Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

cred ca ar fi o idee buna sa se contopeasca cu "tuning estetic Ibiza 2006"

S-a facut! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D Am observat un lucru,voi pe ibiza nu aveti acelas model de mp3 ca cele dupa cordoba.De ce?

Modificat de Razvan1486
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai tu ce model ai?

depinde ce au avut atunci pe stoc, eu am sony cdx-a250, unii au gt200, etc.

cine a prins si cu telecomanda, cazul meu, e super. cine nu, nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am panasonic de exemplu. Acel spatiu ma gandesc sa il acopar cu un tub luminos voi posta poze dupa efectuarea operatiunii.

Ca sa vopsiti rotile de aliaj trebuie sa le sablati mai intai si dupa se vopsesc in camp electrostatic daca avweti unde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat o parte din accesorii si atasez cateva poze ca preview. (maine o sa fac cu aparatul foto altele - astea-s cu w800i facute...)

Nu i-am facut nimic la spate - deocamdata.

Vreau sa-i pun si toba sport care o sa ii creasca cu 5-8 CP reali puterea si o sa-i dea alt FEELING la condus, o sa urce in turatii mai repede si violent :D (asa mi-au promis niste prieteni de-ai amicului meu, sofer de raliuri :D ) dar o sa ma ajunga ~500 E sau mai mult si atunci ii pun si tips cromat.

Asta e - am luat-o pe asta mica (85 CP) in loc de un Polo GTI sau o Ibiza FR - imi pare un pic rau acuma dar nu mai pot sa intorc timpul- si trebuie sa o cresc ca pe un copilas :banghead:

Atasat:

interiorul before & after (maciulie + guri aerisire + plansa centrala + baza schimbator + pedale + suport pahar + ...)

si

una bucata poza exterior cu grila fata cromata + carcase oglinzi cromate (poate ca sunt eu tigan blond :D dar oglinzile cromate nu mi se par chiar tziganie la culoarea asta... - totusi, cel mai probabil o sa revin la cele originale pentru ca nici nu ma incanta prea mult astea noi)

Primele impresii:

*suportul de pahar merita cu prisosinta banii - l-am folosit de mai multe ori deja: de la sticle de 0,5l la pahare mari de danone :D

*maciulia schimbatorului de viteze iarasi e foarte buna - parca simt masina mai "legata" de cand are maciulia asta - simt cum intra in viteze mult mai precis decat cea stock (unde mai pui ca si arata foarte bine)

*pedalele sport se lipesc un piculetz mai bine de talpa - merita mai mult pentru aspect...

*restul accesoriilor au un singur scop: decorativ

*i-am montat si tweetere originale Seat pe spate si se aude f.f. bine acum

Maine mai vin cu alte pozne fara zgomot.

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem

Liviu cand crezi ca ne putem intalni sa vad pe viu si sa ascult boxele alea spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne intalnim cu o conditie: sa completezi la profil orasul si alte detalii :banghead:

Serios acum: saptamana viitoare dupa marti sau miercuri. Nu stiu daca o sa fiu prin BR pana atunci.

P.S. Hai Romanica!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine, felicitari!

Un sfat: pana nu e prea tarziu, arunca porcaria aia de odorizant pana nu se varsa pe plansa de bord si-ti distruge plasticele si radioul si altele. Ia-ti un odorizant gel sau saculet.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce fac eu cu fanta aia de sub CDplayer ca se vede tare urat....asha e si la voi

Cdplayerul nu pupa chiar perfect bordul :banghead:

Atasez si eu o poza de la mine. Poza este facuta exact in unghiul din care se poate vedea fanta. Eu zic ca e ok. Din masina nu se observa deloc fanta acum.

dsc00024vp9.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem

Da om ..ce sa zic arata beton ...astea cromate da cel mai bine pe negru....sa-ti comanzi si pentru ceasurile de bord .....astept sa la vad pe viu :hainoroc:

Apropos mai ai inelele alea pentru montat boxe .... ca vreau sa ti le cumpar...si anuntzama cand vii in BR.

Modificat de PanzerProblem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exterior

Mai multe aici

@Panzer Sincer, arata mai bine in poze decat in realitate... Oricum am de gand sa dau jos cateva dintre ele ca nu vreau sa fac circ. Cand ajung in BR iti dau un PM si vorbim.

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata si prima "buba" cu accesoriile originale Seat... ;)

Ornamentul capacului de rezervor a stat bine lipit pana acum. :) azi dimineata am vazut ca mai bine de jumatate era desprins de masina. Se vedea clar ca nu a tras nimeni de el ci doar ca lipiciul nu si-a facut deloc treaba. (bine ca l-am observat la timp - oricine putea sa traga un pic de el si sa-l ia)

Credeti ca putin silicon ar face treaba? Capacul are deja o membrana lipicioasa dar care nu adera suficient pe vopseaua metalizata si degresata...

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o rugaminte imi poti spune cat te-a costat suportul de pahar? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am impresia ca 80 RON. Mai bine intreaba la dealer - eu le-am pus la Metrotehnica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

...exista adeziv asemanator in comert... pt capacul tau care tine excelent... poti sa-l cureti pe asta si cauta o banda alba cu lipici pe ambele parti fabricantul este bizon...are la metro. normal nu are cum sa-ti mai iasa de acolo. altfel nu merita sa lipesti pt ca strici masina si vopseaua de la capacul ala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu dc intrebarea mea e pusa in topicul care trebuie pt ca nu e vorba de o "modificare" adevarata.

Vreau sa imi cumpar 2 huse pt scaunele fata si am gasit ceva pe net, dar nu stiu cum sunt in realitate. Asa ca dc cineva le recunoaste si le are sa imi zica si mie cum sunt, dc e multumuit de ele, orice... si dc e cineva care le-a cumparat din Cj sa-mi zica si mie de unde, sau unde le-as putea gasi

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Huse?! Va arata urat... Scaunele se spala fie personal, fie la o firma de detailing interior cand ajung sa fie murdare :screwy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da asta stiu. dar nu se decoloreaza textura scaunelor in timp? si totusi fiind pe rosu ar merge cu culoarea masinii. acuma e drept ca nu stiu nuata reala a huselor, totusi ma mai gandesc... :screwy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ca se decoloreaza un pic dar sa nu uitam ca masina este un consumabil...

Daca vorbeam de masini de epoca sau care se produc in serii limitate (100-200-500) era altceva.

Daca e sa o luam dupa rationamentul "dar nu se decoloreaza textura scaunelor in timp?" ar trebui sa ne dotam si cu huse pentru exteriorul masinii (ca doar vopseaua se matuieste in timp si apar zgarieturile superficiale...), capace de plastic pentru jantele de aliaj (in cazul in care iei o bordura aiurea la o parcare nu se mai zgarie janta originala de aliaj) s.a.m.d. si masina ar arata ca... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, ma-i lamurit :D . ce pot sa mai zic impotriva atator argumente... :D

Modificat de Aries
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D Daca tii tu neaparat sa-ti pui huse, sa stii ca nu o sa te opresc :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

El poate le pune pentru aspect, nu neaparat pt. mentinerea tapiteriei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!