Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Ar fi a 4-a masina la care am jaluzea. Crede-ma, niciodata nu am coborat-o! Iar luneta se dezabureste in maxim 30 de secunde.

Nu contest ca mi-ar fi placut cea electrica dar la banii care m-ar fi costat, plus timpul pierdut cu montajul, plus costul manoperei... Ajungeam la niste costuri care nu se justificau.

Mi-e cam teama sa pun aparatori de noroi - de regula cocot masina pe borduri si cred ca voi ramane cu ele smulse. Desi tocmai din cauza acestor stropitori as vrea si eu sa montez... Niciodata nu am inteles cum naiba poti stropi strada peste tarana. Nu ar fi normal ca inainte de stropitoare sa o mature/aspire? :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

(...) Si inca o treaba - sa ne dai ceva amanunte dupa ce vei face chiptunningul - vreau sa-i adaug si eu vreo 30 de caluti.

Subscriu si eu aici :)

Cat despre aparatorile de noroi, eu zic ca ele sunt bune iarna, ca sa nu-ti mai arunce "mazga" pana la manerul porierei :beerchug:

Pe timp de vara merge si fara dar aici depinde prin ce locuri mergi :P

:cheers: safe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

HOP! S-a trezit "omu'cu butonu'"! :beerchug:

1. Despre jaluzea manuala/electrica - nu ma incanta, eu tot la folie raman.

2. Aparatoare noroi - utile, dar extrem de urate, plus ca dau si masinii un look aiurea.

Parerea mea, multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut

as dori sa imi schimb display-ul normal cu unul color. am o intrebare " acel display color citeste DVD-uri? "

sau are cineva idee, ce as putea monta in locul acelui display? ma refere la ceva care sa citeasca DVD-uri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Display = afisaj. Probabil ca vrei sa schimbi radio-cd-ul. Se vand pe piata libera pe la 500-600 euro niste aparate no name care au incorporata si navigatie si dvd si camera video si cititor de card si mp3-uri... Cauta in sectiunea de anunturi, mai demult avea un coleg la vanzare... Se potriveste exact pe masina. Problema este ca daca se strica, ai pierdut banii ca nu are garantie... Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.Cred ca postez in aria corespunzatoare,in alta parte nu vad unde.

Ma intereseaza si pe mine daca se poate monta pe Passat CC un sistem cu care sa se poata inchide portbagajul prin apasarea unui buton gen Phaeton .. Mentionez ca portbagajull se deschide singur la activarea butonului de deschidere portbagaj din portiera sau la tinerea apasata mai mult de 2 3 sec pe butonul din mijloc al cheii.Acelasi mecanism este si la passat B6 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E acelasi mecanism si la B6, nu avea rost sa inventeze altul. Nu cred ca este posibil ce vrei tu deoarece deschiderea este prin efectul de decomprimare a amortizoarelor pe care e montata capota portbagaj-ului si din cite stiu nu ai cum sa le "comanzi" electric sa se si inchida. Sper sa nu ma insel ...:icon_rambo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deschiderea este una mecanica. cand apesi butonul telecomenzii se elibereaza yala si astfel "sare" portbagajul.nu avem motorase.ce vrei tu sa faci este imposibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca deschiderea este una mecanica si nu sunt motorase.Eu voiam sa stiu daca se poate pune un asemenea sistem cu motoras care sa traga portgabajul cum au Phaeton,Q7,S classe etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@victor blackedition: merci mult pt idee.

am sa incerc sa gasesc ceva si cu garantie.

pe praful asta, nu prea scoate lumea usor banii din casa, indiferent daca ar avea sau nu.

auzi, dar daca as gasi de la un Passat avariat?

am inteles ca cele cu Afisajul Color, sunt de 2 feluri " unul cu Navigatie si altul Fara ".

am inteles, ca cel cu Navigatie citeste DVD-uri!

oare exista asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

citeste DVD cu navigatie , nu dvd cu filme etc ... :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci mult.

acum sunt lamurit.

UN PASTE FERICIT

Modificat de dm76ro
Nu mai da QUOTE la mesajul anterior. Foloseste ADD REPLY sau FAST REPLY. Multumesc.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dvd-ul citeste si filme... Amanunte despre respectiva "scula" gasesti aici http://cgi.ebay.co.uk/7-Car-DVD-GPS-VW-SEA...%3A1|240%3A1318

Este tentant un astfel de aparat dar stiu pe cineva care a avut si a rezistat doar 6 luni... Poate o fi avut el ghinion...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am montat un asemenea device si merge foarte bine are garantie de 1 an cat se ofera si la produsele originale asa ca nu stiu de ce eziti.In plus nevigatia ruleaza de pe card nu de pe DVD ceea ce este un avantaj enorm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune-ne amanunte despre cum functioneaza, daca ai montat si camera video, cat te-a costat, de unde l-ai luat, cat a fost montajul... Mi-as lua si eu dar ce sa fac cu cel de pe masina? Am RCD 310 si sunt super-multumit de el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Victor ai toate amanuntele cateva pagini mai inapoi 6,7,8 etc.Toate bune !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca tot suntem intr-un topic de modificari OEM, sa mai "pontez" o modificare la masinuta :D

Cu o intarziere destul de lunga, am trecut si eu pe "adidasi" de vara, incaltate pe niste Jante OEM Monza 16" :P

(nu va inchipuiti ca sunt replici... sunt cele originale :Driver:)

s02mca68473y055tnkgc_thumb.jpg rhyxjtd5dzr8mm4awl_thumb.jpg

Fain e cand scapi de zgomotul de rulare :P

:icon_thumright: safe

Riddler

P.S.: Urmeaza volanul in 3 spite multi ^_^

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aky...nu ai dat foarte multe detalii mai in urma. Subscriu la interbarile lui victor Black.. si as mai adauga...cum se aude fata de vechiul radiocd pe care il aveai?..cat de sensibil e touchscreenul...cum merge bluetooth-ul...se exfoliaza butoanele (avand in vedere ca e chinezarie. Daca ai tu nemultumiri pe care ai vrea sa ni le impartasesti.

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incerc sa raspund pe rand la toate intrebarile :

- nu se exfoliaza nici un buton

- calitatea sunetului este cel putin egala cu device-ul original

- bluetooth-ul merge impecabil conectarea cu telefonul se face automat cand untri in masina.

- touchscreen-ul este in limite normale ca sa zic asa nu am de ce sa ma plang.

In concluzie o fi chinezarie dar este una reusita.Acuma nu trebuie sa cadem in partea cealalta si sa spunem ca tot ce fac chinezii este prost.Este ieftin datorita fortei de munca...dar asta este alta problema.

Riddler felicitari pentru jante arata bestial...poate imi dai niste amanunte despre pret , de unde ai cumparat..si eu am nevoie de un set de jante pentru cauciucurile de vara.Astept un semn .Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ajutati-ma si pe mine pentru ca nu am gasit pe nicaieri, care este distanta intre prezoanele/suruburile la Passat 2006?? 5x110? sau 5x112?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 (prezoane) x 112 (distanta) e pt jantele la Passat B6 :D

ET-ul (dezaxarea) se invarte intre 40 si 47, iar J-ul (latima jantei) e de la 6,5 la 9 :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Riddler zi ceva de jantele alea de unde le-ai luat , pret din astea picante...poate vrem si noi !! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Aky:

Jantele le-am castigat la o licitatie pe ebay dupa ce-am scotocit vreo 2 luni toate eBay-urile (.com, .de, .co.uk, .at, etc.) dupa ele :D

Piese rare aceste tipuri de jante (vin standard pe echiparea BlueMotion) si sa mai pun la socoteala ca am stat vreo 20 de zile ca "pe ghimpi" pana mi-au sosit :lol:

Pretul final ma dus in jur de 720 EUR incluzand comisioanele pe la banci, bani pt transport, telefoanele date pe la banci sa aflu' de taxe, etc.

Tipul nu avea cont paypal si a trebuit sa fac totul via wire transfer prin banci conexe :)

Per total eu unu sunt multumit de ce-am primit si de cum arata masina :D

Urmeaza si alte modificari/adaugiri, toate pe OEM sa o aduc macar la un stadiu de ComfortLine+ :P

:D safe

Riddler

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam de informatii Riddler.....banuiam eu ca este o combinatie complexa ceva...eu am fost azi pe la PBV1 si le-am gasit la 1025 ron/ bucata TVA inclus.....cam scump...mai vad ,dar trebuie sa ma grabesc pentru ca a venit caldura si nu am jante pentru cauciucurile de vara.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca postez la locul potrivit sau nu, dar am si eu o intrebare: de unde as putea cumpara niste huse de scaune care sa se potriveasca cat mai bine la Passatul B6 (adica sa aiba loc pentru centurile din spate, cotiera spate, comenzile electrice de la scaunele din fata, aibag-uri, etc).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!