Jump to content

Accesorii aftersale


dedeye
 Share

Postare recomandată

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    109

  • Calin

    98

  • Al Bundy

    87

  • sorin_ss

    41

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai ma ca parca la bara de rs mai mere parca e mai bine pus acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe langa faptul ca sunt oribile (gratis daca mi le-ar da cineva nu le-as pune pe masina..) mai sunt si scumpe..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A incercat cineva sa faca catadioptrii de pe bara de rs(spate) sa se aprinda , cu becuri cu leduri cu ceva ?...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare pentru cei care au pus bara spate de rs : in afara de bara ati mai schimbat si altceva?? intarituri ceva e alt sistem de prindere ? ca mie asa mi-a zis mecanicul ca cica mai trebuie nu stiu ce.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suportii de prindere din lateral difera de bara normala dar nu sunt scumpi. Si mai sunt catadioptrii. Asta-i tot.

Modificat de ADI.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti monta bara spate de RS si fara suporti. Eu asa o am montata.

Doar catadioptriile sunt "obligatorii".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata ,sa rezolvat sa vopsit si montat bara spate de rs cu mici modificari la suporti de prindere , sa montat un nou parbriz si sau vopsit si montat ploapele masina e gata de miercuri dar tipul dela care am facut comanda de piese a uitat sa imi lase factura asa ca masina mea zace in service la ford pina spaptamina viitoare pe marti miercuri ca de luni e 1 decembrie. A iesit super bine vopseaua abia astept sa o iau ca m-am saturat de masina sotiei un seat ibiza de 1,2 :wub:

Modificat de cosmin_cnl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Da am ridicat masina si am dus-o la spalatorie ca de era foarte murdara si la spalatorie,in coltul din drapta jos chiar acolo unde ar veni pusa aparatoarea de noroi a sarit deja vopseaua , am fost din nou la service si le-a aratat bara si au zis ca e ok vor rezolva problema cred ca printr-un retus ceva ,nu stiu clar mine o duc la ei.Apropo as vrea totusi sa ii pun aparatoarele de noroi cel putin acum iarna dar cei de la service au zis ca nu se mai potrivesc cele vechi aveti idee de unde iau asa ceva ??? :D sau sa lipesc niste folie transpareta in zona aia sa fie ferita de pietrele aruncate de roata??

Modificat de cosmin_cnl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin chinuie-te putin ca se potrivesc si alea. Am un prieten care a pus pe pe bara RS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin pe cele vechi de bara normala le am eu

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe cele vechi le am si eu mersi oricum gabriel. Si acum putin of topic cine se ofera sa imi faca si mie functia corneling dintre cei mai aproape :vaidecapulmeu: de mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot off topic ... fugi pana la gabriel in Craiova :)

SAU...daca nu..eu o sa fug pana la tara la bunica-mea undeva pe langa Craiova cam intr-o saptamana. Te lucrez eu :P

Modificat de c4linutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie alta grila, si trebuie vazut daca si ca functii pe cablaj e la fel. Adica sa vezi daca dai drumu sa bata pe la picioare bate pe la picioare si nu cumva baga pe la parbriz...sau alte functii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa fie un "cobai" intotdeauna ..asteptam pe primul curajos sa ne impartaseasca parerile :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca ar face cineva ar face "inventii" deoarece ar trebui sa taie din grila actuala. Nu cred ca au iesit accesorii pentru O2`iu nou ca sa zic asa.

Cat despre circuit, spun ca trebuie verificat deoarece eu am incercat sa schimb climatronicul cu totul cu unu de passat ca sa am si butonu de OFF cu beculet :P Eh nu s-a potrivit. Facea cum am zis mai sus. Nu ma imergea AC`u. Adica functiona dar nu baga rece.

Si acum, intrebarea mea e: cine ar cumpara fara sa stie ca functioneaza?:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai comandat cineva in ultima vreme de la ceh? Vroiam si eu calculatorul de sub volan, tempomatul si bordul cu maxidot.......

Dar ma incurca faza cu trimisul banilor inainte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la cehi te ajunge cam 140 euro comp de coloana volan iar de la noi il iei cam cu 150. Tempomatul la noi este 90 euro ... de bordul cu maxidot n`am idee :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

bordul cu maxidot e muuult mai ieftin de la ceh...dar cand am vrut eu sa iau avea cu ceasuri doar pt dizelache!

Calin,imi poti pune si mie o poza cu mufa de la antena GPS de la witsonul tau? Danke! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa imi pun footwell lights , cine ma ajuta cu un link sau ceva de unde le pot lega sa functioneze ca de favbrica , pt ca am vazut ca se pot activa cu vagcomu

Gata am gasit , scuze de post dar nu gaseam de ceva timp , ma apuc de treaba cand gasesc soclurile respective...

http://rabbitownersclub.com/vw/showthread....-5062.html?amp;

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai merg puse pe O II..? :Driver:

Din cate mi-a spus Pisicuta...optiunea asta era ceruta de US..si cum O II nu prea a ajuns p`acolo...stiu ca nu au nici sloturi! :icon_santa:

Eu am tot cautat sa imi pun si, in afara de fx_ care si-a pus leduri Zexstar..parca, nu am gasit!

Dar daca reusesti sa faci asa ceva..dau un bax de bere..si-l bem duminica la intalnire! :blah:

Sa ma tii la curent (220V)! :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!