Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Am eu suport de pahare in "armrest" la versiunea HL. Si arata chiar mult mai bine, nu ca gheara aia de Terminator cum e in poza ta de pe audi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright: Pe Audi-ul acela exista "gheara de terminator" si geamuri manuale pe spate! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista in standard la CL. N-am folosit-o veci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai folosit-o, da' o ai, intra la dotari, mai pui 100 euro la revanzare! Vezi? Suntem in avantaj! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa arata cotiera spate la Highline

post-31066-1244719385_thumb.jpg

post-31066-1244719409_thumb.jpg

post-31066-1244719425_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PLay3R mersi de poze.

CT 10 VWP nu pui niste poze cu cotiera ta? Parca interiorul tau e negru. Sunt curios daca as gasi o cotiera de comfortline daca as putea-o monta la mine pe trendline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am tot Comfortline si cotiera spate arata exact ca in poza de mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maine am sa incerc sa pun si eu poze cu cotiera spate(interior piele neagra Viena)Echipare Highline

Toate cele bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum am promis, cu scuzele de rigoare pentru intarziere iata si pozele cu cotiera spate pe negru,(abia azi am reusit sa fac in graba pozele in timp ce eram la cumparaturi).In prima poza cotiera e putin umeda,am sters-o de praf cu un servetel umed (am avut-o parcata cu trapa putin ridicata pentru functionarea ventilaorului pe energia solara).

Toate cele bune!

post-28008-1245091588_thumb.jpg

post-28008-1245091599_thumb.jpg

post-28008-1245091649_thumb.jpg

Modificat de Adi 36
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este si la mine, de fapt, cred ca la toti cei care au cotiera cu spatiu de depozitare. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Concluzia se subintelege...

Gama TrendLine = cotiera spate fara suport de pahare si spatiu de depozitare in componenta ei. Doar spatiu de depozitare in spatele banchetei. :icon_thumright:

Oricum sa-ti montezi asa ceva nu merita decat daca mergi si cineva in spate des.

Bine, imposibil nu este :(

La mine cel putin, RARE sunt zilele cand am 3 persoane in masina :unsure:

Si nu cred ca sunt singurul in aceasta situatie :(

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Salutare forumisti....partea cu oglinzile rabatabile ma interesa si pe mine ..dar acum o tin in garaj..asa ca nu mai am treaba.. Ce as vrea eu ar fi niste senzori de parcare...dar nu vreau sa gauresc bara..am vazut ceva cu o banda metalica..care se aplica pe bara pe interior..stie cineva daca functioneaza chestia aia??sau e doar o vrajeala...la fel am mai vazut o rama de numar cu senzori in ea..tot pentru a nu mai fi nevoie sa fie gaurita bara..Daca are cineva sau a auzit ceva despre ele il rog sa imi spuna si mie..

Momentan cine stie ce modificari nu am facut la masina..doar niste leduri sub bord si sub scaune(leduri pe care le-am gasit prin casa)..pe care le-am conectat la plafoniera( se aprind cand descui masina) si la un intrerupator..asta in cazul in care vreau sa le las aprinse. O sa spuneti ca vezi doamne sunt albastre...da..probabil o sa le schimb cu unele albe in timp.

Avand in vedere ca am RCD300...nu am mp3..asa ca am pus un modulator FM cu bluetooth care is face treaba fff bine.. merge conectat la tel...reda muzica de pe telefon(functioneaza si ca hands-free), de pe USB stick, si are si intrare jack.

Detectorul de radar l-am prins sus exact langa oglinda, cu alimentare de la plafoniera.

Urmeaza becurile de pozitie...ca sunt galbene tare...o sa caut o solutie sa le inlocuiesc cu ceva leduri care sa nu dea eroare de bec ars, xenon pe faza scurta....si inca imi tocesc mintea la cum sa rezolv problema cu stopurile de pe portbagaj....

dsc00161yg9.th.jpg

dsc00288ih5.th.jpg

dsc00160mo7.th.jpg

dsc00290qz3.th.jpg

salut, te rog zimi si mie cum leg cablul dectetorului de radar la plafoniera??? mie frica sa nu trag aiurea de capac, sau cum se deschide?? daca ma poti ajuta as fi recunoscator..

ms anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tine oarecum de modificari, respectiv de titlul topicului - caut o plasa pentru portbagaj sa nu mai imi zdrangane diversele obiecte pe care le pun acolo, ma poate ajuta cineva cu un sfat unde o pot gasi? Un sfat pertinent de genul: "acolo" si "pret", nu "intreaba pe la dealeri". :icon_thumright: Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Victor ia arunca un ochi aici. Am mai cumparat de la shop-ul respectiv si mi s-au parut seriosi. Livrare in aprox 1 sapt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Mi se pare totusi multisor 2 milioane pentru o amarata de plasa. Voi da o fuga zilele astea pe la magazinele din Vitan, se pare ca acolo s-ar gasi ceva universal. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici daca esti curios de pretul de la reprezentanta. Nu stiu cat de nou e catalogul din care am luat oferta dar nu cred ca e foarte diferit pretul.

post-22051-1246212420_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da vezi ca sunt si licitatii libere (sau cel putin erau) cu astfel de plase pt portbagaj :)

Eu unu am vazut odata o licitatie de genul acesta, care s-a oprit la pretul de 10.20 EUR :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

caut o plasa pentru portbagaj sa nu mai imi zdrangane diversele obiecte pe care le pun acolo

Victor, eu folosesc una elastica luata din Carrefour la 60 de lei, universala. A mers si pe vectra, merge si pe passat. Nu merita 200 ron de la reprez. sau de pe ebay ca tot aia face. Ca si umbrela din portiera de altfel...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc dark_master, acum ca-i stiu codul o pot cauta mai usor. Am fost azi la Feeria si nu am gasit. Ma voi duce maine in Vitan si va voi spune daca este sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt posesorul unui VW Passat B6 - 2006, fără IMF (indicator multifuncțional) sau BC, cum doriți. Aș dori să știu dacă există posibilitatea instalării acelui IMF / BC. Dacă da, cam c

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@miqrosoft

Pai costurile sar ridica la o suma frumusica, ca ai nevoie sa schimbi cam urmatoarele chestii:

1. Ceasurile de bord in care sa fie prezent un BC minidot sau maxidot

2. Calculatrul coloana de volan care sa suporte comenzile la BC (asta in functie de codul spiralei tale de airbag)

3. Maneta stergoare 3C5 953 513 P (din care accesezi BC-ul)

Pe langa astea, se mai adauga si manopera de montaj + ceva programare cu VAG-ul/VAS-ul :)

Ca o idee, pe eBay ceasurile de bord sa gasesc la un pret mai decent -> Ceasuri bord - Diesel - BC Maxidot :Driver:

:blah: safe

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu te-am convins sa renunti sau altceva, doar ti-am zis la ce sa te astepti si cam ce trebuie schimbat :D

Daca vei luat toate piesele noi o sa te ajunga schimbarea asta ~1500 EUR, in schimb, daca "vanezi" pe eBay piesele, iesi pana in 700 EUR (deci cam la jumate)

Problema cu eBay-ul e ca trebuie sa gasesti si la pret decent si sa fie exact ce-ti trebuie, asta in seamna un mic studiu de caz inainte pt a descoperi compatibilitatea.

A si alta chestie, daca gasesti piesele care iti trebuie si sunt cu licitatie libera trebuie stai sa se incheie si sa fii pe faza sa nu "te fure" altu' :P

Eu unu n-am $$$ momentan ca as vrea sa-mi schimb BC-ul meu minidot cu unul maxidot :D

Plus de asta, am de finalizat vreo 2 "upgrade-uri" cu care ma chinui de ceva vreme (volan multifunctional & tempomat) :D

Concluzie: pune in balanta ce vrei si cat esti dispusa sa dai, cerceteaza exact cam la ce costuri te ajunge si dupa vezi daca merita sau nu :blah_:

:lol: safe

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred că la banii ăștia mai bine schimbi mașina...

Cu riscul de a fi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!