Jump to content

Jante; Anvelope si Lanturi (Touareg 7L)


VVV
 Share

Postare recomandată

atata timp cat nu bruschezi mai tare masina si cele all season sunt acceptabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am optat pt anvelope de iarna dunlop m3 si de vara egale f2 pt a putea sa ma bucur mai bine de calitatile masinii.

Cand s-a racit vremea si inca avean anvelopele de vara nu prea mai aveam aderenta dimineata cand plecam de acasa si aveam anvelopele reci iar de cand am montat anvelopele de iarna e cu totul alta mancare de peste pt ca pot sa ma joc de la primul viraj in siguranta maxima fara a pierde aderenta.

O zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu mi am luat Nokian Hakapellita 235/65/R17 si se vede diferenta , am patit acelasi lucru cu cauciucuri de vara , am coborat de la 1800 din Ranca de parca eram cu sania..... naspha , saptamana trecuta am fost iara si a fost beton !!! am simtit ca am 4x4 :)

am si eu o intrebare : mi am cumparat touaregu' acum 3 luni si am cerut la optionale sac de ski , desi am platit si mi sa acceptat comanda mi a venit masina fara , raspunsul lor a fost ca doar la cele cu tapitarie de piele se poate monta sac........ nu prea stiu ce sa cred.... ?

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu ai platit dar nu ai primit lucrul ala?

daca da atunci du-te la dealer si cere-le in scris faptul ca nu se poate combinatia aia.

daca iti da scris atunci nu cred ca se poate, si cere banii inapoi.

daca nu cineva a uitat sa bifeze optiunea si acum vrea sa acopere greseala. Poti sa te duci la un sef sa incerci sa lamuresti problema.

bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

masina mea nu e cu tapiterie de piele si totusi are sac de ski :Driver:. deci te-au tzepuit.

A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi inchipui ca la faza cu sania poate reductorul si frana de motor ar fi ajutat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De curiozitate, voi cum coborati o panta cu zapada/gheata cum ar fi de la cota 1400 pana jos in Sinaia? Presupunand ca masina are tractiune fata si cauciucuri de iarna. Cred ca am chiulit la lectia asta de condus. Cu Dacia n'am avut niciodata probleme, cu Audi da, am coborat cu emotii. :offtopic:

LE: nici frana de motor nu s-a dovedit f eficienta la un moment dat

Modificat de blueyed
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai ESP ? ajuta ceva ...

si dacia e dacie... e usoara... roti inguste...

Modificat de Petrut
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar eu ca aveam cauciucuri PIRELLI ROSSO P ZERO de vara 275/45/R19 la straja cum alunecau a fost moarte dar masina trage super bine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi inchipui ca la faza cu sania poate reductorul si frana de motor ar fi ajutat.

Pai sa stii ca nu prea ai dreptate... daca nu e aderenta... poti sa faci ce vrei...

:wub: Aaa, si de reductor... pai doar nu vroiai sa coboare cu 10 km/h...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi pe Nokian Hakapellita. Sunt cele mai bune pentru dimensiunea ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

P.S. La ce bun crezi ca e 4x4 cand pui frana?

Frana de motor, mai ales daca ai cutie manuala :vaidecapulmeu:

Recomand si eu Nokian Haka... Intrati pe site-ul Nokian, nu o sa va para rau :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un model interesant pe '20.

Se pare ca eleronul este mai pronuntat decit unul de serie?

post-15613-1198351649_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelasi model de janta dimensiuni diferite '22 si '20.

Este modelul de janta care nu merge pina in marginea jantei despre care vorbeam la inceput si da senzatie de janta mica daca se opteaza pentru o dim. mai mica.S-ar putea ca la Leonardo efectul sa fie acelasi.

'22 arata bine dar '20 mi se par chiar uritele.

post-15613-1198419276_thumb.jpg

post-15613-1198419685_thumb.jpg

Modificat de VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In general profilul acesta de care vorbesti da senzatia de mai mare.

Jos un '20 din SUA.

post-15613-1199039895_thumb.jpg

Modificat de VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa fiu sincer, mie mi-au placut cele prezentate de tine in postul #4. Ar arata bine pe masina. Am vazut acest model pe un Touran.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap...mai ales daca te uiti in poza modificata de mine cu ochii intredeschisi se vede cit de bine pastreaza janta liniile masinii.

Azi o janta frumoasa pe '20 dar montata pe masina nu prea spune multe, probabil nici culoarea masinii nu o ajuta.

post-15613-1199099756_thumb.jpg

post-15613-1199099768_thumb.jpg

Modificat de VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!