Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

E destul de bun, liber, se merge lejer. Mai are portiuni  nasoale , erau in lucru,  oricum mai tare de 70-80 nu prea ai cum ca sunt  localitati, carute...

Modificat de calin.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cu bebe in spate, deci oricum nu merg tare. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost eu anul trecut, sa te pregatesti sa fii putin zgaltait. Este asfaltat, dar nu este intr-o conditie extraordinara. Eu am rezistat cu arcuri Pro Kit si jante pe 18 pe Golf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

cum e drumul de la Margina la Holdea, dintre autostrada A1 ?

intru mainen Ro si ma gandeam s o iau pe Timisoara -Lugoj - Deva dar nu stiu caum e bucata de drum dintre ele ....madina e ncarcata " ochi"...portbagaj ful si n spatepana la plafon ?.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Porțiunea de național e rea. Nu o sa îndoi jante dar solicita articulații. Totuși merita ruta, ai doar 12 km aprox de național.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu saptamana trecuta timisoara-retur - mertita 150% ruta pe autostrada, in ciuda acelor km pe drum national. E destul de prost, dar fara cratere "cu margini drepte"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Intre Slobozia si Buzau, care e ruta mai buna? Prin Urziceni sau mai de'a dreptul, prin Amara/ Grivita? Stiu ca am mai facut de doua ori drumul spre Buzau, dar nu mai retin pe ce ruta (cred totusi ca de'a dreptul) si drumul, desi bun, fara gropi, era valurit si cu greu puteai depasi 80kmph

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Slobizia pana la Grivita e proaspat asfaltat.

Intre Grivita si limita de judet este denivelat si cu zone unde betonul s-a ridicat si s-au creat praguri.

Limita de judet pana la Smeeni, acceptabil dar cu denivelari.

Smeeni pana la Buzau perfect.

Daca o iei pe Urziceni, mare grija la radar. Sunt multe localitati si chiar si cu statie poti sa ai probleme. 
 

Drumuri bune !

Modificat de mihai p
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Stie cineva din zona daca s-a asfaltat portiune de DN 67D intre Tatu si Baile Herculane?

Acum doi ani era plina de gropi sau plombata total aiurea... 

Multumesc. ?

Capture.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe harta calitatii drumurilor apare cu rosu, adica f prost, cu gropi. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Brezoi - Obarsia Lotrului cum mai este? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din iarna nu am mai fost pe acolo, dar tot ce pot sa spun e ca pana la Voineasa e ok, dar intre Voineasa si Obarsie e destul de praf, petece peste petece, burti in asfalt, asfalt crapat, gropi. trebuie mers cu grija.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este in regula, mult mai bun fata de alti ani!

 

Denivelat in unele portiuni, dar fara gropi (in afara de ultimii 6km), cel putin in Februarie la sfarsit.

Dupa partia SRT pana la Obarsia apar gropi, unele destul de mari, daca stiai trasele se putea circula si cu +50Km/h.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

 

am saptamana viitoare un drum de facut din Cluj inspre Iasi cu oprire pe la conacul polizu - Maxut .
image.thumb.png.acfa33bdd501165c02932daff99f2085.png
Intrebare, merita sa merg cum imi arata gmaps via Tg Neamt / Pascani sau mai bine urc Bistrita-Suceava-si cobor spre Iasi via conac?

Mersi anticipat pentru starea carosabilului, nu am mai circulat de ceva timp mai la "Est" de Reghin/Bistrita.:beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Europeanul prin Suceava e de  preferat.

Dar problema din prezent este ca trebuie sa eviti sa vii prin Botosani spre Harlau/Maxut, deoarece DN 28B (E58) e in curs de modernizare, plin de gropi care nu au mai fost plombate dupa iarna, ca tot urma sa modernizarea, asa ca e varza.

 

Daca te hotarasti sa vii prin Tg. Neamt-Pascani, ai varianta unui drum judetean proaspat asfaltat acum 2 ani prin Blagesti-Carjoaia-Cotnari, apoi continui  12 km spre Harlau pe infamul DN 28B, bucata care se prizinta in conditii acceptabile.

 

Ca intotdeauna, exista o cale de mijloc.

Pararea mea; vii prin Bistrita-Suceava-Falticeni- Pascani- apoi DJ prin Blagesti-Cotnari- apoi E85 pana in Harlau.  Apoi, Harlau-Iasi  mergi  cu grija la gropile modernizate pe  DN28 pana la Tg. Frumos, apoi pana la Iasi ai asfalt proaspat.

 

Regula mea: prefer sa ard 5 litri de benzina in plus la drum decat sa pierd vremea cu reparatii la jante/cauciucuri, sau chiar mai rau.

35 lei vs...mai mult

Drum bun!

Modificat de halamadrid
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Târgu Neamț-Pașcani ai drum foarte bun până la Moțca unde faci stânga spre Pașcani; după aceea, până în Pașcani e destul de ok, doar că au început să apară denivelările (se repară un pod peste Siret la Șcheia-IS și traficul greu a fost redirecționat pe ruta Roman-Moțca-Pașcani); același lucru e valabil și pe partea Pașcani-Tg. Frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am făcut drumul ăsta recent, vino prin Bistrița, Vatra Dornei, motca, Pașcani, Iași. Ai limitări de cacao la 40 până la munți, posibila înghesuială pe zona Câmpulung Moldovenesc gura Humorului în rest, radare uzual de la Motca spre Iași. 

Drum bun. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru sfaturi, ruta a fost stabilita in concordanta cu recomandarile primite :beer:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă poți mergi pe noapte, traficul mai lejer... Pe Iași Cluj diferența e de vreo 3-4h noapte zi :)

Ultima dată m-a rupt aprox 9-10h...

Am făcut ruta asta de vreo 10ori in ultimii 3ani... De 2 ori anul asta :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salutare!

 

Poate cineva sa-mi spuna care este starea drumului pe traseul de mai jos? Sau daca ar fi de preferat una din alternative?

 

Multumesc frumos anticipat!

 

image.thumb.png.579840268636dc8e1f82664a130bef29.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi aici:

 

oLWJblx.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Brasov - Ditrau e impecabil, dar de la Ditrau pana la Tulghes nu mai ai asfalt, nu cred ca au asfaltat drumul. Mai bine mergi prin Toplita-Borsec.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru a ajunge din Suceava la Brasov, ce ruta recomandati peste munti?

Ma intereseaza doar placerea de a conduce, chiar daca dureaza o ora-doua in plus traseul, daca drumul e mai lung sau mai prost.  

Variantele Gura Humorului- Campulung Moldovenesc si prin Cheile Bicazului le'am mai facut acum ceva ani si, privind harta, as merge pe Targu Neamt - Borsec sau Frasin - Brosteni - Poiana Teiului - Borsec, dar sunt deschis la orice alte sugestii, cu multumiri anticipate! 

Modificat de andrei0241
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, andrei0241 said:

Variantele Gura Humorului- Campulung Moldovenesc si prin Cheile Bicazului

Gheorgheni-Bicaz drumul e foarte prost,plin de cratere.

 

Daca nu te grabesti poti incerca Suceava-Bacau-Onesti-Brasov ,drumul e ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!