Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

Cand toata lumea viseaza la B6 2009 la 7-8000Euro, <50 000km, recunosc ca visez la un alt fel de B6 din 2009, tot cu < 50 000km....

Na ! :)

http://suchen.mobile...Features=EXPORT

Acest post se doreste a fi un pamflet la adresa ultimelor 5-6 pagini de topic.... Desi, maine m-as duce dupa masina de mai sus. In.... ce fel poate sa arate masina aia....si in ce fel cred ca merge masina aia...

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu , R-LINE pe drumurile noastre nu e buna , e prea joasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este -1cm fata de Sport, adica -2.5 cm fata de Normal si - 4cm fata de PDG-ul meu.

Dar, asta sa fie problema, eu mi-as asuma riscul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu , asa a zis si cineva care aduce masini si si-a adus un super 4x4 R-LINE ptr el

a ramas cu masina veche , a fost nevoit sa il vanda din motiv de garda la sol

4 cm in plus pe care ii ai la masina ta te scot din foarte multe situatii pe drumurile noastre

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

balena asta albastra consuma cat 2-3 passaturi 2.0 tdi.dar decat sa iei una noua la 32-33000 mai bine o iei pe asta si diferenta o bagi in rezervor si vopsitul lunar al pragurilor. e senzatie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa nu exageram...eu cred ca scoti si 9-10 cand mergi domol...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@xdaniel, hai sa nu exageram si sa venim cu pareri si opinii personale sau chiar experiente. gen: cate R36 ai condus sa vezi ce consum scoate intr-un oras aglomerat gen bucuresti? si eu eram ff sceptic cand auzeam de 2.0 TFSI de la vw si ma speriasem de consum, pana am rulat destul de multi km si am vazut ca pot scoate 30% dar te bucuri cu adevarat de acei 200cp de sub capota, sau poti merge bine, linistit si scoti 11,5% dar tot nu scade sub 10.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa concluzionam.... ce conteaza cat consuma si ce taxe sunt de platit la ea ? cine cumpara un R sau un 3,6, etc.. sigur nu-si face astfel de probleme - le cumpara pentru ca isi perminte si pentru ca este pasionat de astfel de motorizari.

pentru noi, restul.. sau mojoritatea - raman motoarele diesel sau de capacitate pana in 2.0.

un motor mare, pe benzina - consuma suficient, in traficul din Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca bine zici Florin !

Cine da 30k pe un R36 second nu are griji cu consumul sau impozitul, pentru ca e suficient de pasionat ca sa caute si sa cumpere si sa aprecieze asa ceva.

Pentru toti ceilalti baieti "pasionati", la 30k, exista suficiente 5-are si X5 si X6 cu km ca trenul vorba lui Florin.

Si sigur are garaj si cu siguranta are suficienta grija incat sa nu rupa barele sau pragurile. Cu masina asta nu cari porcul sau cartofii de la tara, hai sa mai incetam cu mentalitatea asta.

Exceptand cainii morti pe drum si drumurile din Nordul tarii, nu as avea nicio emotie cu masina asta, daca as ajunge in punctul de a mi-o permite cu adevarat.

Ca sa nu ne indepartam de subiect, repet, postul meu a fost un pamflet la toate posturile de B6 TDI HL, din 2009, cu 100k km si 7-8000K euro pe care le viseaza unii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Mi-am cumparat de curand un VW Passat din 2009, si am descoperit acel buton din poza. Imi puteti spune la ce foloseste ? :) Multumesc !

post-112717-0-95169400-1356107437_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are si legatura cu inchiderea automata a usilor dupa depasirea vitezei de 15 km/h ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suntem off-topic. Inchiderea automata a usilor cand viteza>15km/h nu are legatura cu alarma sau cu butonul de anulare a alarmei, ci este o setare care se face in modulul comfort. Aceasta modificare se face cu ajutorul interfetei VCDS. Sau din meniul Maxidot.

Modificat de mars01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitati ce'am gasit

http://www.autobihor.ro/automobile/volkswagen-passat-din-2009-566.html#!prettyPhoto asta ar merita banii? kilometraju mi se pare kam dubios....prea putini km. In rest ar arata tzipla ...

Cum sa fie dubios? Eu am masina din 2007 si am 125.000 de km cu ea. Ala e din 2009 si are 151.000. Nu mi se pare nimic ciudat la asta, chiar mi se pare mult ca a facut cam 40.000 pe an, pribabil a fost ceva masina de firma nu particulara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e, nu-i nimic dubios. Ala cred ca are dublul km afisati, n-am niciun dubiu :) Ce te face sa crezi ca a fost a unui particular?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

citez de la samsar de Cluj , intr-o discutie amicala :

" niciun passat 2009 adus in tara si vandut neinmatriculat pana in 10.000 euro nu are sub 200.000 km reali , si al meu a avut peste 200.000 dar l-am ales ingrijt si cu reviziile la zi

daca se intampla sa gasesti ceva rar ocazie cu km putini si mai ieftin decat te astepti , nu il pastrezi nici pentru tine , il iau samsarii din Bucuresti cu banul jos si il vand scump ca , citez - nou , fara nicio exagereare - "

masina lui mirosea a noua , nu avea nicio zgarietura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitati ce'am gasit

http://www.autobihor.ro/automobile/volkswagen-passat-din-2009-566.html#!prettyPhoto asta ar merita banii? kilometraju mi se pare kam dubios....prea putini km. In rest ar arata tzipla ...

Cum sa fie dubios? Eu am masina din 2007 si am 125.000 de km cu ea. Ala e din 2009 si are 151.000. Nu mi se pare nimic ciudat la asta, chiar mi se pare mult ca a facut cam 40.000 pe an, pribabil a fost ceva masina de firma nu particulara.

Nici mie nu mi se pare dubios, si eu am Passat din 2006 cu 90.000 km :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si a mea e din 2006 nov si are 67.000 :) Dar dubios in general este

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un TDI e mai greu de crezut din 2006 cu 67 mii, dar la un benzinar, din 2006 90.000...parerea mea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cazuri rare, de acord, eu am luat-o din Ro, service full la PBN, masina cunoscuta (de cand a fost cumparata..). Rara avis. Si btw, estetic nu arata nici pe departe la fel de bine ca cele aduse!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot vorbiti de dieseluri 1.9-2.0tdi din 2009 cu cel putin 200.000km. Eu am 3 prieteni cu masini cumparate de noi din 06-07 tdi, care au max 60.000km !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oameni buni, voi vorbiti de masini rulate in tara, preponderent in orasele tarii pe distante foarte mici (5-10 km) si cu cate un concediu lung pe an (2500-3000 km/an pt concediu). In Germania, daca vrei sa mergi la hypermarket, sistemul asa e facut ca imediat te arunca pe autostrada si faci o groaza de km. Nu mai zic ca masinile pentru export, ce sunt aduse de samsari in tara, sunt toate masini care au fost inmatriculate pe firma si cu care s-a facut distributie sau alte servicii (in 2 ani se pot face si 200.000km in Germania). Samsarii deduc TVA-ul cumparandu-le de la firme, le aranjeaza putin, le dau km inapoi si apoi le vand in profit.

Masina din Oradea, la pretul care il are, sigur are km multi peste 200.000...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este inmatriculat Ro ,in cartea de identitate.Pentru cele aduse de afara verifica, cartea service,acolo ai o eticheta lipita pe spatele primei pagini, cu dotari si serie motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca esti langa masina, deschide portiera stanga si cauta codul pe tablita de la baza stalpului B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!