Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

Nu cred ca o sa o tii mai mult de un an.

In aceste conditii, mergi linistit pe Audi.

Adevarat, este mai putin spatioasa decat passatul.

Insa are linii mai frumoase.

Si spun asta ca un mare iubitor si detinator de (si de) passat.

Toata treaba este ca masina sa fie ok.

Vezi ca la A4 avant oferta este imensa si cererea mult mai mica decat la passat.

Nu fa alegerea in graba.

Succes.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu daca as fi in locul tau as merge fara sa ezit pe audi.Bafta si mult noroc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata am luat-o. Am fost la Cluj si am achizitionat Audi A4-ul. Doamne cate butoane.. Am sa ii fac mai multe poze astazi si ii voi deschide un topic de prezentare pe Masina Mea.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gata am luat-o. Am fost la Cluj si am achizitionat Audi A4-ul. Doamne cate butoane.. Am sa ii fac mai multe poze astazi si ii voi deschide un topic de prezentare pe Masina Mea.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari ! Cat te-a costat pana la urma? A mai lasat ceva din pret.

Sa faci o prezentare frumoasa a masinii cu multe poze. Bafta si milioane de kilometrii fara probleme si nu in ultimul rand asfalt intins

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina m-a dus 13200 redusa de la 13500.

post-27731-1349605047321_thumb.jpg

post-27731-13496050652853_thumb.jpg

post-27731-13496051059603_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata foarte bine.sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos! Cati kilometri are si ce putere la motor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum e trecerea de la Seria 7, la A4 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o intrebare legata de acte daca se poate...deci eu vinzatorul sunt din iasi si cumparatorul vine la mine din alt oras. se face acel contract de vinzare cumparare in 3 exemplare si eu de la primarie scot pe baza acelui contract certificatul de neurmarire fiscala? din acel moment masina e radiata de pe numele meu? daca cumparatorul nu face actele sa spunem si circula cu ea asa in continuare? cumparatorul fiind din alt oras nu va semna nimic la administratia mea financiara, corect? si despre rovinieta daca ea e valabila daca se schimba numerele( el fiind din alt oras va preda la ghiseu numerele mele chiar daca eu le cedez) ma gindeam daca se poate duce sa schimbe doar numarul in baza de date seria fiind aceasi la rovinieta. eu voi scrie oricum in certificat vindut la data si catre cine...da asta ma intreb daca el va continua sau nu de facut actele sunt atitea cazuri..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o scoti de la finaciar si ii scrii pe spatele talonului - catre cine a fost instrainata si cand.

Tu, cu celalalt exemplar al contractului si cu o copie a fisei detinatorului (unde apare doar viza ta de la finaciar si datele cumparatorului), copia certificatului cu dovada instrainarii inscrise pe el - radiezi oricand masina, din circulatie.... eu asa-mi aduc aminte.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti despre masina aceasta: http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C26303972.html ? *In anunt sunt cateva greseli: fabricatie aprilie 2008, achizitionata din Romania.Serie motor BXE , pretul mi se pare cam suspect (daca nu are probleme este un best deal)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E frumoasa masina, arata bine cu jantele alea, este din 2008, daca era din 2009 avea modelul nou de ceasuri...

KM destul de putini, dar sa fie reali.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti despre masina aceasta: http://www.autovit.r...-C26303972.html ? *In anunt sunt cateva greseli: fabricatie aprilie 2008, achizitionata din Romania.Serie motor BXE , pretul mi se pare cam suspect (daca nu are probleme este un best deal)

Masina e 2008 - se vede din seria sasiu... bord, RCD-ul vechi....

Aici, apare cu aproape aceeasi km, dar mult mai scumpa......

http://second-masini.ro/vanzari-auto/index.php?actiune=afiseaza_anunt&anu_id=41186&description=Vw-Passat-sh-de-vanzare,-pret-10200-EURO-EURO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai era mai scumpa acolo ptr ca era cu cutie automata

cand a devenit cutia manuala la aceeasi masina , in noul anunt , s-a ieftinit

ce minuni se mai intampla si pe la noi :alien:

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, doresc sa imi cumpar un vw pasat si am doua oferte ... 1.9 TDI 2008 105 CP EURO4 si 2.0 TDI 2009 BLUEMOTIO 110 CP euro 5 ... Ce ma sfatuiti sa cumpar? Avand in vedere ca tot am auzit numai de rau despre motorul asta 2.0 TDI . Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta chiar e o intrebare buna. Teoretic ar fi de ales 2.0 ca e model mai nou, un pic mai puternic, etc... insa daca punem in balanta faptul ca 1.9 tdi este etalon de fiabilitate e greu de raspuns.

Daca sunt la acelasi pret cred ca as merge totusi pe 2.0 tdi, ca daca esti ghinionist poti avea probleme si la 1.6 benzina.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai se ce ai auzit rau de motorul 2.0 ? Din 2009, euro 5 si 110 cai este sigur motor CR.

Modificat de toni d
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimic concret... dar daca se mai aude de pompele de inalta ca fac pilitura, nu e de bine...

Doamne ajuta sa nu se generalizeze aceasta problema!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea ma pricep la vw , ce inseamna CR ? Commonrail? , da este commonrail si e in 5 trepte , am observat ca multe sunt in 6 , e vreun dezavantaj ca e in 5 trepte si nu in 6 ? Avand in vedere ca mai putin ma intereseaza caii putere si viteza ... Daca vreau viteza , ma sui pe moto sii dau 240-280 si ma libistesc :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la pretul asta si anul 2009 mai accepta si variante? e ceva putred la mijloc zic eu! pretul e cam cu 1000..1500 e mai mic decit normalul de pe piata..tinem cont ca deja e si inmatriculata in ro dupa cum se vede dupa numere..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara variante, vw pasat din 2008 e la pretu de 10.200 si asta din 2009 10.400

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la ce oferta de CR este acum , nu mai merita luat PD decat la pret mic sau full option la pret bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la ce probleme are CR-ul o sa alerge lumea dupa PD . pana nu se lamureste problema cu pompa de inalte care baga span pe instalatia de alimentare inclusiv injectoare nici nu ma gandesc sa ma uit la un CR

Modificat de iuly1209
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!