Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

DN2D a fost mai mult ambitia conducatorului iubit din Vrancea, avand in vedere ca nu cred ca se justifica, dpdv al valorilor de trafic. Totusi, dpdv tehnic, lucrarea a fost facuta super profi si in 3-4 ani de cand a fost inaugurat, drumul observ ca s’a tinut foarte foarte bine, fara nevoie de reparatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tudy_cnu: o fi motociclist omu'. Pot sa-ti spun, ca si motociclist, drumul ala e un delight....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare.

 stie cineva starea cat mai actuala a drumului de la Deva la Lugoj ?

la noapte plec spre Budapesta si nu stiu daca sa o iau pe dr vechi, pe la Savarsin sau sa ies la autostrada spre TM.

multumesc

Modificat de cascadoru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum cateva luni era un dezastru. Iti pleaca toate pietrele de la rinichi incat nu mai ai nevoie de operatie... In plus, aia 60-70 km facuti pe acolo sunt extrem de obositori pentru ca nu exista marcaje dar exista gropi si esti cu ochii in 14, nu in 4. Mai piperezi pe ici pe colo cu inconstienti care depasesc pe linia continua aproape stearsa si cu altii carora farurile cauta spanzurati prin varful pomilor, ca pe orice alt DN din Romania... 

La un moment dat s-au apucat sa re-asfalteze si au inceput sa se laude cu asta, insa, era doar 1 KM facut si ala doar  de 800m pe o parte.  Ca-n Teleorman... 

Mai actual de atat nu stiu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bine si atat ?.... multumesc frumis.

O sa merg pe drumul vechi spre Arad.

Zi faina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de ajutorul vostru! Ce parere și recomandari aveti de urmatorul traseu Iasi - Sibiu - Pitesti. Am incercat sa evit drumurile judetene sau comunale si sa merg doar pe nationale. 

Multumesc.

 

691015439_iasi-sibiu-pitesti.thumb.png.563993a9915cbb69e9939adc18df787e.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Pitești, te dai la vale pe E85... Mai rapid... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

A fost cineva pe DN17B anul acesta? Ma intereseaza sa ajung de la Poiana Largului la Vatra Dornei. Stiu ca anii trecuti era praf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu raspuns. Am fost pe acel DN17B si este perfect pana aproape de Vatra Dornei unde, pe vreo lungime de 15 km este mai peticit si denivelat. Daca e cineva interesat de schiat in Vatra Dornei sa imi scrie pe privat. 

Peste vreo 2 saptamani urmeaza sa ajung la Straja, are cineva vreo recomandare ce drum e mai ok pana acolo? (de la Buzau)354251508_traseubuzau-straja.thumb.jpg.350930c97c93ab6b967f96629b0336aa.jpg

Modificat de Planetara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Planetara Nu stiu cum sunt drumurile pe acel traseu, dar Brasov Sibiu Sebes Simeria Petrosani pare o alternativa buna. (DN1, Autostrada, E79), dar mult mai lung. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A fost cineva recent pe DN7A? Ma intereseaza in special portiunea dintre Petrosani si Domeniul schiabil Transalpina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Petrosani - Obarsie nu ai ce sa cauti daca tii la masina. Cratere, denivelari si gropi.

Urca pe la Brezoi-Voineasa, nu ca ar fi stralucita varianta aia, dar e decenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandeam ca in toamna s-a mai facut ceva dar se pare ca nu. Sunt la Straja acum si ma gandeam ca ar fi o oportunitate sa ne ducem o zi si la SRT, fiind aproape. 

Mersi frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din Octombrie nu am mai fost in zona, dar ma indoiesc ca s-a lucrat de atunci. De ce nu suni la cabana Obarsia Lotrului sau la Hanul Haiducilor ca sa ceri info despre drum ? E cel mai simplu asa, primesti cele mai recente info

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta o sa fac. Sun acum. Mersi.

 

 

 

Edit. Daca ar si raspunde cineva...ar fi perfect.

Modificat de Planetara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Planetara

Vezi aici:

Hanul Haiducilor

Adresă: Punct Obarsia Lotrului, Obârşia Lotrului

Telefon: 0757 103 263

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Portiunea dintre Obarsie si Petrosani este acceptabila, s-a lucrat la drum pana sa vina zapada, in sensul ca s-a nivelat macadam-ul, de asemenea se si deszapezeste de cateva ori pe zi daca ninge.

Se deszapezeste in mod serios, cu autofreza cand este cazul.

Este si asfalt pentru vreo 2-3Km, de la Obarsie spre Petrosani.

 

Nu mai sunt craterele de anul trecut cand era accesibil doar pentru 4x4.

Sunt foarte multi din Deva, Alba, Hunedoara care vin doar pentru o zi la schiat pe SRT.

Maine oricum inchis pentru revizie, de miercuri, daca vrei sa schimbi partia.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate va ajuta si cateva foto, de joi, 10.01.2019, sunt din portiunea in care nu mai exista asfalt.

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu feedback . Drumul nu este foarte rau, prezinta multiple zone cu denivelari mici si dese si gropi. In conditii de iarna se face intr-o ora si jumatate (de la Petrosani la SRT) , depinde de cat de mult tii la masina. Partia, peisajele absolut superbe. 

49948688_356681915153956_2289197657299615744_n.jpg

50411410_691718837889098_3938092420356374528_n.jpg

Modificat de Planetara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cunoaste cineva starea drumului de la Caransebes pana la Poiana Marului, prin Otelu Rosu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caransebes - Otelu Rosu e foarte ok spre impecabil.

La Poiana Marului nu am, mai fost de 20 ani :(  Datorita postului tau, o sa o trec pe lista in primavara asta, asa ca iti multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

A fost cineva de curand spre sat Pestera sau sat Magura ( Moieciu ) ? Este drumul practicabil sau rup masina ?! Am inteles ca spre Magura se ajunge din Zarnesti , iar spre Pestera se pleaca din Moieciu de sus . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti ceva de Transbucegi in aceasta perioada?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!