Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

Nu vad prea bine pozele, dar e posibil ca trim-ul sa fie ok, dar se reflecta lumina in alt unghi, pe el.

Navigatia - este MFD 2 - e originala pe B6 - modelul care se fabrica inainte sa apara RNS 510

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca baiatul a citit pe aici de "reclama" facuta masinii lui si a mascat nr. de inmatriculare in anuntul unde e "impecabila".Acum doua zile nu era .

Chiar si nr. de telefon e altul.Se poate sa fie coleg cu noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vezi ca numarul de inmatriculare, km si descrierea e aceeasi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai e acelasi numar de inmatriculare ca intre timp a cenzurat numarul masinii cand e "impecabila".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, i-au scos numarul intre timp, asa l-am vazut si eu fara numar. Oricum chiar si asa se poate intui ca e aceeasi masina, se vede ca la aia 'fara accident' spatele are vopsea veche, iar botul e nou nout, luceste. Apoi e tot un break si are acelasi suport de mobil pe bord. Dar daca ati zic ca ati vazut acelasi numar e clar, e aceeasi, e pacaleala, doamne fereste sa te increzi intr-unul de asta 'fara accident'.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e, a modificat pozele.... din pacate, mai mult ca sigur, cineva isi va cumpara o masina care e un pericol public, pe roti....

mai dureros este ca, unii oameni fac credite, rate sau alte sacrificii... sa-si cumpere o masina buna... si daca nu o verifica, se pot alege cu asa ceva....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si asta e intr=o stare buna.daca mai era si rasturanata.....am vorbit odata la reprezentanta cu un baiat care mi-a spus ca sunt multi care vin sa cumpere masinile avariate care le au ei in parc.asa ca mare grija.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Salut baieti , ce parere aveti despre masina din link , am discutat cu propietarul , am facut o oferta urmeaza sa primesc un raspuns astazi , daca este pozitiv maine plec spre Ploiesti.
  • http://www.autovit.r...-C26008486.html

Last edit:* Descrierea este cam exagerata( probabil sa fie samsar,are 2-3 anunturi pe autovit),la capitolul dotari are mai mult decat imi doresc,a precizat ca are carte service/facturile la tot ce a inlocuit/revizii etc.Daca totul e ok, verificarile o sa le fac la o reprezentanta in Ploiesti (daca sunt mai multe , astept recomandari).

Nu stiu ce sa zic sa va povestesc cele intamplate.

Miercuri am facut o oferta pentru masina din anunt ( mai exact 7900 euro ), am stabilit sa ma duc in ploiesti vineri pentru a testa/cumpara autoturismul , dar in cele din urma vanzatorul avea alt program , a ramas pe sambata, acelasi rezultat ,era plecat din tara etc ..program incarcat..asa ca a ramas sa-l sun duminica seara sa stabilim o intalnire luni , nici de data aceasta nu a fost cu noroc , a ramas pe marti dar surpriza nici marti nu este cu noroc.....poate miercuri?....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate nu e gata masina......

link-ul nu mai e valabil....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e, a modificat pozele.... din pacate, mai mult ca sigur, cineva isi va cumpara o masina care e un pericol public, pe roti....

mai dureros este ca, unii oameni fac credite, rate sau alte sacrificii... sa-si cumpere o masina buna... si daca nu o verifica, se pot alege cu asa ceva....

Se va cumpara pentru ca romanii cred in cai verzi pe pereti. Am sunat sa vad pretul la 'masina fara accident' si era de 9.700 de euro. Am sunat si la cea lovita, normal ca nu mai era valabil anuntul. Cand am cerut 12.000 pe un 170cp similar cu masina aia reparata din anuntul de mai sus (si a mea era mai accesorizata) lumea nu a fost dispusa sa dea banii. Se prefera 'ocazii' aduse cine stie de unde si cine stie in ce stare de care apoi e clar ca nu te bucuri. Asta e in Romania, lumea e cum e. E drept ca nici bani nu sunt precum in alte tari, dar macar cei care se bucura la o masina mai scumpa luata cu 9000 de euro sa nu se astepte la lucruri bune. Da, un 105cp la 9000 cred ca e un pret corect, dar un 140cp sau un 170cp si accesorizat la sub 10.000 de euro mi s-ar aprinde un beculet daca as cumpara sh.

Modificat de geovadim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate nu e gata masina......

link-ul nu mai e valabil....

Poate nu e gata sau a primit o oferta mai buna , dar imi putea zice nu sa ma amane de pe o zi pe alta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu urmaresc si monitorizez ( baza de date cu toate info si poze ) aparitiile la passat CR si Sante Fe de aproximativ 6 luni

concluzia mea e urmatoarea :

- masinile ok aduse la pret ok ( cele luate fara tva , etc ) de dincolo ajung in proportie de 90% la samsari care le cresc pretul - ele reapar la vanzare in alta localitate cu alt pret si alti km

- la repunerea anuntului de vanzare , dupa expirarea lui - samsarii reduc foarte putin de pret

- reducerile de pret semnificative la o repunere a anuntului de vanzare se fac rar , la masini care se vand din alt motiv decat comertul si comisionul , etc

- uneori se fac reduceri de pret semnificative din cauza ca posesorul are nevoie de bani - dar nu va faceti probleme ,masina aceea va ajunge la un samsar inainte sa apucati sa o vedeti si va fi repusa iar la pretul initial mare , in alta localitate si de alta persoana

nu discutam aici de masini lovite si reparate , etc

cine nu are 1-2 mil sa faca o testare completa la un service autorizat , dar vrea masina de 10.000 de euro , sa fie sanatos , nu-i plange nimeni de mila

cu km dati inapoi , e normal , trebuie sa se obisnuiasca toata lumea

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate, dar cred ca depinde si de anul de fabricatie. A mea e cu tot ce vrei pe ea si nu cred ca pot lua nici 9000 E.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturile pentru o masina de incredere sunt cele de la Welt din care scazi cam 2.000. Masina mea e similara cu cea de aici, de exemplu:

http://www.weltauto.ro/weltauto/ro/LIST/WA!ro!!!!l!!!/WA/Marke|VW/MG|VW_Passat/ID|1012500986|VW_Passat_Highline_2.0_TDI_DPF_DSG/detail.htm?src=list.htm&ml=

De aia zic ca o masina ca asta pe care o gasesti cu sub 10.000 la ani de fabricatie, kilometri, motor, dotari similare nu este in regula ceva cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, mi-a placut B6-le de l-am avut anu trecut si mi-am zis sa mai iau unul, un pic mai mare:

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C25342429.html

Teoretic ar trebui sa merg sambata sa o vad insa tot citind pe aici una alta s-ar putea sa ma sucesc. E totusi cam mic pretul pt dotarile masini. Voi ce credeti despre masina asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pui tester si elevator si cam atit...daca a fost lovita care e problema? sa fie bine reparata.oricum nu e reparata la noi in tara deci logic ar fi sa fie treaba nemteasca facuta la ea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e parcata destul de aproape de mine, in parcare la un supermarket. Are vreo 4-5 passat-uri combi si toate au cam peste 150k si sunt intretinute....arata bine. Cum spunea si Andrei, pui pe tester si elevator, te dai cu ea si tot iti faci o idee.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea este unde sa testez eu masina asta cand ajung sambata la Bihor? Nu stiu de ce dar cred ca la Porsche Bihor nu o sa gasesc timp..

@Vladone stii vreun service ceva cu tester unde pot merge in oras pe la voi? Nu de alta dar nu am mai fost niciodata acolo :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da un telefon la nr asta maine 074 416 2845 Cipri. E un service specializat Vag cu baieti care au lucrat la reprezentanta inainte si sunt priceputi. Din pacate nu stiu daca au sau nu program sambata dar intrebi

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Locatia serviceului e asta

http://m.google.com/u/m/Qp6BtP

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

A...si daca o cumperi la nr asta gasesti birou de copiat acte non stop 074 823 8402

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa sun maine dimineata.. In caz ca nu sunt disponibili, avem vreun coleg cu vag-com care sa fie prin zona oare? :D

Daca masina e ok sigur am sa o iau. Din ce am inteles de la proprietar, el imi va da masina cu nr de Germania + nu stiu ce asigurare nemteasca.

Intrebare la voi: ce documente trebuie sa iau de la vanzator? Este prima data cand iau o masina cu alte nr decat cele de Ro.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de dr_dumi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vladone- sunt cele din parcare de la penny?

@dr-dumi - cand ajungi sambata?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu stiu cat fac pana acolo din bucuresti.. Am auzit ca sunt vreo 600 si ceva de km. o sa plec dis de dimineata de aici, undeva pe la 5-6.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe ruta Valea Oltului faci cel mai putin...ai si 3 bucati de autostrada

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe acolo am auzit ca tre sa merg imi spunea cineva mai devreme..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!