Jump to content

Accesorii aftersale


dedeye
 Share

Postare recomandată

pai zi-ne si un pret...

Pretul lor la dealer ... cand le-am montat eu ... in jur de 100 de euro.

Da sunt si pentru usile din spate dar nu au insertie cromata

Modificat de pro_niger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    109

  • Calin

    98

  • Al Bundy

    87

  • sorin_ss

    41

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cele din plastic negru stie cineva daca se gasesc la dealer si cat ar fI? Multumesc ! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am montat si eu asa ceva. Sunt foarte utile, mai ales ca acuma cobor si urc fara grija de a mai zgaria pragurile.

Am exact acelasi model ca si St3ff. Le-am luat de la reprezentanta din Deva. Insa nu mai stiu excact cat am dat pe ele.

Dar va sfatuiesc pe toti sa va puneti asa ceva.

Sunt chiar utile.

Modificat de doarmarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul acestor ornamente este KDA600002 si pretul lor in Deva este de 217,86.

Modificat de doarmarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte curios, la mine pragurile sunt neatinse, nu e nici o problema. Ce e zgariat/atins e pragul de plastic de sus, si coltul proeminent al scaunului... "tabla" de pe prag e ca noua :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@St3ff si @doarmarius : Multumesc mult din pct meu de vedere ptr informatii si foto , imi sunt de mare ajutor ! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti montati senzori de parcare aftermarket ( din aia la 300 de ron) ? Daca da , ce parere aveti ? Am vaut pe "iutub" un filmulet , parca era masina lui c4alinutz .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ooof iar discutia cu senzorii? vezi ca sunt discutii mai inapoi despre faimosii senzori ^_^ Concluzia: f multumit. Pana nu incerci nu-ti dai seama :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
O fi mai mai usor dar crezi ca e bine ?

Gabi, care-i diferenta dintre cele 2 poze?:P

post-13747-1223488188_thumb.jpg

post-13747-1223488228_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le am si eu gata de 2 sapt si nu am timp sa le montez asa ca stai linistit , am folosit 10 leduri

Pe ce sunt montate pzitie frana ce ?

Eram sigur am si zis baietilor la intalnire ca o sa faci ca ai zis de mult , eu le-am zis la montare sa nu le puna ca sa le pot face si acum a trebuit sa demontez eu la el 2 ore ca sa iasa

Ai decupat pe undeva prin spate sa scoti fire sau ce mai ai acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi nu se decupeaza nimic nu se monteaza nimic in plus, nu sunt leduri. Becul este acolo nu am tras decat un fir de la becul ceata din stanga la cel din dreapta. Nimic in plus nici o modificare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da azi noapte tarziu cand citeam intelesesem de la tine din poze calin ca ai catadioptrii luminati si intrebam daca i-ai facut pe ce sunt legati.

Eu aia modificasem am cumparat leduri cu lupa rosii am taiat la jumatate dimensiunea lor , am dat gauri de 5 in catadioprtii din spate si sunt infipti acolo si lumineaza.

Nu am avut timp inca sa le montez si stau cu ele prin casa sa am timp sper ca sambata si explic si mai multe cum am facut daca e vreun doritor.

Dati-mi si mie o idee pe ce ar merge alea puse pe pozitie sau pe frana?

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai nu stiu cum ar arata cu ledurile iesite in evidenta :) Ar fi fost intersant sa fie o bagheta care sa se aprinda :P

Pune 2 randuri de leduri

Unu pentru pozitie unu pentru stop frana :)

Modificat de c4linutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bagheta de 40 de cm este in jur de 350 de mii(deci am nevoie de 4 dupa ce spui tu ) si este facuta cu smd de 2 lei se arde unu te faci pe ea de bagheta , cu leduri de 5 mm e mult mai bine o sa le montez si vad eu cum dau , nu vreau sa iasa in evidenta asa ca daca sunt orea tari le modific rezistenta... oricum sunt foliate cu folie inchisa ca si triplele asa ca sper sa fie ok iar daca nu imi plac le tai alimentarea ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte curios, la mine pragurile sunt neatinse, nu e nici o problema.

E normal. Cei ce parcheaza in spatii aglomerate si murdare (gen Buc) unde nu ai loc sa deschizi usa cum trebuie si te strecori intre masini ca sa intri/iesi (iar talpile sunt pline de praf) zgarie pragul.

Daca tu ai bafta de a avea mult loc la dispozitie, atunci probabil ca utilitatea pragurilor de plastic este 0.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine are tub de bass in octavia 2 ? Ma intereseaza cum se trag firele , statie , etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Sper ca nu postez unde nu trebuie, dar am si eu o rugaminte: cineva care a comandat accesorii valeo poate ma ajuta si pe mine cu detalii privind modalitati de procurare.Am vazut un sistem de senzori de parcare fata+spate f. interesant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

senzori fata spate nu pre sunt buni piuie aiurea ia numai spate daca e ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti conecta senzorii fata pe un buton separat. Daca ii alimentezi pe un curent continuu, o sa iti piuie si la semafor si daca da cineva cu spatele si daca trec pietoni prin fata masinii...

Concluzie...pe buton ii poti activa tu cand vrei, cand crezi ca e necesar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde ai loc in octavia de pus butoane artizanale , eu unu nu as pune nici un buton aiurea in ea....ca nu e dacie sa dau o gaura sa pun un buton universal....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti comanda butonul original de senzori care vine jos langa cel de ESP :) Si faci ceva OEM :( Si n-o faci dacie :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lumini la picioare - Octavia II 2008

Intrucat nu am gasit nimic legat de montarea unor lumini OEM la picioare sofer/pasager dreapta/pasageri spate la Octavia II, intrebarea este...a facut/montat cineva pe O II astfel de lumini?

Drept sa spun am vazut ceva pe Golf V & Jetta si pe aria de Tuning si alte modificari legat de montarea de lumini la picioare, insa nu vreau asa..sa atasez leduri...ci vreau sa fie asemanatoare cu cele OEM!!

Din cate am inteles, este iesire/conector pentru ele, decat trebuie montate in locatie...! Au un cod anume dupa care pot fi comandate/cumparate...pot fi comandate/cumparate..?

Locul pentru ele exista..m-am uitat la ea astazi...insa nu stiu de unde se cumpara asa ceva si ce trebuie facut pentru a le activa (din cate stiu se activeaza cu VAG COM)!

Colegul @bamse a facut asa ceva pe Audi A3...insa pe Skoda nu am vazut!

Intradevar, sunt puse niste leduri zexstar pe Octavia de colegul @fx insa repet...vreau asemanator cu cele OEM!

Daca mai este ceva asemanator pe forum pentru OII, rog un indiciu! :tomato:

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!!!! am masina din semnatura si vreau sai montez un tempomat after, mai trebuie adaugat ceva in afara de tempomat!!!!!!?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!