pe cheie este imbracata in plastic si nu se mai cojeste vopseaua(eu am inlocuit 4 bucati pana acum)

-HU-ul pare mai bine lucrat si se integreaza mai bine

-stopurile dau mai bine

poate ca in timp va ajunge sa-mi placa,dar nu mai mult decat cel pe care-l posed acum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici mie nu imi place sigla spate. Pare de jucarie.

De departe nu sunt mari modificari.

Dar daca as avea de ales intre 1p si 1p facelift tot 1p as alege.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Leon-ul imi place foarte mult la exterior insa interiorul lasa de dorit. Am urcat weekendul asta intr-ul Leon FR facelift, modelul standard fara NAVI si radio cd cu touch screen, si mi-a facut o impresie mai buna fata de Leon-ul pre facelift. Insa nu am simtit emocion-ul deloc cand am vazut torpedoul.

Stiti cumva daca se poate pune torpedou refrigerat?

Si daca te gandesti ca FR-ul imparte motorul cu GTI 6 atunci are alte cateva puncte in plus.

Per total cu mici modificari la interior Leon-ul e un pas inainte.

Modificat de Fivetd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand spui ca ''la interior cam lasa de dorit '' la ce te referi?

Sa stii ca nu sunt ''greiri'' in bord...daca te referi la design si culoare iti dau dreptate.

Dar culoarea se poate schimba...eu asa am facut(l-am vopsit) si nu regret.

Bordul e mai spartan si nu asa urat.Sunt alte marci cu borduri mult mai spartane si inestetice

Incearca sa vezi pe partea cealalta...cum era un leon care sa aiba un bord ca al A3ului(ca la generatia anterioara) sau golfului 5?

Crezi tu ca mai avea succes golfu 5?eu nu cred,pt ca leonul are un design exterior mai cald,mai primitor

A fost ceva legat de costuri,imagine...marketing pur.

@sop mie mi se pare firava emblema.imi era sa nu o rup cand ii deschid portbagajul

Nu inteleg dunga/linia de pe hayon...se pierde usor undeva pana in emblema spate

De la ceva armonios cum e vechiul leon 1p,au ajuns sa traseze linii aiurea...eu nu vad rostul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refer la faptul ca nu-mi placea deloc bordul de pe leon. Iar bordul de pe face lift mi se pare mai reusit.

Am zis ca lasa de dorit pentru ca in comparatie cu exteriorul interiorul din punctul meu de vedere nu-ti da acelasi feeling pe care-l ai cand vezi exteriorul masinii.

Asta tine numai de gustul personal.

Si ma repet bordul de pe face lift este un pas inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!