Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Trebuie putin decupat din polistirenul care se gaseste deasupra tapiteriei. Ca pret, eu am luat plafoniera la 180 RON, de la Porsche Aviatiei. Probabil acum e in jur de 200 RON. Ai grija sa comanzi si cablurile si mufa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se potrivesc ornamentele de la proiectoarele de pe bara de Ibiza Cupra pe bara stock de Ibiza 6L? Ma poate ajuta cineva cu un cod de produs?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu se potrivesc cele de la Cupra, se potrivesc cele de la FR, avand in vedere ca bara de Ibiza este identica cu cea de FR, diferentele fiind la nivelul grilelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Fr sunt tot tip fagure, parca vin mai frumos cele de cupra, oricum multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sunt fagure, insa fagurele e mai mare decat la grila standard.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata si rezultatele cu plafoniera dubla alb/albastru!

post-5125-1240755679_thumb.jpg

post-5125-1240755684_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog pune o poza si cu plafoniera, nu numai cu lumina produsa de aceasta, sunt tare curios cum si ce ai facut. Dupa lumina produsa chiar imi place, daaa de ce ai ales culorea albastra cand vad ca ai lumina rosie si la picioare? Asta numai asa de curiozitate :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am folosit un montaj cu 6 led-uri multichip pe un radiator in centru in locul lampii clasice iar in lateral am montat doua socluri W5W in care sunt niste led-uri de 1W albastre de asemenea cu radiator. Incerc sa fac si o poza. Este un albastru cu emisie spre UV care da foarte bine pe niste elemente argintii din masina. Rosu in plafoniera arata ca la bordel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles oricum buna treaba ai facut, chiar imi place, da intr-adevar albastru da mai bine pe argintiu decat rosu, eu am plafoniera W8 care are ledurile rosii, si ne avand elemente cromate prin masina, chiar imi place cum lumineaza :icon_cool: Oricum astept poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da, insa acolo e un rosu discret. Eu aici am vrut o culoare care sa se aprinda puternic si alta era situatia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ptr o bara de ibiza fara facelift sau cordoba se gasesc grilaje sau ce or fi exact, la bara ca in pozele de mai jos? am vazut live la o cordoba neagra din cta si aratau f bine. Mersi

post-30125-1240933985_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate vad din poza pusa de tine nu e schimbata toata bara, numai plasticul in care sunt incastrate proiectoarele, sincer eu nu am mai vazut asa ceva, pot spune chiar ca imi place, singurul lucru care ma pune pe ganduri este cura de aerisire mare de langa proiectoare, pe acolo pot "patrunde" multe obiecte care pot ajunge in compartimentul motor.

P.S. poate mai zaresti masina prin oras, vad ca si tu esti din Constanta, si-l intrebi pe proprietar :)

Modificat de Sookie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este vorba de grilele de la Ibiza FR pre-facelift, pana in 2006:

seatibizafr20041600x120.jpg

seatibizafr20041600x120r.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da am luat legatura cu cineva care are acele mascute in lucru, astept sa vad cum da pe cordoba lui si dupa sper sa le montez si eu.

Va trezesc cu o alta intrebare: are cineva ceasuri de ibiza/cordoba facelift vectorizate in pc? Daca da, si poate sa-mi trimita as fi recunoscator. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Haha, in Constanta cred ca am fost initiatorul ideii. Dupa ce mi-am luat cele 3 piese si mi le-am inlocuit, am ajuns pe la service, se uitau toti cu ochii mari pe acolo. Pana la urma nu au mai rabdat si au venit sa ma intrebe de unde am luat mastile, cat m-au costat si daca le dau voie sa le dea jos de pe masina sa le ia codurile. Dar asta insemna aproape automat spargerea catorva cleme de plastic. Sa vezi ce agitati erau ! :D :) Dupa vreo 2 luni mi-a spus un tip de la service ca si-a pus si el.

In principiu e foarte simplu, le scoti pe alea vechi si le pui pe astea. Un pic mai multa atentie la clemele de plastic de pe grile !! Iar la gurile alea mari cred ca s-ar putea pune in spate, spre motor o plasa neagra pentru linistea ta. Din pacate eu mi-am dat seama DUPA ce montasem grilele.

post-16424-1242334709_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca mai este cineva interesat de coduri:

Grila centrala FR: 6L0853667C 01C

Ochelar far ceata dreapta FR: 6L0853666N 01C

Ochelar far ceata stanga FR: 6L0853665N 01C

Si daca se mai vrea:

K

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa multe cautari, am reusit sa imi montez grila sport fara semn.

Pozele nu sunt cele mai bune, din cauza ploii, insa urmeaza un shooting profesional.

post-10777-1243846373_thumb.jpg

post-10777-1243846393_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sigla inlaturata nu face grila sport , insa un aer mai agresiv i-ar da-o grilele fagure.

Modificat de sandryn89
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu mare greutate am facut rost si de asta, insa n-am oprit cautarile, daca dau peste o grila fagure o iau fara discutie.

Am o Ibiza in cartier cu o grila fagure foarte tare, o sa ma duc sa caut proprietarul sa imi spuna de unde a facut rost de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Poze cu grilele de fr prefacelift si fagurele din bara montate :) :censur:

dsc02322f.th.jpg dsc02324v.th.jpg dsc02326.th.jpg dsc02325d.th.jpg dsc02330.th.jpg dsc02328l.th.jpg

Modificat de sandryn89
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine, felicitari. As continua prin schimbarea celor doua grile superioare cu cele de FR, sunt cu fagure.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de vopsea, am si eu ibita sotiei la reprezentanta seat din Craiova la vopsit, luni sau marti trebuie sa ma duc sa o ridic,problema e ca am mai vopsit acolo ,iar aripa respectiva nu a iesit nuanta care trebuia ,adica se vedea diferenta de nuanta bine, ce pot sa fac daca si acum e la fel de vizibila diferenta de nuanta??.Sau ce pot sa fac daca la 6 luni dupa vopsire a inceput sa se cojasca vopseaua de pe bara vopsita tot de ei? culoarea masini este ruby red, un fel de visiniu metalizat

Modificat de cosmin_cnl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine, felicitari. As continua prin schimbarea celor doua grile superioare cu cele de FR, sunt cu fagure.

Multumesc, asta era si ideea sa continui, dar pretul de 120 ron/bucata e mai mult decat umflat, daca are cineva de vanzare grile fagure de FR montate si vrea sa le vanda rog sa ma contacteze, sau un loc unde pot sa gasesc. Multumesc inca o data :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cate te-a costat?ai si codurile?...scuze daca ai mai scris si nu am vazut eu, dar topicul este f lung si nu am avut timp sa-l citesc.

Poze cu grilele de fr prefacelift si fagurele din bara montate -_- :rolleyes:

dsc02322f.th.jpg dsc02324v.th.jpg dsc02326.th.jpg dsc02325d.th.jpg dsc02330.th.jpg dsc02328l.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Postul asta putin mai sus te lamurea in legatura cu codurile de produs:

Daca mai este cineva interesat de coduri:

Grila centrala FR: 6L0853667C 01C

Ochelar far ceata dreapta FR: 6L0853666N 01C

Ochelar far ceata stanga FR: 6L0853665N 01C

Si daca se mai vrea:

K

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!