Jump to content

Jante; Anvelope si Lanturi (Touareg 7L)


VVV
 Share

Postare recomandată

Vreau sa am o imagine mai clara a unei jante pe masina.

E vorba de Leonardo III.

Care credeti ca se vede mai bine dintre cele 2 modele?Dimesniunea este '20.

Azi am pus un leonardo '20 linga masina doar pe fata, echipat cu anvelopa recomandata.

Masina murdara, o alta prindere deci nu am putut sa las masina jos sa imi fac o idee mai clara...dar ce sa zic... parca place ochiului.

Are suprafata mare lucioasa si da bine cu celelalte elemente ale masinii, plus ca mai este si contrastul cu negrul masinii.Banda diamantata este de efect mai ales ca pe spate vreau sa optez pt. 10,5 cu anvelopa de 315(si se vede banda mai lata) si fata 9,5 cu 295.

Maine o sa pun niste poze dar nu sint stralucite.

post-15613-1201123461_thumb.jpg

Modificat de VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intra-adevar Leonardo cred ca ar arata fantastic pe masina ta. Suprafata mare, luciosa, da bine la masini putin mai mari.

Modificat de GtSport
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super jantele... dar pozele sunt urateee!! spala si u masina si pune niste poze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost doar un test, inca nu am jantele.Masina, zilele astea in Bucuresti o speli degeaba.

Modificat de VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revenim azi cu jante ABT cred ca sint '22 dar se poate opta si pt. '19 , '20 acelasi model.

Iese in evidenta kitul optic ABT dar aici cred ca parerile sint impartite.Eu unul nu pot sa ma hotaresc daca imi place sa nu.Sau poate imi place sa vad doar pe strada...parca e prea sportiv totusi... tine de gusturi.

Referitor la kitul ABT...cred ca vopsit in culoarea masinii il face mai discret, nu mai pare asa sportiv...mai ales pe culoarea neagra.Oricum pretul este destul de piperat...in jur de 4000euro fara roti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am gandit sa iau jantele de 18 de pe GTI si sa le pun pe Touareg.Bineinteles cu alte anvelope.Cum credeti ca ar da? Multam anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat NEXEN pe 17" noi.Sunt produse in Coreea si sunt foarte multumit de ele.Am ales criteriu pret dar si ceva pareri:4 mil bucata.Exista un importator direct in Prahova si da 3 ani garantie.Spun multumit pentru ca sunt perfect echilibrate.nu fac zgomot pe sosea uscata.am facut off-road la greu pe zapada pe zone neumblate montane.chiar am coborat o panta foarte abrupta pe zapada si nu am avut probleme.Am sa fac niste poze sa le pun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul e extrem de bun... si profilul e OK :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din punct de vedere tehnic nu se potrivesc jantele de pe Golf 5 pe Touareg.

Azi un '20 Antera.Parca sint pre mici...

post-15613-1201600360_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa ma bag si eo !!

intadevar cele mai tari cauciucui de iarna cu care am mers au fos nokian hakapelita (mergeam pe geata aprope ca pe uscat ) pe zapada nu mai zic ca urcam cu 4x2 mai bine ca astia cu 4x4

totusi judecand si dupa buzunar cel mai bun raport pret calitate il au good yer

ca procedeu ce coborat la vale pe drum alunecos !! trepta 1 (mai ales la diesel e floare la ureche datorita cuplului motor)

si eventual farana dar pana la limita cuplari absului atunci aderenta cu solul este rupta si n loc sa incetinesti o iei mai tare la vale!!si mai mult la masinile cu reductor e bine de cuplat chir reductorul pe HI sau in situatii foarte grele LOW oricum de multe ori in situatii limita masina se comprta mai bine in farmn de motor decat ajutata de abs (e mai manevrabila)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi niste roti pentru pasionatii de off road sau mai bine zis de razboi.

post-15613-1201687661_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt frumoase si definitive jantele pe masina.Se aplica bine la sport am vazut.Cand am o masina .la asta ma duce gandul.Parca trebuie sa schimb jantele.La Touareg e ceva diferit.Am studiat si eu.Masina e mai frumoasa decat jantele.E altfel.Nu are nevoie de alte jante.Cea mai desus defineste bine aspectul de razboi al Touaregului.Touareg is for war :D

Modificat de robertdinca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita un set de iarna si unul de vara.Pana la urma schimbi si cauciucurile de vara.Le folosesti alternativ.Si daca esti norocos ai 3-4 ani doua perechi de cauciucuri.Daca vara nu simti diferenta iarna plangi dupa anvelope de iarna.Decat sa-mi fi ales la cumparare barele portbagaj pt Touareg care fluiera"" la viteze mari mai bine cumparam cauciucuri iarna.Chiar e pacat pt Touareg sa nu poarte ghete de iarna

Modificat de robertdinca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi un Touareg cu jante originale ...putin grabit...'20 cred ca sint si daca nu ma insel e chiar W12-le.

post-15613-1201862590_thumb.jpg

Modificat de VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jante de Cayenne...

post-15613-1202379008_thumb.jpg

post-15613-1202383663_thumb.jpg

Modificat de VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In proportie de 95% m-am hotarit pe modelul de mai jos '20.

Desi modelul jantei seamana cu cele originale, eu zic ca se integreaza cel mai bine cu liniile masinii.

Am facut si o modificare in graba.

Nu janta trebuie sa fie spectaculoasa si imaginea finala per ansamblu a masinii.

Am gasit si o poza reala.Arata cuminte nu foarte spectaculos.Nu ma incinta foarte tare.Eu cred ca janta la o masina ii schimba aspectul in proportie de 70-80%.Depinde acum si cine o priveste :blink:

post-15613-1202819446_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

am revenit.....poza jante 20 originale post-17786-1205060063_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e un model original care imi place mult cum se vede pe masina.

Daca poti sa mai pui si alte poze din alte ughiuri care avantajeaza masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!