Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Eh asta a fost mai ieftin ca să bage și ei mai mult în buzunar......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A inceput sezonul craterelor:

  • Pe Paraul Rece deja s'au format in zona cu serpentine niste gropi de toata frumusetea.
  • Pe Padurea Bogatii, pe segmentul dintre serpentine si iesirea spre Rupea, mai ales pe sensul spre Brasov, aveti mare grija. Sunt fix pe calea de rulare si unele sunt periculoase rau, mai ales ca acolo se merge in coloana. Probabil din cauza padurii, ramane umiditate mare si peste zi si asta mananca asfaltul, ca in fiecare an se formeaza in zona respectiva.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tudy_cnu: usor off topic: e sezonul craterelor pentru ca asfaltarea a fost facuta in cea mai mare bataie de joc, contrastant cu BV-Miercurea Ciuc - drum excelent asfaltat de UMB acum +10 ani, niciun crater nici azi, in conditiile in care e zona cu polul frigului si zapada cat cuprinde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 11 ore, 75NOR a scris:

pentru ca asfaltarea a

De fapt cred că au preferat peticeala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna seara,

stie cineva cum se prezinta drumul din judetul Prahova, intre Zamfira si Glod, drum format din DJ 100L/DJ 102M/DJ102C/DJ235 si DC71A? Fac mâine o excursie in zona si abia acum mi-a trecut prin cap sa intreb. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! 

Stie cineva cum se prezinta DN76 Deva - Brad - Stei - Beius - Oradea? Dar DN79A+DN792A Deva - Brad - Gurahont - Bocsig - Chislaca - Oradea? 

E vreuna din variantele de mai sus viabila pentru a inlocui traseul clasic prin DN1 - Alba Iulia - A1 - Gilau - Alesd - Oradea? Intr-o zi de sambata. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gabinitu23: Am fost de Paste la Felix. Am mers pe ruta clasica Deva - Brad- Varfurile-Stei - Beius-Felix -Oradea. Drumul este acceptabil pana in Varfurile. Apoi urmeaza portiuni foarte rele, unde au fost alunecari de teren si drumul arata a drum forestier. Totusi, practicabil. Lucrarile erau in localitatile Cristioru de Jos, Carpinet. Acum, am vazut pe pagina de facebook DN76 ca au inceput asfaltarile. 

Eu iti recomand varianta pe care noi ne-am intors, prin Tinca: Deva-Brad-Gurahont-Bocsig-Tinca-Oradea. Drumul e muuuult mai bun si se circula bine. Diferenta de distanta nu e mare, cam 30km, dar se poate merge intins.

Modificat de Stormlord
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! Din Iasi, ce varianta recomandati pentru Sighisoara? Prin Targu-Neamt-borsec-toplita? Sau piatra-neamt-bicaz-gheorgheni? Ma intereseaza mai ales calitativ, stiu ca a 2 a varianta e  mai scurta insa am inteles ca pe la GHeorgheni e prost drumul plus multe serpentine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la Borsec am fost acum 1 săptămâna. E ok. 

Prin Gheorgheni e mai virajat drumul și era mai prost anii anteriori... Poate s-a mai reparat între timp... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Stie cineva cum e DN 14 Sibiu – Medias?

Sau am o alta varianta mai buna de a ajunge de la Cartisoara (iesierea din nord de pe Trasfagarasan) pana la Medias?  O pot lua de-a dreptul pe DJ-urile din zona?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drumul e super bun. Pe DN14 circul zilnic, in drumul meu spre birou si acasa. Recomand DN14 - celelalte DJ-uri nu stiu cum sunt. 

Edit: o singura groapa am gasit acum o luna la intrare in Sura Mare (prima localitate dinspre Sibiu) insa a fost petecita.

cateva poze:

 31AA09B8-3DE3-47EA-8553-6A9C4FAEAEC3.thumb.jpg.a7523105441e5e4809ec02b11d66ba6d.jpg 95FBDE99-3018-4E83-9D5B-811057A30C7D.thumb.jpg.60dd04f8f3fea0eb1610fdbbdaa229c6.jpg - asa e tot drumul. 

noaptea: 

811DE782-0F36-4C0E-BDC6-AF054705A916.thumb.jpg.6cf75895969e4175168c9463c6ba4117.jpg 

 

Modificat de Emy D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

In week-end plec din Bacau spre Borsa, Maramures. Ma poate ajuta cineva cu informatii despre starea drumurilor, indiferent de ruta de deplasare? Bacau-P. Neamt-Lacul Rosu-Sovata-Reghin-Bistrita Nasaud-Borsa sau Bacau-Roman-Vatra Dornei-Bistrita Nasaud-Borsa sau oricare alta ruta cunoasteti si e bun drumul. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca tocmai s-a discutat despre asta... 

Prin vale... Bistrița... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un mic info: s-au inceput lucrarile intre Bran-Brasov În Cristian sunt cratere și guri de canal ridicate la nivelul asfaltului (inexistent momentan) deci grija mare mai ales noaptea. Drumuri bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, urmează să merg in Bulgaria cu mașina mai exact la Albena și am ales traseul SV-BC-Buzău-Urziceni-Slobozia-A2-Mangalia-Albena !

Va rog sa-mi spuneți dacă este ok acest traseu ma refer la starea drumului...știu ca sunt si rute mai scurte dar vreau sa merg pe asfalt bun si să tranzitez cât mai puține orașele,saturi etc ! 

Mulțumesc !

Modificat de mike2402
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Cunoaste cineva starea drumului de la Targoviste la Curtea de Arges, prin Campulung?

 

Capture.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/19/2018 at 10:36 AM, b23840 said:

Salut,

Cunoaste cineva starea drumului de la Targoviste la Curtea de Arges, prin Campulung?

Curtea de Arges pana la intersectia spre Campulung era tragic acum 3 ani cu aprox. Daca nu ai info mai bine pe Pitesti. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru Predeal - Paraul Rece - Rasnov cum se prezinta drumul? Am citit mai sus ca in iarna aparusera gropi, dar cum "iarna nu'i ca vara", poate s'au si reparat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Are cineva informatii despre:

1.  DN3B Fetesti-Giurgeni? Auzisem ca e in reabilitare. Sau drumul paralel, adica DJ212 Fetesti – Tandarei?

2. DN 2-2E Roman – Falticeni – Gura Humorului – Vama?

Modificat de Bismark
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2. Roman - Motca e cam dur si valuros dar fara gropi, in rest e bun si f bun

1. Dj 212 e bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

falticeni - gura humorului - campulung moldovenesc e foarte bun

sosea refacuta complet acum vreo 2-3 ani, multe curbe fara vizibilitate numai prin localitati, dar trebuie sa ai rabdare, sau ferrari sa faci vreo depasire mai riscanta :)

fetesti-giurgeni.. mai bine faci: constanta-giurgeni (fara autostrada)-gura ialomitei-viziru-braila-focsani

am venit eu de la mare acum 2 saptamani pe traseul asta care il fac de vreo 25 de ani
singura portiune mai nasoala este drumul de la braila pana pe la vulturu, sosea denivelata, dar fara gauri

decat sa faci autostrada aglomerata, mai bine podul de la harsova giurgeni.. sectiunea ovidiu-harsova e mereu libera, si fara radare

Modificat de trust_24
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! De curand am venit din Ungaria si drumul de la Faget la Deva, e groaznic. As zice sa il evitati, dar nu aveti pe unde. :( 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, Bismark said:

2. DN 2-2E Roman – Falticeni – Gura Humorului – Vama?

Roman-Vatra Dornei, Bistrița e superb... Excepție zona de aglomerație Câmpulung - Gura Humorului... Nu prea ai unde depăși... Pana la Cluj au terminat de asfaltat/reparat... 

Dacă era tot ca E85 era șmecherie... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

O intrebare am si eu , pe traseul acesta Bucuresti- Buzau - Focsani - Bacau - Roman- Falticeni- Gura Humorului- Sucevita cum se prezinta drumul ?

Ceva lucrari , podete / poduri afectate de inundatii ?

Ca in fiecare an vreau sa ajung in frumoasa Bucovina si sa stiu la ce ma astept.

 

Multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana dupa Roman drumul e bun ,sunt 4 benzi ,apoi 2 benzi ,sate si ceva denivelari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!