Jump to content

Accesorii aftersale


dedeye
 Share

Postare recomandată

ms moolt gabriel&c4linutz ;) ,acum is in cautarea unuia pe net, ca as vrea factura la el si garantie, daca se poate daca nu cred k am sa cumpar unu fara:)....apropo daca stie careva vreun site din romania ii roman dator ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    109

  • Calin

    98

  • Al Bundy

    87

  • sorin_ss

    41

Top Posters In This Topic

Posted Images

zookey ai raspuns PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pune si mie niste poze cineva care are ruloul original Octavia 2 (limuzina) pentru geamul spate? Ma intereseaza modul in care se prinde (sus si jos). Parca mi-ar placea unul dar nu as vrea sa "dau gauri" :D Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

edit:

rolo.jpg

Modificat de xxnelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti?

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1154

cum ar arata pe 02

Daca v-as spune ca poza cu DVD-ul Witson montat pe skoda octavia cu rama argintie este facuta de mine, si ca am DVD-ul pe masina de 4 luni?

Modificat de MINARDI SRL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca v-as spune ca poza cu DVD-ul Witson montat pe skoda octavia cu rama argintie este facuta de mine, si ca am DVD-ul pe masina de 4 luni?

Daca ti-as pune ca daca ai citi topicul ai vedea poze cu dvd`ul montat pe masina mea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms moolt gabriel&c4linutz :huh: ,acum is in cautarea unuia pe net, ca as vrea factura la el si garantie, daca se poate daca nu cred k am sa cumpar unu fara:)....apropo daca stie careva vreun site din romania ii roman dator ;)

uite un site din romania:

http://www.flydigital.ro/?p=productsMore&iProduct=16

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ti-as pune ca daca ai citi topicul ai vedea poze cu dvd`ul montat pe masina mea?

Nu vreau sa te supar c4linutz, dar am citit intreg topicul si vreau sa spun ca la pagina 13 , undeva pe 14 aprilie, cand eu aveam DVD-ul witson montat pe masina de vreo luna, tu iti puneai intrebarea, citez:

"ce parere aveti?

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1154

cum ar arata pe 02 ? "

Am mai citit o data topicul si am vazut si pozele cu masina ta si am vazut ca ai rama neagra nu gri. Te felicit ca ti-ai luat si tu, poate si altii in urma ta, sau datorita tie, dar AI FOLOSIT POZA MEA !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e cazul sa casti tare si larg ochii si sa vezi ca vinzi un model diferit de cel ce il aduce c4linutz, respectiv ce si-a pus pe masina lui.

Secondo, nu cred ca e vreo competitie cine si-a luat primul, vreun meci de orgolii sau loc unde sa-ti promovezi produsele. Mai subtire...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu vand nici un fel de DVD, dar ii recomand cu placere pe cei ce vand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Nu-i vb de competitie sau alte cele. In postul din Apr 16 2008, 04:47 PM am postat cu o poza cum ar arata pe o octavia 2. Ca in poza e masina ta... asta e, s-o stapanesti sanatos. Nu am zis ca poza ar fi de pe masina mea. No offence dar sunt eN masini care au grila gri :blink: ca tu ai facut poza si ca iti recunosti poza e cu totul altceva.

SINGURUL LUCRU de care ma oftic este faptul ca eu m-am chinuit sa fac o interfata cu logo de skoda (dupa cum stiti cel vandut de witson are logo vw) si acum chinezul o foloseste si o vinde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un pic de offtopic: chinezul ala nu stie DELOC sa miroase banii. Sunt enspe mii de clone de navi pe piata, si majoritatea nu se vand dintr-un motiv simplu, interfata e urata cu spume. Si neextensibila.

Daca ar face firmware-ul open, ar avea sansa sa intre in carti, cam in genul in care routerele Linksys si mai nou Asus au ajuns zero to hero din cauza firmwareurilor din cele mai diverse care se pot pune pe ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot offtopic.

o sa atasez imaginea facuta. cand i-am dat exemplu o poza de pe google a zis ca nu-i buna rezolutia. Initial vorbisem cu el sa-mi zica cum modific eu interfata. Mi-a zis sa-i dau ce vreau sa pun si ca imi trimite fisierul gata facut. Zis si facut. Numai ca dupa ce am facut interfata, imi da fisierul si zice: stii... inginerii nostrii nu recomanda upgrade`ul si nu raspundem pentru ce se va intampla dupa. Si uite asa am fisierul si nu am indraznit sa-i fac upgrade`ul. Si lovitura de gratie a fost: daca comanzi altu de la noi iti trimitem direct cu interfata asta. Deeeeci.... nu numai romanii sunt tigani ... in sensu rau :blink: nu fac rasism :rolleyes:

L-am mai intrebat cum se intra in windw si nu a vrut sa-mi zica. Si uite asa ma tot chinui sa-i accesez windw. Trebuie sa fie o combinatie de taste ceva.

Revenim on topic.

Locul unde am montat camera video :rolleyes: Deasupra pusa o folie, folie de care se pune si pe geamuri sa nu se vada obictivul sau ledurile de la infrarosu.

Intrebarea o sa fie: se mai vede? Da se vede si inca f bine. Camera isi regleaza singura distanta si culorile in functie de lumina.

14062008838ot5.th.jpg

14062008839lx9.th.jpg

Modificat de c4linutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pune si mie niste poze cineva care are ruloul original Octavia 2 (limuzina) pentru geamul spate? Ma intereseaza modul in care se prinde (sus si jos). Parca mi-ar placea unul dar nu as vrea sa "dau gauri" :lol: Multumesc

Eu am montat personal un rulou pentru geam spate si am dat gauri .... Partea cea mai nasoala ca sa zic asa este ca trebuie sa dai gauri si in rama de plastic a lunetei si este destul de dificil de dat asa cum este reprezentat in schita care este livrata cu ruloul (ar trebui data rama jos ca sa se poata da gaura asa cum este in schita...). Eu am reusit pana la urma sa prind acele carlige in rama dar nu sunt prinse foarte bine intrucat nu am vrut sa mai dau rama de plastic jos pentru a prinde "din spate" cu inca un surub...

Modificat de ovidius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ruloul este original Skoda nu? cat a costat?

thx!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ovodius: bine ca ai spus ca ma batea gandu sa iau un rulou spate + 2 laterale pentru usile din spate. cred ca voi lua doar cele de la usile din spate ca sa nu mai fie deranjati copii de soare. stie cineva cat costa cele laterale la noi? la ceh am vazut ca sunt aprox 3 mil dar nu mi-a raspuns cehu la mail.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi sunt pe cat se poate de mult impotriva chestiilor astora, pune folie pe spate, orice altceva i-ai face la luneta aia n-are cum sa arate bine. Pana la urma si masina poate veni cu privacy glass usile din spate si luneta, asa ca nu faci o mare crima ca iti pui folie in loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cand am luat masina nu am avut optiunea sa pun geamuri spate si luneta in tenta, poate am fost eu batut in cap si nu am vazut. de pus folie sincer incers sa evit orice dezasamblare facuta de meseriasii de la noi.

plasele laterale chiar sunt ok, vin perfect pe toata suprafata geamului din spate: http://www.milotec.net/img/goods/default/628.jpg sau http://autoz.auto-partner.net/data/ipacs/a...38211_70052.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ti-a zis ca se desface ceva la masina daca pui folie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ma gandesc, ca sa pui folia ok. unii zic ca folia nu e chiar ok, ca mai bine ionizat, nici eu nu mai stiu cert e ca e cam necesara chestia si asta doar pentru cei mici care stau in spate si le bate soarele in tampla non-stop :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De alea de geamurile laterale nici nu m-am legat, sunt mai mult decat ok, dar alea de luneta din 2 bucati sunt oribile, linia aia o vezi fix pe mijlocul oglinzii, mie unul mi-ar sta in cap grav.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dah la alea de la luneta am vazut si eu pe urma, sunt aiurea, dar ma mai gasit pe net si din o singura bucata. oricum cele mai importante sunt cele laterale ca de la luneta nu prea intra soarele ca si de la cele lalterale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt fplie nu e nevoie sa dai nimic jos , daca ala se procepe si ia mai pus pe skoda, iar despre rulou eu am unu mare pe spate si am si folie si e ok , se gaseste pe dimensiuni de la 80 si ceva pana la 120 parca , eu am de 110 parca nu mai tin minte exact dar masori chestia aia din spate (capacul ala de desupra compartimentului de portbagaj) si vezi pana unde vine , in colt e prins la mine si am gasit fix acea dimensiune la omv sau metro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!