Jump to content

2008 .: R32 Deep Blue


voinea

Postare recomandată

nadir@boosted.ro

pot sa confirm si eu ca maina se lasa abia dupa 8000 km :)

dar vei simti cam dupa 1500 primul zvac cum se mai lasa si porma treptat usor usor se mai caleste.

observ cu tristete ca in semnatura ta nu mai exista prima ta dragoste.... dc? g4 GT"d"

Link către comentariu
  • Administrator

am revenit in Bucuresti. Avem 700km pe bord si am cam mers cu 160-170kmh constant toata autostrada. BC nr2 nu l-am resetat de cand am luat masina (si avea 8km pe el cu un consum mediu de 40 !! ). Acum arata 14.5 l/100km dar am mers maxim 150km in oras si restul pe afara (si chiar putin peste viteza legala as zice).

M-am intors cu Alex de la CT pe Ostrov-Calarasi (cu bacul). Pana sa intram pe autostrada consumul pe BC1 era de 10.8l/100km dar cu autostrada l-am crescut :) . Am sarit iar de cateva ori 4000rpm la niste depasiri.

Link către comentariu

o cam calci, ce scrie in manual la rodaj, la mine 4 k era maxim acceptat, dar nu era recomandat mersul constant cu o viteza/turatie mult timp.

cat priveste consumul, schimba pe altceva, chiar nu conteaza, desi e boala nationala (mai ales pt cei cu diesel), la cat ofera masina, e normal sa o hranesti bine.

Link către comentariu

intr-adevar impune respect masina nu neaparat prin performante ci prin faptul ca e THE ULTIMATE GOLF.Cum bine spunea cineva, e un cult!

Felicitari!

Singurul lucru care il am de obiectat sunt cele 4 usi. In ciuda aspectului practic, eu sunt de parere ca un R32 nu poate exista decat in 2 usi, la fel ca si GTI-ul.

Link către comentariu

Eu nu-s de acord cu asta.Chiar apreciez spiritul practic la o astfel de masina...altfel daca nu ar conta si asta , toti am avea masini de 2 locuri fara portbagaj deloc.Si sunt de parere ca Golful arata la fel de bine in 4 usi ca cel in 2....lucru care la Audi A3 nu este valabil din cauza unui gemulet suplimentar care fac sportback-ul sa para combi mai degraba.Iar cu depasitul unei turatii...totusi daca conditiile de trafic o impun asta e....nu o sa schimbi la 3000 intr-o depasire daca vine tirul din fata numai ca sa protejezi masina.

Link către comentariu

Scaunele arata demential. Pacat ca nu au prevazut si centura de siguranta in 5 puncte (probabil pentru confort) Ar fi fost incomod de montat daca era asa.

Prima dragoste nu se uita niciodata - ma refer la culuoare.

Modificat de dana
Link către comentariu
Iar cu depasitul unei turatii...totusi daca conditiile de trafic o impun asta e....nu o sa schimbi la 3000 intr-o depasire daca vine tirul din fata numai ca sa protejezi masina.

si nu crezi ca voinea depaseste cam des :rolleyes:

Link către comentariu

@DOOM: e o parere proprie faptul ca in GTI si R32 sunt facute pt 2 usi :D Desi nu e vorba de nici un gemulet in plus sau in minus, aspectul e diferit la 2 usi fata de 4 usi (felul in care e dispus stalpul central, marimea geamului spate, marimea portierei si geamului fata). Plus ca masa mai mica, rigiditatea si manevrabilitatea sporita la 2 usi sunt un atu in plus pt o masina cu spirit sportiv ca GTI sau R32 :cheers:

Asta nu inseamna ca nu arata bine in 4 usi, departe de mine gandul asta...Oricum in cazul lui Voinea e perfect de inteles de ce a ales 4 usi (familie, fetita mica - sa-i traiasca!)

Modificat de Radu C.
Link către comentariu
  • Administrator

multa munca azi (5 ore) si a iesit.

Poze proste de la botu-calului cu telefonul si doua poze bune de pe net. Voi face si la masina mea poze cu aparat foto sa se vada bine :)

post-1-1188671872_thumb.jpg post-1-1188671885_thumb.jpg post-1-1188671901_thumb.jpg post-1-1188671920_thumb.jpg post-1-1188671953_thumb.jpg

Si poze de la alte masini (non RO): -> post-1-1188672016_thumb.jpg post-1-1188672031_thumb.jpg

post-1-1188672056_thumb.jpg

post-1-1188672088_thumb.jpg

Link către comentariu

sunt super ....proiectoarele astea...chiar azi am vazut pe un A8....si ma tot uitam in oglinda retrovizoare, ca nu ma prindeam cum sunt.

Pe golf Plus se pot pune?

Ce pret au? De unde se pot achizitiona? Multumesc!

Felicitari pentru fetita...SA VA TRAIASCA!

Link către comentariu

oooooo da! sistemul de pe audi! :icon_thumright: Nu pot spune decat: vreau si eu! De aici intrebarea fireasca: de unde si cu cat? :lol:

Link către comentariu
  • Administrator

la mine nu . In schimb le pot schimba intesitatea luminoasa sa nu deranjez prin oras cu ele seara, iar la drum lung le pot da din potentiometru la intensitate maxima :)

Ar trebui sa gasesc niste becuri foarte albe de pozitie. Am xenon , S6 Tagfahrleuchten si pozitie galbena :(

Link către comentariu

Cauta Piaa Super White.Asa am eu si e mare diferenta si fata de Philips Blue Vision.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro
Felicitari voinea pentru achizitie. Iti mai aduci aminte ce spuneai de R32? :lol:

tare rau faza asta

parca ma si vad :D

stii vrb aia nu stii niciodata de unde sare iepurele

Link către comentariu

hmmm...se pot pune aceste Tagfahrleuchten si pe un golf normal sau doar pe GT,GTI, R32? Am senzatia ca e prea putin lata portiunea respectiva din masca la un golf normal. Eventual se pot ajusta ca si dimensiune? Mai ales ca la mine sunt si proiectoarele in respectiva zona, deci nu cred ca le pot pune :icon_thumright:

Link către comentariu

Bre, ti-ai pus numerele ? :Driver: ca te-am vazut pe la 9 fara ceva cind intrai pe straduta la tine vizavi de Miraj cu numere de IF.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!