Jump to content

Cu ce stergeti bordul?


AdiG
 Share

Postare recomandată

De unde se poate lua folia asta???

la mine am vazut la un magazin cu materiale de constructii si finisaje interioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are un nume...sau pur si simplu..."dati mi si mie folie asa,asa,asa..." ???

Nu te supara de intrebare,da' chiar n am auzit de folia asta si nu stiu cum sa fac pt ca mi as pune pe praguri....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am incercat o gamada de prostii si toate felurile de silicon.......

solutia VW

CODUL CRED CA ESTE ASTA OOV 096 307 A

post-17292-1226057854_thumb.jpg

post-17292-1226058400_thumb.jpg

Modificat de nicuiry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu ne-ai spus totusi...esti multumit de ea? :offtopic:

Si cat costa? :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am testat si eu cu succes niste servetele umede de la reprezentanta VW, pot spune nu ca sunt multumit sunt foarte multumit, pret 23 lei pachetul. Am sa revin si cu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu ne-ai spus totusi...esti multumit de ea? :huh:

Si cat costa? :D

ceea ce iti pot spune este la fel cum spune colegul nostru mai sus sunt foarte multumit nu doar multumit

nu lasa ca siliconul urme uleioase sau sa ramana patat daca nu dai uniform .... este ok

pretul este si el ok undeva la 20ron

sfatul meu este sa il folositi cu incredere

Modificat de nicuiry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, eu sterg bordul cu un prosop moale si cu clin de geamuri dar nu simplu cu miros si sunt multumit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, eu sterg bordul cu un prosop moale si cu clin de geamuri dar nu simplu cu miros si sunt multumit

BV fiecare cu ce ii merge mai bine :lol: :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut marea greseala sa iau un spray cu silicon pt bord. Marca PREVENT, luat din AUCHAN la 11 lei. O mare mizerie !! Nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere asa ceva. Am dat pe bord direct cu spray-ul si dupa cateva minute mi-au aparut niste pete albe oribilie si nu se sterg orice as face :). Pot sa fac ceva sa remediez ?? Exista vreun produs ? Multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incerc sa pun niste poze, iar daca-ti place pot sa-ti cumpar eu si sa-ti trimit..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asta vroiam si eu sa te rog. Cred ca ar trebui sa mutam discutia desprea praguri in alt topic al acestei arii. Si eu sunt interesat de aceste folii. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de obicei sterg bordul cu servetele umede. se sterge foarte bine si nici nu lasa urme. mi l-au mai sters la spalatorie cu burete cu silicon, da nu prea dadeau uniform si ramaneau urme. prefer sa imi fac eu interioriul, decat sa ma duc la spalatorie sa mi-l faca:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc pentru curatarea bordului o solutie de la SONAX speciala pt bord,mat,si sunt foarte multumit de ea si va recomand cu incredere sa incercati si voi...si mai miroase si frumos:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu sterg tot cu servetele umede..ieftin si miroase frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu sunt adeptul servetelelor umede , curata bine , miroase destul de bine si le si primesc gratuit :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu folosesc de ceva vreme spray-ul prezentat de nicuiry, cumparat de la VW. sunt foarte multumit de el, curata frumos, lasa bordul mat (cu aspect de bord nou) si nu sclipitor si gras cum lasa cele clasice de silicon. un tub de 300ml costa in jur de 30/35 de ron si tine cam 1 an, pentru ca nu trebuie folosit mult la o aplicare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine stie ..... stie, bv si succes, este cel mai practic este unul si pentru piele foarte marfa

Modificat de hbogdan
Quote inutil. Foloseste AddReply sau FastReply.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc o carpa moale, curata pentru praf si daca e nevoie de curatare folosesc alcool izopropilic diluat 50% cu apa distilata.

Nu folosesc nici un fel de silicon pentru ca urasc sa straluceasca bordul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut!

Am achizitionat recent un vw passat 2.0 TDI care printre altele are si navigatie. Eu am o problema cu asta pentru ca pe marginile display-ului se vede mai ales cand bate soarele un chenar albicios... Nu stiu ce sa fac ca sa scap de el sa il curat sa il polishez.... habar n-am... Am incercat sa caut solutii pe la statiile paco dar nu am gasit mare lucru... Va rog sa ma ajutati ....poate ati folosit ceva sau stiti un produs anume... Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

incearca sugestia lui rem cu alcool. Eu am niste servetele de dimensiunea celor pt ochelari, doar ca astea au un alcool pe ele, si curata super bine. Dezavantajul este ca sunt foarte mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DragosR, argumenteaza te rog. Si eu am avut o ezitare, insa am incercat intr-o zona mai putin vizibila, si a fost ok, deci am "purces" :) la curatarea zonelor mai afectate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai din experienta curatarii displayului de la leptoapa am constatat ca alcoolul sau urmele de alcool diluat in apa cam albesc pe unde dai cu el asa ca prefer servetelele care au ceva detergent in ele (am si scris mai inainte care is preferatele) + cirpa.

Chiar si ochelarii mi-i spal din cind in cind cu apa calda si sapun iar apoi ii sterg cu un tricou (bumbac)

acum, fiecare procedeaza cum doreste :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!