Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

Masinile sunt bune, in general - in particular, sunt probleme - in functie de cate sute de mii de km , are masina.

In primul rand - B6 2010, diesel, km pana in 100.000.... si la 10.000 euro - Nu exista - toate, care se incadreaza in aceasta categorie, sunt manarite la km. O masina de 25-30.000 euro, nu ajunge 10.000, in doi ani.... decat daca are in jurul la 200.000km.

In al doilea rand - cauta masini in zona ta. Te scuteste de nervi si bani aruncati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde preferati ca tara sa achizitionati un vw , FRANTA sau GERMANIA?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as alege Germania - sunt mai bine intretinute - in general - si nu sunt ciobite pe toate partile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....dar au foarte multi km.....pe partea asta as alege Franta sau Belgia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toate cele in 10.000 euro, 2010.... au multi km....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"multi km" e putin spus........foarte multi.....eu cand am cautat masina, la nici 2 ani vechime (nu mai retin pretul de vanzare), am gasit cu 340000km, asta dupa ce am verificat-o la reprezentanta, pentru ca vanzatorul spunea ca are ~100000km.

deci ,foarte mare grija.........si rabdare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact.... km mai multi ca trenul..... dar e normal - ce nu imi pare normal, e ca tot mai multi cumparatori, cred ca isi pot gasii un B6, 2010, in jurul la 100.000km... si cu ceva optiuni... la 10.000 euro.... cand masina a fost aproape 30.000.... sau peste.

pai, strainul e nebun ??? sa o vanda le 30% din valoare, in 2 ani ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate exista foarte multa lume "naiva" care mai crede ca "Mos Craciun" exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema este ca samsarii le ofera acestor naivi masinile 2010 cu 100 000km la 10 000 euro.

Asta duce la erodarea artificiala a pretului masinilor curate aflate deja in tara, le face mult mai greu vandabile la pretul corect, cel care reflecta valoarea reala a masinii. Din fericire, exista si cumparatori "cu temele facute".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact... si le lipsesc de pe ceas, peste 150.000km... minim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cam la ce pret sa ma astept de la o masina din 2010 cu maxim 150.000 km? dotari standard.deocamdata dispun de maxim 11500 - 12000 euro.nu vreau sa cumpar o masina mai ieftina si sa am probleme cu ea dupa putin timp , gen volant sau injectoarele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ar trebui sa ai probleme cu injectoarele la cele CR(adica dupa 2008-2009).cu volant nu garanteaza nimeni ca nu o sa ai probleme(orice masina sh are o uzura).din ce am vazut aici pe forum multi vor un B6 dupa 2009 si ieftin si bun ceea ce rar se intampla iar apoi se plang ca masina pe care au dat sub 10.000 (si care a costat de noua de la 23-24000 in sus) e proasta.la banii de care dispui poti sa gasesti un passat trendline/comfortline/sportline(trendline e destul de "barbar la dotari" asa ca orienteaza-te spre celelalte doua) pana in 150.000 km.sfatul meu e sa nu dai toti banii din casa pe masina si sa ai macar o rezerva de 1500 euro pentru revizie,distributie si alte probleme(pentru orice eventualitate).in general la modele dupa 2008-2009 s-au rezolvat majoritatea problemelor(injectoare,pompa de motorina,pompa de ulei etc.).P.S.1:PE AUTOVIT majoritatea sunt de la samsari.desi iti atrag atentia fiind foarte bine echipate si pretul mic ai grija la kilometri ca sunt dati inapoi(intr-un mod chiar nesimtit).Ca sa te ajute sa-ti faci o idee citeste ultimele pagini din topic

P.S.2:stiu ca la un moment dat avea un coleg de pe forum un passat 2.0 tdi 110 cai Cr bine intretinut si bine echipat dar nu mai am linkul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit multi vanzatori chiar si pe autovit , care ziceau ca masina are carte service si accepta orice test. ma pot pacalii si asa? adica ma duc la reprezentanta cu masina si sa nu descopere cei de acolo eventualele probleme si km dati innapoi?si apropo nu dau ultimi bani din casa, mai sunt si pentru altceve insa atat dispun sa dau pe masina in sine , fara eventualul drum , revizie , inmatriculare si asa mai departe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca de theo este vorba.

Dap, recomand masina si mai ales vanzatorul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa-mi schimb masina din semnatura si de vreo 2 luni urmaresc zilnic mobile si autovit dupa un B6 (CR daca se poate). Si bineinteles ca citesc forumul.Nu am eu multe posturi dar cele mai bune sfaturi/pareri despre VW de aici le iau.

Vreau sa-mi spuneti ce parere aveti despre masina asta http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C26527853.html . Tipul care vinde e samsar ( nr.lui de telefon pe google intoarce vreo 10 oferte -majoritatea masini aduse din Franta). Am de gand sa-l contactez sa-i cer vin/serie sasiu (daca vrea sa dea asa ceva) si sa verific istoria masinii. Daca treaba e okay atunci discutam mai departe (testare cu vcds11 si elevator neaparat la un service).Plus drive test evident. Insa vroiam sa aflu parerea voastra inainte de a trece la fapte. Sau poate cunoaste cineva din zona pe samsar. Prima mea impresie este ca masina la dotarile pe care le are merita un pret mai bun ( eu vis-a-vis de samsari am o parere foarte proasta si-i cred in stare de orice pentru a prosti clientii).

Orice parere de-a voastra e binevenita. Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic: sper sa nu se considere reclama mascata, dar de ce nu iei legatura cu theo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pretul e corect ptr 180.000 - 200.000 km cat are masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu urmaresc de 3-4 saptamani site-urile de masini si nu stiu ce sa cred sau sa fac.am vazut ca unii accepta test oriunde si ofera Vin. seria pt verificare.nu stiu ce sa mai cred , ca nu vreau sa dau 11000-12000 pe o masina cu kilometri da-ti innapoi sau eu mai stiu ce alte probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum, depinde cu cati km crezi ca o sa gasesti. Sub 100.000km sau in jurul lor, sunt peste 12.ooo euro, cat esti dispus tu sa dai...

cea din anunt, clar e masluita.... aia e masina care a costat peste 30.000 euro, noua.... in 2 ani si 100000km... a ajuns la 13000 ?

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu cred ca e umblat la km. Cum se zice "it's too good to be true". Oricum am sa-i cer ( de amorul artei) vin-ul sa vad daca mi-l da. Am pe cineva la reprezentanta in Galati si tare-s curios ce si cum.

Ce ma intereseaza pe mine este un B6 CR 2009-2010 euro5 cu 100k-140k la bord (dar reali) si care sa nu fii avut probleme. Iar ca bani m-as duce pana in 13-14000 euro. Eu zic c-ar trebui sa gasesc ceva decent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

decent da, dar nu full - ala e full, si e subtire la pret... da, cere-i VIN-ul si verifica-l. Sa ne postezi si noua rezultatul. Banuiesc ca are undeva in jurul la 180.000km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum spunea si Mihai mai devreme........de ce nu iei legatura cu Theo ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alegerea ii apartine Cristi, ideea era ca pe respectiva persoana o cunosc si stiu ce vinde. In ideea asta l-am recomandat. Bafta la achizitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!