Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

stie cineva cat costa suportul de pahar de la ibiza?

e greu de montat?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca gasiti ma intereseaza si pe mine un suport de pahar din ala....ma enerveaza butoanele alea de forma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cruise control nu ne montam si noi? E foarte placut la drum lung! Are cineva vreo documentatie? La alte masini am reusit sa montez, dar la Ibiza nu am documentatia necesara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandeam si eu la cruise control. din cate stiu, nu a montat nimeni pe ibiza... trebuie schimbata maneta de semnalizare si activata din vag com.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

am montat suportul de pahar 100 ron cu tot cu montaj :P constanta service dona :P ...

in acest week-end am facut comanda de bord - aluminium look link: http://www.seat.com/com/generator/su/com/n...-mask/main.html

Reference: 6L6072311B

pret 360 ron nu stiu cat o sa ma coste montajul inca...

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am montat suportul de pahar 100 ron cu tot cu montaj :D constanta service dona :D ...

in acest week-end am facut comanda de bord - aluminium look link: http://www.seat.com/com/generator/su/com/n...-mask/main.html

Reference: 6L6072311B

pret 360 ron nu stiu cat o sa ma coste montajul inca...

Auzi, voi cum aflati preturile de pe acel site? Sau de acolo luati doar codul si intrebati de pret la pb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, andrei, sunam la porsche la magazia de piese.

aurelian, super pret la suportul de pahare... pe mine acelasi suport m-a costat 170 ron cu tot cu montaj. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa va mai intreb ceva .. un computer de bord care sa-mi arate si mie consumul .. instantaneu, mixt................... cam cat o costa>?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa pui computer de bord trebuie schimbat tot instrument clusterul, adica tot bordul. pe langa asta mai trebuie facute niste modificari prin ecu... e complicat. stiu ca cipos a facut asta la passatul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu computerul de bord intradevar mai greu pentru ca nu arata ca la Skoda pe afisajul din stanga ci pe un afisaj central care nu exista pe plansa de bord normala. Cruise control-ul parca avea comenzile pe volan nu pe maneta...daca ar trebui cumparata doar maneta si activat din vag com ar fi prea simplu zic eu.

Modificat de SORAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pacat ca este greu sa montezi un com de bord, dar asta e ... atunci ma multumesc cu un suport de pahare :( dupa ce am vazut cum se desface consola centrala parca m-as incumeta sa-l montez eu ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

io am luat suportul de pahar de la PBN si montat la Metrotehnica.Cu totul 120 lei.Asta acum 4 luni.Cat despre oglinda heliomata...PBAviatiei au spus ca tre luata cu tot cu parbriz pentru ca acolo este senzorul de lumina...Daca e asa...atunci e muuuult prea mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare : oare s-ar putea obtine un bord ca la FR ? Se poate oare schimba "plansa" ce acopera bordul sa fie ca si cel din imagine? Voi ce parere aveti? Eu cred ca ar da bine impreuna cu folia de la indicatoare. :D

am si eu o intrebare daca se poate sa ma ajutati...cum as putea sa dau jos partea asta a bordului...care in imaginea alaturata apare argintie? as vrea sa o vopsesc un galben...sa se asorteze cu exteriorul :vaidecapulmeu: si daca stiti cum se desface nuca de la schimbator...v-as fi recunosator :D

http://vwforum.ro/index.php?act=at...st&id=41183

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin cu alte 2 intrebari...tot de demontat ca deh...sper sa gasesc niste raspunsuri :) ...as vrea sa-i dau jos si cercurile alea care incadreaza ventilatia de la aer conditionat...despre alea 4 e vorba...tot pentru vopsire...

si consola care incadreaza cd player-ul si aerul conditionat...va multumesc anticipat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

sal ..eu am demontat pana acum consola care incadreaza ac-ul... search pe forum si o sa gasesti niste poze... :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare chiar se pot vopsi K-lumea ? A mai incercat cineva asa ceva? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca se pot vopsi, problema e ca trebuie sa fie de calitate vopseaua. Oricum, nu cred ca va arata prea bine cu vopsea lucioasa, eventual ceva mat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot vopsi dar ATENTIE la degresarea foarte riguroasa si la aplicarea initiala de primer, apoi puteti vopsi cu pensula sau cu spray-ul in ce culoare doriti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam poze cu rezultatul :beerchug: Oriucm cercurile alea am incercat si eu sa le scot dar am renuntat de frica sa nu rup ceva....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca o sa incerc si eu. Dar de farurile astea ce ziceti? Am intrat in posesia lor acum 2 zile, urmeaza dotarea cu becuri si hop pe masina. Abia astept.

post-10008-1175096689_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol:

Astept sa le vad si pe masina. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe langa becuri, mai ai nevoie de instalatia de autoleveling si de ridicatoarele de tensiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si ridicatoarele deja si becurile. Lucrez la ele. Autoleveling nu are nici masina (FR) cand vine direct cu ele. Autoleveling nu au toate masinile dotate cu xenon, au doar cele foarte scumpe, v-as scrie aici care, dar cred ca nu am voie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!