Jump to content

2008 .: R32 Deep Blue


voinea

Postare recomandată

  • Administrator

alexovy> cam asa e R32 in 5 usi doar ca eu am alte jante ->post-1-1183122379_thumb.jpg

Golf TDI> cu navi nu stiu daca va fi Kenwoodul de pe PLUS (asta daca-l vand) sau noul model de navigatie cu touch si mp3 pe SD si DVD player si HDD , model ce este momentan doar pe Touran si Tiguan disponibil ( adica asta -> post-1-1183122466_thumb.jpg ). Pe Golf V va intra abia din ianuarie 2008 spre livrare. Merita acesta sau kenwoodul meu cu Garmin :lol:

@all> multumesc de gandurile care mai de care mai frumoase!

Vreau compresor pentru ca 350HP sunt mai mult deact suficienti. Nu-mi pasa daca un GTI ajunge sa aiba 300CP si 200kg mai putin pentru ca nu pentru el vreau eu cei 350HP. Vreau sa ma duc pe circuit si sa-i folosesc. In rest merg ca un om normal si... probabil merg la consum sa stau sub 15l/100 in oras :lol:

Va veni un stiker nou cu Alex si Eva la bord pe luneta masinii :lol:

Link către comentariu

Felicitari pentru alegerea facuta Dom Voinea.....R32 chiar este o masina de senzatie.......asteptare usoara :icon_thumright:

Link către comentariu
alexovy> cam asa e R32 in 5 usi doar ca eu am alte jante

sper ca si alta pozitie a volanului :icon_thumright:

superba masina.sa te bucuri de ea.

Modificat de PleauPleau
Link către comentariu

Felicitari pentru alegere, superba masina !!! :blink: De ce nu un Passat 3.2 DSG daca tot esti familist ? :blink:

Glumesc, uneori imi pare si mie rau ca nu mi-am luat R32 in loc de Passat, insa a fost in cumpana multa vreme pina am decis. Imi plac masinile mari ce sa fac. :blink:

De abia astept sa vad ce ii pui pe ea, sa imi zici de chip ca sint interesat, am deja 12.000 km cu ea si m-as baga. Apropo de HPA, asta ar fi idealul insa pe o masina asa mare ca passat-ul nu prea are sens. Pe un R32 insa e alta mincare de peste.

Si fara accidente, desigur !

Link către comentariu
  • Administrator

momentan stau la PLUS ca masina de famile si daca il dau trec pe Tiguan sau Touareg. Sincer din poze prefer Tiguanul. Este ceea ce am nevoie.

Cu cipul la masina... am mai multi prieteni din afara care sunt ciptuneri de multi ani buni. O sa am mai multe tipuri de modificari sa testez pe masina mea. Tinand cont de cat este de mic astigul o sa fac niste dyno cu VAG-COMul cat mai detaliate sa vedem care soft are cuplul mediu cel mai bun. De consum din ce am citit la domnii de pe forumul R32 din Germania si cu cip si fara consuma cam la fel .

Link către comentariu

Felicitari pentru frumoasa (aia mica) si bestia :icon_thumright:

Inca nu-mi vine sa cred ca TU, diesel-ist convins, iti iei benzinar, sper sa ma desmeticesc :icon_thumright:

In rest merg ca un om normal si... probabil merg la consum sa stau sub 15l/100 in oras :D

Dream on ... sunt totusi 3.2 litri care trebuie umpluti cu benzina.

Felicitari inca o data, e intr-adevar o masina!

Link către comentariu

Nu as fi crezut ca voi apuca ziua in care sa-l vad pe Voinea cu o "benzinara" , mai ales aspirata. :icon_thumright:

Oricum masina este deosebita, in special sunetul si raspunsul motorului (deh, aspiratele astea :lol: )

Felicitari !

Link către comentariu

Super masina. Felicitari pentru alegere. Este o masina doar pentru un adevarat pasionat si aceasta selectie se realizeaza si din prisma pretului.

Am o curiozitate; ce cod de optional are RCD 500 + MP3? Daca este cumva REG sa stii ca va avea si cd-changer inclus in bord care este super.

Despre jante, modelul anterior imi placea mai mult decat modelul 2008, dar in schimb modelul vechi era incomparabil mai greu de intretinut. La cate spite avea si ce apropiate sunt, nici o spalatorie nu ti le faceau curate. Modelul nou arata decent si sunt mai usor de curatat.

Inca o data felicitari pentru alegere, abia astept sa ma plimbi cu masina, si nu in ultimul rand, multa sanatate sotiei si fetitei.

Link către comentariu

ohooo d-le Voinea ce "salt inalt" facusi :offtopic: ...felicitari in ambele cazuri :D

Link către comentariu

O masina adevarata,de vis.Felicitari si respectele mele pt alegerea facuta.

numai bine :offtopic:

Link către comentariu
  • Administrator

yukon> VW Golf PLUSul are piele. Sincer arata bine dar nu se simte bine. Iarna rece de tot (cel putin nevasta cauta butonul de incalzire dar am vazut (desi foloseam Webasto dimineata la PLUS) ca juniorul se plange ca e rece bancheta iarna). Apoi acum vara (ca e tare cald in sud) mori pe scune cand intri in masina... si aici chiar nu am ce face.

Ca sa ma simt bine am optat pe varianta stofa. Le-am vazut cum arata, materialul folosit pe mijloc este cum am avut pe scaunele de la Golful IV. Mi-au placut mult asa din stofa.

istef> RCD 500 + MP3 acepta 6 CDuri in el. La asta te referi cand zici ca "are si cd changer inclus in bord" ?

Link către comentariu

"pielea" ecologica din masinil, piele care costa 1000E, e SUPER aiurea. Pe langa faptul ca aluneci pe scaun, e cald, e rece mai si MIROASE urat. Chiar nu observa nimeni ca pielea aia ecologica, desi arata bine, mai mult incurca decat ajuta?

Piele OK am vazut in A8. Unde exista ventilatie in scaun si pielea nu MIROASE asa urat.

Sau poate sunt io nebun...

Felicitari pt masina. Poate ma plimbi si pe mine o tura cand termini rodajul.. sa vad daca imi place. Ca ma batea gandu si pe mine.. insa nu imi place ca nu e turbo si imi e cam frica de consum.. :)

Link către comentariu
istef> RCD 500 + MP3 acepta 6 CDuri in el.

Da, in configuratorul am impresia ca nu scrie ca accepta 6 cd-uri. Este vorba despre codul optional REG.

Link către comentariu

Si spui ca navigatia aia este valabila acuma pe Touran ? Pot sa o schimba pe a mea de pe passat sa pun modelul asta ?

Felicitari pt masina... respect:)

Link către comentariu

Draga Voinea, sper sa nu gresesc cand spun ca am fost primul care stia de masina. Chiar ma bucur pentru alegerea facuta, in primul rand pentru rapoartele calitate/pret si performante motor/cutie si in al doilea rand pentru dotarile alese, precum scaune scoica cu stofa si trapa. Asteptare usoara si sa fie cat mai placut momentul ridicarii masinii de la dealer. :)

Link către comentariu
  • Administrator

he he.. nevasta-mea a stiut prima pentru ca a aprobat decizia. 500E/luna am decis ca merit si eu la cat muncesc zi de zi :huh:

Oricum de pe vwforum tu ai fost primul care a aflat. A urmat rosiu si cu timpul toti prietenii pana am facut topicul asta. Acum mai sunt 3 saptamani pana se fabrica . Azi s-a verificat in sistem . Saptamana de fabricatie este inca saptamana 29.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

stiu ca e greu sa astepti dar sincer merita fiecare secunda!

abia astept sa aud cum rage porcusoru ;:lol:

dar oricum recunoaste ca ai facut-o intentionat sa iti comanzi masina in timpu asta ca sa nu stai sa te gandesti la ea ca gandu acum iti sta doar la Iris :D

bafta

Link către comentariu

Felicitari pentru fetita si pentru noua achizitie. Este o masina pentru cunoscatori. In sfarsit 100% respect pentru un fan al marcii volkswagen.

Singura problema este ca papa cam multa benzina. Cand era montat motorul asta pe Touareg dadea mari batai de cap cu consumul. Acum au rezolvat problema trecind pe tehnologie FSI 3.6L .

Link către comentariu

Iti doresc sa ai multa rabdare. Este o masina superba care merita rabdare :D .

La ce mai trebui cip tuning cand ai o hergheli de 250 :icon_thumright: ?

Si felicitari pt. fetita sa fie sanatoasa.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!