Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Am si eu o intrebare : oare s-ar putea obtine un bord ca la FR ? Se poate oare schimba "plansa" ce acopera bordul sa fie ca si cel din imagine? Voi ce parere aveti? Eu cred ca ar da bine impreuna cu folia de la indicatoare. :)

post-6388-1173121058_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

in principiu orice e posibil... dar nu cred ca e si eficient ca si costuri. cel mai simplu ar fi sa comanzi volanul, de fr sau de cupra. asta m-ar interesa si pe mine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

si eu m-am gandit la treaba asta cu vopsitul :D sunt pe aproape :)) ... deocamdata week-end-ul acesta am vopsit manerele in culoarea caroseriei oglinzile negre metalizate... si botul masinii(colant) ca la FR ... :P ... o sa pun poze dar sunt stresat de vremea asta ..cum o spal..de 3 luni de cand am luat-o a plouat imediat :)) nu mai rezist....

nici nu mai stiu ce sa-i fac sunt atat de multe :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

neaparat poze si daca se poate sa le faci cu un aparat foto digital pt o calitate mai buna :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Va rog sa va uitati peste prezentarile din atasament.

Firma care face kiturile este din Mexic si am descoperit-o anul trecut la Salonul de Accesorii Auto de la Frankfurt.

Seat este una din din cele mai bine vandute marci din Mexic alaturi de Volkswagen.

Daca vreti mai multe poze accesati www.airdesign.com.mx/gallery

Acr12.tmp.pdf

Acr10.tmp.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu inteleg unde este colantul pe botul masinii ( ca la fr ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu, avand masina neagra, nu iti dai seama. :Driver:

La Ibiza normala, zona din jurul numarului e de aceeasi culoare cu bara. La FR, in jurul numarului e negru. Aurelian a acoperit acea zona cu autocolant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

ok... sa inteleg ca va place :Driver: :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata interesant. Chiar bine. Ideal ar fi fost o poza din fata.

Dupa ce vad o poza cu fata, o sa ma pot exprima corect. :Driver:

Oglinzile imi plac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

consider ca sunt lucruri de bun gust... daca nu mi-ar fi placut le-as fi facut la loc(in cazul oglinzilor...le-as fi vopsit argintiu) ...dar chiar arata foarte bine in realitate..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ii schimba aspectul. Si il schimba in bine. Mie imi place.

Dar pentru a face ceva de la cap la coada, pune colant si la numarul din spate. O sa dea bine :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

nope...acolo in timp o sa ma "loveasca cineva" :lol: .... dar imi place si asa cum este... nu vreau sa o modific decat daca o sa fiu... "impins de la spate" :)

modificarea este binevenita si pe galben :lol: mi-am permis sa modific cateva poze... gasite pe forum

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca o sa pun si eu.

Modificarea cea mai dorita sunt jantele.

E pacat de masina cu capacele alea... :blink: (ma refer la masina mea).

PS: unde ai gasit autocolant? Sau unde se gaseste?Sa stiu sa ma duc la tinta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se rezolva cu autocolantul... vorbim cu colegul nostru de forum care ne da stickerele. el cu asta se ocupa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

... la prieteni :) ... dimensiunea numarului de masina(latime)+ 30 cm in lungime... ..eu am niste cunostinte la o firma de advertising din Constanta ... colantul a fost lipit de o persoana cu experienta in domeniu...nu este foarte usor de lipit..trebuie sa iasa bine... dar o astfel de operatiune cu tot cu colant nu ar trebui sa sara de 20-30 ron ... am dat 50 ron sa-mi vopsesc oglinzile si manerele... si 50 ron demontarea lor...

urmatoarea modificare o sa fie chiar interesanta... deja mi-am facut intrarea :blink: am la munca un centru de prelucrari metalice..inox si alte metale... am vorbit pentru taierea unor baghete metalice pentru bord... ceva in genul golfului 5 ... trebuie sa fac niste machete din hartie si sa le duc la baieti... mai multe detalii in cateva zile..sa-mi gasesc timp sa ma ocup de acest lucru..

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie careva de unde si cam cat ar costa o oglinda interioara heliomata?La a mea nu e stock si as vrea sa iau...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

astazi mi-am pus parasolar :)... dar nu prea imi place... este facut din folie a costat 30 ron si este negru(implicit montaj).. o sa fac o poza...sincer as fi vrut sa fie de la transparent la negru inchis..dar in rht asta de oras nu gasesti nimic... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ciobi, nu cred ca se poate pune oglinda interioara heliomata, pentru ca vine si cu senzori de lumina.

aurelian, trebuia sa pui din folia care se monteaza pe geamurile laterale. ar fi aratat mult mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

am pus aceeasi nuanta pe care o sa o am pe geamurile spate :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

danke cristiN...ma intrebam...senzorul de lumina nu este incorporat in oglinda?Cel putin la Laguna io asa am.Nu stiu ce sa zic....dar tare faine sunt si chiar ajuta...cel putin pe mine.Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai... nu asta am scris si eu? ca oglinda interioara heliomata vine si cu senzorul de lumina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze...asa e...io intrebam daca stie cineva de unde si cam cat costa o astfel de oglinda...nu ca as vrea sau ca s-ar putea monta senzorul de lumina...vreau sa o iau cu totul..o sa scriu la Porsche sa vad cat e...si daca au...dar pana atunci poate stie careva...poate si-a montat cineva..danke

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suna direct si afla de la PBA la depozit piese: 021.203.28.64

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!