Jump to content

2008 .: R32 Deep Blue


voinea

Postare recomandată

Haha, ironia sortii, proprietarul vwforum sa nu mai detina un VW ci Mini =))

Si sa nu zici de plusul sotiei pt ca ala nu se pune

Modificat de Clodius
Link către comentariu

si eu sunt fan VW dar lucrez la fabrica unde se fabrica cablajul electric pt. Mini ... si daca ati vedea cata strictete si in detaliu se produc cablajele, ramai masca :D ... pana la urma e un BMW,right ? :D ...

Link către comentariu

nu, e doar un mini :)

si daca ar fi bmw,tot ar avea destule probleme. intra pe forumul bmw si te vei convinge sa nu sunt deloc indestructibile , ba chiar au neplacuta tendinta de a nu fi prea fiabile

dar cel putin cablajele sunt de calitate :))

Modificat de mihai20
Link către comentariu
  • Administrator

PS: pentru cine nu stie de ce mi-am luat R32 am sa va povestesc putin. Era inceputul anului 2007. Platisem excursia Volkswagen Driving Experience. R32 in conditii de iarna (nu pe lac inghetat ca in finlanda cu Audi dar am avut ocazia sa urc muntele inzapezit cu R32ul) . A fost o experienta grozava si in vara mi-am comandat masina.A fost livrata in august 2007 (model-year 2008).

Am mers cu mk5 R32 atat in zapezi cat si pe asfalt uscat sau ud. Cu viteza pe circuite si pe drumuri neasfaltate cu 5kmh. Masina asta reprezinta o combinatie intre cea mai simpla forma de fericire, ca si cum ai trai intr-un remix cinematografic alaturi de Brigitte Bardot sau Lois De Funes si orice alte repere ce-ti transmit senzatia de vacanta perpetua intr-o lume frumoasa sub un soare cald si bun.

Motorul nu este prea puternic in varianta lui actuala (250CP in ziua de azi pe o masina sport se obtin usor.. vezi cum Cezar are 300+ pe 2.0TFSI doar cu soft de la TCMturbo si atat..) dar sunetul ragusit masculin facut de motor cand mergi... da , motorul asta care acopera tobele cand mergi in ture inalte.

Sentimentul cand mergi cu un R32 este ca lumea asa cum este ea este frumoasa , te deschide , te face mai ingaduitor si mai atent la lucrurile ce le pierzi din viteza . E ca atunci cand savurezi ceva ce-ti place , incerci sa amani cat poti de mult ultima lingurita , sa asculti motorul si sa nu te grabesti.. dilata clipa

Am facut ceva km cu R32ul si cu siguranta vor mai fi multi . Daca ajunge turbo sau compresor ... asta se va afla candva... pana atunci nu-mi doresc decat timp sa pot pleca in calatorii in Germania cu masina mea. Multumesc VW pentru bijuteria de masina realizata!

Masina nu a ajuns nici cu turbo nici cu compresor, a mers frumos patruzeci si ceva de mii de km in mana mea acum are un nou proprietari in Oradea. Cum zicea el in gluma peste cativa ani poate o recumpar... ce sunt sigur este ca am avut o masina pe cinste cum nu stiu cand va mai face VW la fel.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!