Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

@ cei care au deja Ibiza 2006 ---> in manualul de utilizare la capitolul "Pre-echipare audio" (sau echivalentul) ce diamentru este trecut pentru boxele spate si fata? De tweetere zice ceva?

Nu stiu de modelul de 2006 (sincer nu cred ca au facut vreo schimbare) dar pe topicul Diametru boxe ibiza poti gasi dimensiunile "vechi".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intr-un post precedent recomandam ca "tuning obligatoriu" pentru Ibiza o toba finala sport si tips cromat.

Astazi am vorbit mai pe larg cu un prieten care este sofer de raliu si m-a sfatuit sa-i fac mai intai rodajul si dupa aceea sa-i schimb toba finala + tipsul cromat...

Mi-a spus ca asa este cel mai bine pentru catalizatoare si diverse filtre care au legatura directa sau indirecta cu toba.

Eu unul o sa il ascult si abia dupa ce fac cei 3000 de km o sa fac si modificarile astea. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bucur ca mai revin oamenii si cu alte informatii utile :) de obicei toata lumea ia si pleaca!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa ceva vreti voi sa faceti nu? Eu zic ca arata bine, insa e ceva de munca!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt hotarat 95% ca dupa ce fac 3000 km cu masina (rodajul) sa-i schimb finala cu una sport (pentru sunet) + tips cromat ca la Ibiza FR :D ---> vezi poze

@SORAN si cea pozata de tine imi place dar ar trebuie sa o vad in live (cum zice mirceagsm :D ) si sa ma impresioneze ca sa renunt la imitatia de FR...

"Eu zic ca arata bine, insa e ceva de munca!" ---> munca = 1-2 ore + 50 E pentru tips + ~100 E pentru toba finala cu tot cu manopera :D

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce gasesti la Borla ornament dublu rotund e prea mare zic eu pentru Ibiza. Cele de la FR sunt mai mici si mai discrete. Sunt insa o mare varietate de tips-uri care pot fi vizionate pe viu la Pilot tuning in Pantelimon. Merita sa faceti un drum sa vedeti poate va vin si alte idei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@SORAN Chiar maine vin in Bucuresti (vineri cel tarziu imi ridic jucaria) si o sa ma duc la Pilot in Pantelimon sa vad ce au. Din pacate nu am vazut pana acum toba de Ibiza FR pe viu, cu ochii mei, ca sa pot face o comparatie cu ce gasesc in magazin :D Poate am noroc si prind Ibiza de raliu de la Metrotehnica si ma lamuresc.

Later edit: cand zic "maine" vreau sa zic "azi" :D :D (ca e trecut de 24...)

P.S.

Daca in ultima propozitie a postului tau te adresezi tuturor celor interesati de subiect este foarte bine ca te adresezi la plural.

Daca imi spuneai mie "Merita sa faceti un drum sa vedeti poate va vin si alte idei" sa stii ca nu este cazul decat daca te face pe tine sa te simti mai bine :D

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a venit masina!!! :( (pe 28 iulie).

In poza atasata se pot vedea 2 masini: un Leon si Ibiza mea... Evacuarea vrea sa o fac in genul cele de pe Leon :D + o toba finala sport.

Printre accesoriile originale pe care le-am comandat este si bara cromata din partea de jos a portbagajului (se vede la Leon) care impreuna cu tipsul cromat cred ca-i va schimba aspectul cu mult :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pana la urma v-ati facut careva ceva pe la masina? O evacuare ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In curand... Deja am 2700 km :lol: rulati fara nici o problema majora. (mai putin greierasii pe care-i anihilez cu muzica)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza poze cu plansa centrala din aluminiu.

am gasit poze intre timp, daca e vorba de codul 6L0064703A.

ma intereseaza la ce pret este, ca e tare interesant.

am mai gasit ceva pe un site din uk, si nu e numai pentru consola centrala:

http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...ficial%26sa%3DN

Modificat de Cristian Nastase
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da... este ceva in genul asta. Oricum, o sa vezi pozele cel tarziu duminica asta :)

Be pacient you must :D

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem

Asi vrea sa vopsesc tamburii si etrierii in negru....

Si in plus sa comand aparatori la rotzi in special pentr protectie contra asfaltului care sare pe vopsea

voi ce spunetzi ar da bine ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ornamentul care l-am pus eu nu e cromat, e aluminiu, adica mat. arata mult mai bine decat cromat.

iti spun eu ce ar arata super bine... niste jante negre, cum sunt pe ibiza cupraR.

ca in poza urmatoare:

Modificat de Cristian Nastase
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poza asta m-a "imbolnavit" :lol: Jante in genul asta o sa-i pun la primavara si eu :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem

Si eu am stat in dubii pana sa comand frescul .... dadea mai bine sa fi avut niste negru pe jante dar lasa ca e bine si asha ..... cica sunt niste baieti destepti prin Galati care vopsesc tot felul de lucruri cu vopsele foarte bune .....poate o sa bag si niste negru pe ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele se pot vopsi fara nici o problema la fel si etrierii.

Aparatorile de la roti nu prea dau bine dar daca ploua si eu conduc in spatele tau nu o sa ma misc de acolo indiferent cu ce viteza mergi. Nu mai sare deloc apa pe masina din spate :lol: .

Leonul FR de la Metrotehnica are jantele vopsite, si acum sunt negre!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda. aparatorile alea de noroi ar fi fost super bune acum, cand asfalteaza astia strada mea... am aripa din spate si jantele pline de smoala, sa vad cum reusesc s-o dau jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi nu imi dau seama cu arata jantele /fresc vopsite in negru... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e chiar asa simplu, trebuie polishate pana se duce lacul de tot, iar apoi se acopera cu pudra neagra si se baga la cuptor. jantele nu se vopsesc, cel putin asa stiam eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem

Ce fac eu cu fanta aia de sub CDplayer ca se vede tare urat....asha e si la voi

Cdplayerul nu pupa chiar perfect bordul :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact asa se vede si la mine, se vede gaura intre cd-player si raftul ala. n-ai ce face, doar sa pui sertar, chiar n-am vazut la optionale. o sa caut pe seat.com.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem

oare cat o costa computerul de bord ca nu cred ca ar fi mare inginerie de montat

sau cu inele galbene in bord :lol:

Modificat de PanzerProblem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca ar fi o idee buna sa se contopeasca cu "tuning estetic Ibiza 2006"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce fac eu cu fanta aia de sub CDplayer ca se vede tare urat....asha e si la voi

Cdplayerul nu pupa chiar perfect bordul :D

Nu ai ce sa faci asa se vedea si la mine,de fapt asase vad la toate cu genul ala de cd-player.Pe viitor daca vrei sa schimbi cd-ul cauta unu cu fata mai iesita in afara,numai asa poti rezolva problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!