Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

te-ai pacalit..... sa nu fie praf..... :icon_geek: :lol:

Mare om, mare caracter nenea Florin ! :)

Hai si tu pe la munte, sa te cinsteasca omul cu un vin fiert ceva :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O.T. - chiar imi e dor de un munte....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa cum am promis am facut poze,sper sa mearga...

14e2fl4.jpg

2010zu8.jpg

wjyxis.jpg

2i9qpmu.jpg

2my7xus.jpg

2cfd194.jpg

asta e masina ,sper sa mearga.........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara fata nu se aliniaza bine cu capota, tragerul e schimbat, capota nu pica perfect cu aripile...A fost lovita frontal, cat de rau nu iti poti da seama, mai ales din poze. Pune un tester sa te lamuresti cu eroarea/erorile de airbag si cu celelalte.

Oricum, s-o stapanesti sanatos si sa te poarte oriunde ai drumuri!

P.S. de bara spate n-am zis nimic, deoarece e clar ca a fost atinsa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu o vad foarte bine in fata ochilor real si nu mi se pare ca a fost lovita,nu stiu ce nealiniament :beer: vezi tu acolo dar te asigur ca te inseli amarnic.sa o mai vada si altii poate si un posibil tinichigiu .salutari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu cred ca ma insel amarnic, tragerul se schimba doar in caz de accident, fie el si minor. Eu chiar am cumparat o masina(Fordul fiesta din semnatura) vazand-o ca a fost lovita si oricum nefiind reparata asa bine ca cea pe care ai luat-o tu. Insa, pretul mi-a convenit, lovitura nu fusese puternica si am luat masina...si functioneaza f bine chiar si acum. Si eu as lua oricand un chilipir din asta, fara sa stau pe ganduri.

As verifica starea aibagurilor, pentru linistea mea daca as fi in locul tau. In rest drumuri bune si km cat mai multi fara alte probleme!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da urmeaza un test la reprezentanta dar tre sa imi fac timp....eu as jura ca nu a fost lovita masina asta,dar cine stie tot cei posibil,salutari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tragherul - este OEM - ca e cel original, ca nu... greu de zis, la distanta

capota, bara fata, aripa - sunt revopsite

far dreapta - da, se vede ca nu sta cum trebuie... ori el, ori bara...

km - are, fara griji.....

Pret - merita.... nu-ti bate capul....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara fata nu se aliniaza bine cu capota, tragerul e schimbat, capota nu pica perfect cu aripile...A fost lovita frontal, cat de rau nu iti poti da seama, mai ales din poze. Pune un tester sa te lamuresti cu eroarea/erorile de airbag si cu celelalte.

Oricum, s-o stapanesti sanatos si sa te poarte oriunde ai drumuri!

P.S. de bara spate n-am zis nimic, deoarece e clar ca a fost atinsa.

Poti evidentia pe poze chestiile astea? Eu nu vad nimic in neregula in partea din fata. In spate insa e clar ca bara a fost lovita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in fata se vede diferenta de culoare - intre stalp caroserie si restul componentelor fata - farul dreapta - se vede diferenta la lufturi.

dar, masina merita banii.... sunt bani de passat B5, din 2000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar, se vede luftul diferit la far, si diferenta destul de subtila de nuanta intre capota, aripi si restul caroseriei. Misto vopseaua. Daca iesea asa subtila diferenta si la mine cand am vopsit capota ca urmare a unui autograf cu cheia in parcare, scuteam doua zile de nervi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu mi se pare corect sa comentati negativ despre o masina care deja a fost cumparata.

E cumva noua si are probleme?

Ar trebui sa stiti ca nuanta vopselei difera de la suport la suport, ca tot va referiti la culoarea barilor raportata la caroserie.La niciuna nu e la fel.

Sau , oare, la o masina de 5-6 ani barile chiar sunt la locul lor, sau se mai lasa si ele , ca doar nu sunt sudate si mai apare cate un luft ici-colo?

E o masina foarte ok, si chiar daca mai cheltuie ceva cu ea, tot merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e ok sa imi ziceti tot ce vi se pare de masina pentru ca asa ma faceti si pe mine mai atent,dar eu ma invart pe langa ea si nu imi pot da seama de diferentele de vopsea sau lufturi.cand am facut pozele afara ploua si era si innorat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu mi se pare corect sa comentati negativ despre o masina care deja a fost cumparata.

E cumva noua si are probleme?

Ar trebui sa stiti ca nuanta vopselei difera de la suport la suport, ca tot va referiti la culoarea barilor raportata la caroserie.La niciuna nu e la fel.

Sau , oare, la o masina de 5-6 ani barile chiar sunt la locul lor, sau se mai lasa si ele , ca doar nu sunt sudate si mai apare cate un luft ici-colo?

E o masina foarte ok, si chiar daca mai cheltuie ceva cu ea, tot merita.

Pai, a cerut parerea colegilor - asta a primit.... nu a zis nimeni, nimic negativ... parerea mea.

Florin - crede-ma - nu trebuie sa existe diferentele alea de nuanta.... verifica stalpul A, unde se intersecteaza cu capota - aripa - .... nu e prima masina care o vad,... sau a zecea.... deci, cand zic ca sunt revopsite, sigur asa este.

E adevarat ca sunt oameni care nu le vad.... si tot asa, e adevarat ca e foarte greu sa pastrezi o masina neatinsa.

Una peste alta - eu am zis clar - merita banii..... cine isi mai cumpara B6 la pret de B5... nici macar de B5.5 - afacerea-i buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate ma indruma si pe mine cineva catre un topic unde sa pun vin-ul si sa vad si eu ce model e si alte chestii,multumesc anticipat.

daca a fost reparata ,a avut un tinichigiu brici pentru ca inca odata repet eu nu vad nimic si mici zgarieturi are care dupa mine le-ar fi acoperit si pe alea cand au "smenuito".oricum omul nu parea nici pe departe genul asta dar in fine ...intre timp ma bucur de ea facand 100 km zilnic.nici macar nu stiu ce capacitate are rezervorul ,dar o sa rafoiesc eu pe aii si gasesc...pentru ca aici la astia in it nu trec prea multe detalii in carte nici macar capacitatea rezervorului :sly:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai, s-or schimbat elementele, s-or revopsit... asta e problema ? mecanic sa fie ok, ca nu am vazut masina ramasa pe camp - autostrada - din cauza unei aripi inlocuite sau a unui luft mai mare....

cauta Vin decoder - sau roaga colegii care au Etka cu licenta, sa-ti faca un extras.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e...m-am jucat un pic cu vin decoder dar nu da prea multe detalii de fapt da anul unde a fost fabricata si cam atat.etka cine are pe aici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te uiti pe siteurile din germania o sa vezi ca la 6500 cam toate au in jur 300.000.vorbesc de masini care au xenon oem si sunt comfortline sau sportline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kilometri la masina asta sunt ai ei sigur si cred ca daca cel putin de acum incolo o sa am grija de el ,o sa o mai duca ceva timp,dupa cum am spus fac cam 100 km zilnic si ma simt foarte bine in ea .aaaa si are si senzori de ploaie :D am aflat azi e pe treapta 2 de la maneta.multumesc pt indrumari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt absolut sigur ca ai dreptate... si au minim 100.000 km dati inapoi. Insa... poate totusi merita. Am vazut masini rulate 100.000 in ro, cu probleme tehnice si optice serioase, nu mai zic de modul cum sunt intretinute.

UN B6 ingrijit, cu istoric, in Ro, sare de 9.000 (ma refer la 2006-2007). Pp ca o iei cu 6500 adusa de samsar si cu 1000 o inscrii, iti mai raman practic 1500 euro cu care poti face revizii / reparatii. Presupunand ca nu esti biban sa iei o masina care are niste defectiuni grave si o duci la o reprezentanta pentru un test, cu aia 1500 poti face destule.

Grele mai sunt deciziile astea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, oricum, o masina cu 300.000km.... e o masina cu destui km.... ca incepe tocatul pe drumurile noastre....

de ce credeti ca se vand asa de ieftin, unele masini din Germania ? ca au foarte multi km.... altfel, masina cu putini km - asta inseamna pana in 150.000 km, pe la ei - are pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!