Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Aries>> cred ca am vazut modelul acesta in Carrefour, dar nu m-a interesat in mod deosebit pentru ca eu am huse facute pe comanda la masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce spuneti de modificarile astea la spoilerele ibizei

Modificat de PanzerProblem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru culoarea ta, da foarte bine --> Dar cum ii faci modificarile astea sa arate "profi"? Apelezi la o firma de tuning?

PS: @Panzer Nu te-am asteptat ieri deoarece nu mi-ai confirmat ca poti sa ajungi ---> nu e nici o problema. Maine spre seara ajung in BR - poate ne vedem. Cat despre inele, nu le gasesc nicaieri - parca au intrat in pamant :)

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu spuneam sa lipesc un autocolant negru mat...dau nr jos lipesc ala si le pun la loc.....sau daca gasesc pot sa pun niste plasa care au astia pe la firmele de tuning ..neagra

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe spate nu cred ca este cazul sa faci vreo modificare... :) ...iar pe fata poti lipi chiar autocoland lucios... vezi pe media.seat.com .... fr-ul are partea de acolo neagra...deci sigur ar merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata am hotarat modificarile...le voi face in functie de materialul gasit

Modificat de PanzerProblem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da..asa..foarte frumos o sa arate :D ... iti mai trebuie o grila cromata..si oglinzile de culoare negru lucios... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare!

vreau sa imi cumpar un detector de radar,dar idea e ca nu stiu mai nimic despre ele inafara de faptul ca "detecteaza radarul". oferta e mare de tot, dar si preturile variaza mult. dupa ce criterii ar trebui sa aleg un detector radar? astept sugestii, chiar recomandari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu as vrea sa imi pun cotiera. Stie cineva de unde sa iau sau cat costa... ca poate ma razgandesc daca aflu pretul ;)

Si cum se pune, adica si pt asta tre sa merg in service?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chera, io am facut cea mai mare greseala cu cotiera.Nu ma intelege gresit, este foarte ok sa o ai.Dupa ce te obisnuiesti cu ea o sa fie o adevarata placere.Am luat-o de la Porsche Romania si am dat o caruta de bani.Din ce am inteles nu exista cotiere originale pt Ibiza dar am luat una care arata ca cea de pe seat.com de la accesorii originale.Este Kamei si am dat uluitoare suma de 600 si ceva de ron. Cu siguranta gasesti si mai ieftin prin targ dar nu stiu cat de bine o sa vina.Iti pun o poza cu cotiera mea sa vezi cum vine.Nu iti trebuie service pt montare.Se dau jos ultimele suruburi care tin scaunele din fata, se ridica putin sina de la scaune se baga sistemul de prindere al cotierei si se fixeaza la loc suruburile.Daca nu te descurci let me know si o descurcam.

Modificat de ciobi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cotiera din asta am primit eu de la prieteni de ziua mea si tot de la Porsche au luat-o.

De o saptamana conduc cealalta ibiza ( a mea e in service) si m-am dezobisnuit de cotiera mea, ba mai mult acum imi place fara :blush: . Cred ca am sa o dau jos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar ..o cotiera mai ieftina nu are nimeni..oare la ibiza se potrivesc cotierele de la polo ??? pt ca cei de acolo au cotiere la 150 ron parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai na... m-am gandit ca e undeva la 100 EUR.

Daca mai merg pe afara, o sa ma uit prin magazine/reprezentante. Poate am noroc sa o iau la mai putini bani decat aici.

Singurul lucru care ma intereseaza e sa nu fie diferente de culoare prea mari intre restul interiorului si cotiera. De preferat ar fi sa gasesc una gri sau neagra (ca negru merge cu orice).

@ciobi: Daca gasesc una si nu reusesc sa o montez o sa te caut, ok? (Mie imi place cum a iesit a ta, culoarea se incadreaza si arata ok acolo)

Merci

Modificat de Chera
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Chera Cand mi-am montat briz-briz-urile (a se citi aceesorii originale Seat :) ) la Ibiza cei de la Metrotehnica aveau si o cotiera neagra. Nu mi-a placut de nici o culoare negrul taciune si nu am luat-o... In cazul tapiteriei de Ibiza cred ca gri se potriveste cu orice :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chera no problem.Nu te descurcu let me know.Bafta sa gasesti ceva fain si ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E-xecutor pls help me.Tocmai ce am luat un Magnat XTC 250 si o state tot Magnat si care dupa ce mi-a umplut juma din marele nostru portbagaj nu prea imi place cum se aude.Le-am montat la Marius Group pe Timisoara dar sincer nu prea imi place cum se aude.Le-au reglat beiewtii de acolo dar pt mine sunt mult prea maniaci cu bass-ul.Asa ca acum il simt in scaun, duduie toata masina iar daca dau mai tare este deja un infern.Poate trebuie sa imi ia ceva timp pana ma obisnuiesc, poate asta e toata ideea, dar acum nu sunt 100 % multumit.Bass-ul din boxe e dat la minus, Trebble pe la jumate, bassul din amplif pe la jumate, impedanta la fel, asa ca ce ar mai trebui sa fac sa nu il mai simt asa rau....sa se auda nu zic nu dar sa pot sa imi aprind tigara sau sa nu imi sara ochelarii de la ochi.Danke

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa am si oglinzi si manere exterioare in culoarea caroseriei. :)

Modificat de Cristian Nastase
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa am si oglinzi si manere exterioare in culoarea caroseriei. :)

Oglinzi as vrea si eu in culoarea masinii!

Cum faci? Le schimbi cu totul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu trebuie schimbate, se dau jos si se vopsesc la culoarea masinii.

Modificat de Cristian Nastase
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le schimbi cu totul?

Tocmai le-am vopsit eu: se da jos capacul de la oglinzi si se vopseste. E foarte usor :hainoroc: Nu tre sa dai jos nici o oglinda.

Daca te uiti in poza, partea cu galben se da jos e ca o 'coaja subtire'.

oglinda2aw8.jpg

End of offtopic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LiviuLotto sincer i-mi pare rau pentru ce ti sa intamplat.....sa nu lasi bara sparta acolo in service ca se mai poate lua ceva dupa ea.

Vreau sa te rog sa te uiti cum mama dreaqului se scoate grila fagure de pe bara ...ca vreau sa o dublez prin interior cu una cu ochiurile mai mici.....

sau daca cineva stie cum se scoate ....astept un raspuns.

Inca ceva cei care ati pus scut ..ce ati facut cu fanta aia de aeresire a cutiei de viteze ca din pozele voastre reiese ca noul scut a astupato....Apropos tu Executor parca ziceai ca studiezi aspectul...io' unu nu am aflat nimic

Modificat de PanzerProblem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi mi-am luat un maner de schimbator pt masina mea - Seat Toledo,an 2003 - si am constatat ca noul maner nu se potriveste,...am inteles de la altii ca masina mea are inel de ridicare pt mers inapoi,....de unde imi cumpar si eu un alt maner..ca mi s-a luat de cel original

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cristian Nastase: Le-ai facut la un dealer autorizat? Ca sunt curios cat de bine ti-a iesit vopseaua, (cat de aproape a iesit de culoarea masinii...); sau nici macar nu se vede diferenta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da le-am facut la Seat Metrotehnica si nu e nici o diferenta de culoare. Masina are deja 2 ani dar am avut super grija de vopsea si mai e tinuta si in garaj. Toata lumea la spalatorie ma intreaba daca i-am facut polish recent ca tare mai straluceste :D !

Vopsitul oglinzilor nu m-a costat nimic, aveam deja lucrare cu spoilerul care trebuia vopsit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu inca nu le-am facut, a raspuns x-ecutor in locul meu. urmeaza sa ma duc sa-mi vopsesc spoilerul spate si probabil o sa ii rog sa-mi vopseasca si oglinzile, o sa platesc diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!