Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

@dark_master: la ambele proiecte de upgrade-uri le-am trecut in standby involuntar :blah:

- cu semnalizarile clare, inca astept coletul ca nu mi-au ajuns (au imediat 2 saptamani de cand sunt pe drum :blah_:)

Banuiesc ca "iubita noastra" Posta Romana a ratacit pachetul sau cine stie pe unde zace :blink:

- despre volanul multifunctional, la fel, adica e in standby, pt ca situatia a facut sa castig 2 volane multifunctionale (da "doua", culmea situatie ca acu' 2 luni n-aveam nici unu :cool:) si pana nu vand unul din ele (vezi link-ul cu anuntul in semnatura), NU pot sa-l montez pe celalat.

Sunt bani "blocati" care mi-ar fi de folos, pt ca vreau sa-mi iau o spirala + tempomat + modul ca sa impusc 2 iepuri deodata :huh: (stiu, "nehalitului" i se i-a daru'... dar...)

Deci de 2 saptamani stau si ma uit la ambele volane care au ajuns pe post de bibelouri in dulap (si cand te gandesti ca alti n-au deloc si ar vrea unu :))

Sper ca in curand sa rezolv problema $$$ si sa pot finaliza cele 2 upgrade-uri :rolleyes:

Btw, cand iti vine decorul din aluminiu-periat sa pui niste poze pe-aici sa admiram si noi :icon_thumright:

:blah_: safe

Riddler

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi mi-a sosit si mie setul de decor pentru masina. Sunt foarte incantat :icon_thumright:.

Un mic preview:

post-22051-1243948255_thumb.jpg

Revin cu poze dupa ce il montez. (asta daca se opreste ploaia azi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai comandat pe langa trim-uri si sertarasele de langa avarie, asa a fost setul pe care l-ai gasit sau trim-urile vin la pachet cu sertarasele?

Vad ca ai si butoanele din jurul schimbatorului, acesta cum de ti-au venit, ca pe unde am vazut trim-uri de vanzare, ofera strict portiunile care se schimba (decor) !?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Setul asa era, l-am gasit pe ebay. Tocmai de aia am asteptat atat ca sa gasesc ceva complet sa nu trebuiasca dupa aia sa caut cine stie ce piesa in alte locuri. Da, ai dreptate cu trim-ul, de obicei se vinde doar decorul dar la licitatia respectiva se vindea tot ce se vede in poza. Sertarasele de langa avarie nu sunt incluse nici ele in set, dar din nou erau in licitatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dark_master: Sa le stapanesti sanatos si asteptam poze cu ele pe masina :coffee_lol:

Mie imi lipseste exact respectivele sertarase, ca eu am luat 2 seturi (acum am o combinatie ciudata in interior :P)

Lasa ca poate in loc de ele imi fac rost tastatura aia rabatabila + modulu' pt pregatire telefon premium :biggrin:

@CT10VWP: Eu cand mi-am comandat consola centrala am primit toate butoanele posibile de langa schimbator (ESP, Auto-Hold, Senzori de parcare, Senzor de Penuri, jalueaza electrica lune si de Suspensie Confort <-> Sport)

Stii ce fain arata acum schimbatorul cu ele pe langa el ?! :D

Cand se urca uni la mine in masina (care n-au mai fost) se uita lung la cate butoane am prin interior acolo ..."Laser tata..." ;)

(doar noapte ma tradeaza ca nu toate sunt iluminate :biggrin:)

Lasa ca le fac eu sa lumineze toate si vezi dupa ce fain o sa arate :)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum s-a incheiat licitatia si se pare ca nici eu nici colegu' TVS n-am castigat

Si NU, consola era pt usa stanga, pt modelul normal

Eu unu n-am vazut la vanzatorul respectiv piese made in UK de cand e el inscris pe ebay (are abia 3 luni) dar n-au intrat zilele in sac

In final ii urez colegului TVS cat si mie "better luck next time"

Mda,cam dubios neamtul,imediat dupa ce le-a vandut pe alea a mai scos un set la licitatie dar dupa cateva ore cand m-am uitat din nou il bagase la sofort kaufen la 279E ,le are si acum ,cam scump pana la urma ,mai astept ,sa vad :vaidecapulmeu: .

:( Fir-ar mama lui de quote ,invatati-ma si pe mine cum sa fac :mellow:

Si inca ceva ,mi-am schimbat footrest-ul cu unul de R36 original ,e super ,vi-l recomand ,si e foarte ieftin visit

Modificat de TVS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update: dupa 2 ore in care mi-am "rupt" toate degetele si am injurat toti sfintii uite ce ai iesit: :vaidecapulmeu:

rszdecor1.th.jpg rszdecor2.th.jpg

PS: multumiri pentru asistenta telefonica din partea lui criv.

TVS: foot rest-ul acela e 10.50e + 12e transport?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FRUMOS, FRUMOS :cheers: :vaidecapulmeu:

Arata altfel interior acum, mult mai elegant :cool:

Vad ca ti-ai lasat si butonul de "Auto-Hold" langa schimbator, deci sa inteleg ca ai acelasi plan ca si mine, adica sa-ti pui aceasta functie ?! :D

Btw, coane dark_master iti lipseste un volan multifunctional :D

As pune si eu o poza cu interiorul meu, dar e o combinatie ciudata (consola centrala aluminiu fara sertasare, trim-ul de la ceasuri din aluminiu, restu cele clasice de TL)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, mi-as pune functia de auto-hold, dar nu in perioada de garantie. Peste 1 an mai vedem ce si cum. Acum urmatoarele obiective ar fi semnalizarile clare si volanul multifunctional.

A si m-ar mai interesa foarte tare incalizrea in scaune. Insa din nefericire nu am gasit nimic pe net, nici un retrofit OEM nimic, doar kit-uri universale.

Modificat de dark_master
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dark master: da ,10.5+12E ,dar in 2 zile mi l-a adus la usa, cu DHL,cel mai rapid transport de cand cumpar de pe ebay.Acum nu stiu cat o fi la reprezentanta dar mai putin de 95lei nu cred.

Frumos cu acest decor,de-abia astept sa-mi iau si eu(daca poti sa-mi dai si mie link-ul de unde ai cumparat setul ,pe privat,poate mai are) :vaidecapulmeu:

O poza pt dark master ,stie el de ce

post-28968-1243975871_thumb.jpg

Modificat de TVS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e cineva interesat de semanlizari albe...am gasit ceva la pret bun zic eu... Asta e mailul pe care l-am primit de la ei

http://www.dispaco.ro/pieseauto

5826 3030BL.......67 lei / stoc

5826 3030BR..........67 lei la comanda

COMENZILE SE PREIAU TELEFONIC LA NR.0212410081 0212410082 FAX0212410071 IAR

REPERELE CARE NU SUNT PE STOC SE ADUC LA COMANDA IN 5-8 ZILE PRETURILE

INCLUD TVA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seby19 sunt originale? Daca nu mi se par cam scumpe, se apropie la pret de cele originale de pe ebay.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu stiu daca sunt originale sau nu, ideea e ca eu inca nu am gasit nimic aftermarket pt b6(poate au gasit altii) inafara de cele de la hella. Cel mai bine e cine e interesat sa dea un telefon sa intrebe. si chiar daca se apropie de cele de pe ebay... macar pe astea le poti avea in cateva zile daca le au pe stoc (pe ebay de obicei ai de asteptat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am spus mai sus ,mi-am schimbat footrest-ul cu unul de r36 si sunt foarte incantat,da foarte bine , e usor de curatat.Acum ma bate gandul sa-mi cumpar si restul setului dar vreau sa stiu daca pedala de acceleratie se schimba usor,daca trebuie facuta vreo setare dupa aia adica daca se deregleaza ceva.Daca stie cineva ,il rog sa posteze aici.

post-28968-1244214857_thumb.jpg

Modificat de TVS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegul TIR si-a schimbat pedalele lui cu cele de R36/R-Line asa ca ar trebui sa-l intrebi pe el :huh:

Cred ca are si un topic pe undeva cu un DIY :cool:

Dadusem de el candva, dar o sa-l caut iar :blah_:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici diy-ul lui TIR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acel DIY ar trebui mutat in aceasta aria si facut sticky :cool:

Aria B5/B5.5 are un sub forum numai de DIY-uri si n-ar strica sa avem si noi :blah_:

P.S.: multumim dark :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc baieti,si bine-nteles si lui TIR.Pare foarte simplu.

P.S.:interesant cum a montat el footrestul,eu am scos maneta care deschide capota si dupa aia am scos acel panou.Am pus o poza mai sus cu scosul manetei . :biggrin:

Pai eu zic ca e mai simplu cum spun eu ,pt ca nu umbli pe la sigurante,si 100E nu mi sa pare scump atat timp cat un pitic derapeaza incontinuu, acolo, undeva :screwy:

Raspuns pt postul de jos a lui Ridddler :tomato:

Modificat de TVS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tu cred ca demontezi juma de masina si dupa, la remontaj ramai si cu piese :) :)

Glumesc desigur :Driver:

Oricum vezi ca pe ebay sunt ceva sucmpe aceste pedale... de la 100 E in sus pe sistem "buy it now" :)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat-ul b6 are asa ceva in versiunile de echipare superioare? Poza respectiva e de la un audi. Oare s-ar putea pune asa ceva si la nivelul de echipare trendline?

post-22051-1244710129_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, are, dar parca nu arata chiar identic. O sa pun o poza mai pe seara. Sau poate pune altcineva pana atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu trebuie sa fie identica. Ma intereseaza mai mult partea practica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa ceva au variantele sportline si highline, suport pahare + loc de depozitat diverse.

Modificat de OviDU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea are si este Confortline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!