Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

Posesori de Ibiza model 2006(sau model cu 4 faruri) aveti idee cand dati flash se aprind toate 4 farurile sau doar cele mici de faza lunga?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

normal ca cele de faza lunga. nu asa se face flash, cu faza lunga?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebarea cred ca era, daca se aprinde si faza scurta.

Eu am impresia ca da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asta era ideea daca se aprind toate 4 farurile cand tragi de maneta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, aproape sigur nu se aprind. flashul se da cu faza lunga, am mai spus asta o data. nu sunt 100% sigur, dar mi-e lene sa cobor acum sa verific, e frig rau afara :scratch:

Modificat de CristiN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna bebeko , la mine e asa : cablurile masinii in care vine un adaptor de 15 cm VW-ISO , si apoi cablurile radiocd-ului (un alpine... care are mufa proprietar si in celalalt capat mufa ISO)

deci 3 cabluri cu mufe de ~30 cm in total. toate astea nu au loc acolo in spate ... la matiz am la fel dar ala nu are inchis in spatele radiocd-ului si le-am pitit prin bord....

cel mai fain ar fi daca as schimba pinii de la masina sa se potriveasca direct cu ISO (scap de adaptor ...) , numai ca pe forum nu mai merge link-ul cu shema ...sau sa prind direct de radiocd mufele de vw pe care le am la adaptor (cred ca se duce garantia la radiocd , dar infine ...)

update : am studiat putin adaptorul ISO - VW si se pare ca doar la mufa neagra trebuie inversati 2 pini .... stie cineva de ce anume ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

primele doua modificari facute la masina mea :P ... poza este facuta cu telefonul o sa pun o poza cu camera in acest week-end ...

ca idee as fi vrut sa iasa mai mat... dar arata foarte bine si asa... este un gri inchis :(

a doua este paharul :P

urmeaza folii pe geamuri(sper integral sa vad) vopsire oglinzi si manere in culoarea masinii ...si bordul pe care sper sa-l fac pana in anul nou :P...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai vopsit consola centrala sau ai pus folie pe ea? eu as fi vrut folie de carbon, dar am vazut ce preturi are si mi-a trecut...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vopsit-o :P azi de dimineata am fost la reprezentanta sa-mi pun paharul si baietii de acolo sau oferit ...20 lei pt vopsit si 10 pt demontare montare consola :(

culoarea seamana mult cu cea de la leon 2(consola) doar ca este mai lucioasa

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand dai flash-uri se aprind doar cele micute de pe interior!

Cat te-a costat montarea suportului de pahar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nimic :( - suport pahar=105 lei

flash inseamna faza lunga deci sigur atunci se aprind toate farurile... adica cele mici+cele mari :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa pui o poza cu sistemul de suport al paharului desfacut si chiar cu ceva ianuntru, sa vedem cum arata... :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-a pus cineva suport pentru telefon? Daca da unde? Ca eu am un 6680, si am tot incercat suporturi de telefon dar nu gasesc un loc unde sa-l lipesc pe bord.

Vreau sa-l pun intr-un loc vizibil (am programul de navigatie pe telefon), dar nici sa nu incurce de exemplu suportul de pahare si/sau butonul de dezaburire luneta.

Singura varianta pe care am gasit-o ar fi sa pun un suport de telefon cu 2 suruburi in bord (cam in zona hasurata din atasament), dar nu o sa aplic solutia asta nici mort, nu-mi gauresc bordul nici sa ma bati. Problema mare e ca nu gasesc un spatiu suficient de plat cat sa se lipeasca cu banda dublu adeziva suportul.

Atasez si o poza (modificarea pozei de mai sus a lui Toma Aurelian) cu singura zona pe care am gasit-o eu mai plata unde s-ar putea lipi.... dar zona e destul de mica si nu stiu daca lipiciul ala sustine greutatea telefonului + suport, ca sa nu mai zic ca trebuie si suprafata de lipit de pe suportul de telefon "lucrata" ca sa aiba exact forma aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in spatiul de deasupra gurilor de ventilatie ai incercat? eu zic ca e destul de mare si de plat ca sa poti pune banda dublu adeziva acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat dar vine unghiul prea mare la telefon :blink: si nu mai vad ecranul.

Eh, mai caut alt suport la care sa pot regla si unghiul ala. Se pare ca deasupra gurilor de ventilatie e singurul loc posibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nimic :lol: - suport pahar=105 lei

flash inseamna faza lunga deci sigur atunci se aprind toate farurile... adica cele mici+cele mari :P

Pai daca ai farurile stinse...adica faza scurta,cand dai flash-uri se aprind doare cele mici,daca ai faza scurta,in momentul in care dai flash-uri se aprind tot doar alea mici...incearca si tu sa te convingi :P

La alto syncro am intrebat de suport de pahar.Pretul comunicat fiind de 115 Ron fara montaj.

Tu ti l-ai montat singur?Se monteaza greu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de programul de navigatie: cum l-ai pus pe tel ? si dc l-ai folosit, ce parere ai despre el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru discutii din astea va rog sa folositi pm sau mergeti pe aria specifica, aici se discuta de modificari ibiza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modificarea cu paharul nu am facut-o singur... am platit suportul de paharul 105 ron si service-ul dona l-a montat.

faza scurta este in farurile mari... cand dai flash se aprind cele mici care sunt faza lunga :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci hai sa lamurim asta o data pentru totdeauna, ca sa nu mai vad zeci de posturi: cand dai flash se aprind doar becurile mai mici din interiorul farului, alea din exterior sunt pozitiile si semnalizatoarele, iar la mijloc sunt faza scurta. nu ti se aprinde nimic altceva, nici pozitia, nici faza scurta, nici avariile, nici stopurile de ceata, nici nu-ti sare airbagul. terminati cu prostiile astea ca aveti lucruri mai importante de discutat.

ufff, ati reusit sa ma enervati...:vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Help me pls.Are careva xenon pus pe Ibiza??Daca da de unde a fost luat cum se monteaza cat a costat?? Nu stiu daca chiar merita dar intrebarea moarte nu are :).Danke

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca si-a pus cineva, vezi ca baracuda aduce xenoane. vorbeste cu el, sigur te va ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!