Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Da, pare chiar ok. O sa studiez mai cu atentie raioanele de accesorii auto din supermarketuri, sper sa gasesc ceva identic sau asemanator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

@blacka e interesanta plasa, la asa ceva ma gandeam(mai ales la ce pret are :) ). Am vazut ca ai suportul de extinctor prins in ceva suruburi, sunt de plastic, se prind de tabla sau de mocheta numa?

Modificat de nph
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt suruburi normale autofiletante , in mocheta le-am prins, dar tin foarte ok , cred ca mocheta aia are o intaritura pe spate , oricum de 3 ani nu s-a clintit de acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva asemanator cu ce are "blacka" am si eu. Am dat 6 sau 7ron pe ea parca intr-un supermarket din suceava. Se aseaza super bine(prinderea e in 6 puncte) si pot pune diferite lucruri in portbagaj fara a se rostogoli.

Scuzati deranjul din portbagaj

post-7745-1259142988_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum ai prins carligele in partea de jos a pozei(inspre hayon)?ca eu m-am uitat mult pe acolo si nu am vazut nimic de care sa ma pot prinde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In partea de jos ca si la mijloc este decupat materialul circular(pe lateralele portbagajului), daca-l desfaci se vad gaurile facute in tabla. In partea de jos am adaptat niste inele de prindere. Am sa le fac cate o poza mai spre dupa amiaza.

Modificat de SAMSON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pozele promise. Poate reusesc mai pe lumina sa fac unele mai bune

post-7745-1259167392_thumb.jpg

post-7745-1259167400_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in spiritul asta exista niste gentute ce se pot prinde cu ariciul din dotare de spatarul banchetei sau de o laterala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu eu despre ce e vb, am fost astazi la cautat plasa :icon_thumright:, fara succes. Se gaseste la practiker o gentuta/cutie ce are pe spate o banda cu arici; am vrut sa cumpar, dar mai stau putin pe ganduri (pret.37.5ron sau ceva de genu). Altfel arata destul de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu o astfel de gentunta, Cristi ma mir ca nu ai vazut-o cand ne-ma intalnit ;)

Uite acum dau o fuga pana in garaj si fac o poza.

Pozele promise...scuze calitatea pozelor sunt facute la repezeala. In a doua poza se poate observa ariciul. Mai exista si in partea de jos inca o banda de arici. Prinderea este buna si de cand o am nu am experimentat probleme de desprindere.

post-29303-1259216283_thumb.jpg

post-29303-1259216294_thumb.jpg

post-29303-1259216299_thumb.jpg

Modificat de Sookie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde ai cumparat-o? Si solutia asta e destul de interesanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

io am vazut-o la nasu', da' el are ditamai porcbagajul; e misto ca se asorteaza cu mocheta

probabil ca imi voi lua si eu una pt "interventie" ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva daca se poate monta sertar sub scaunul soferului? Ar fi nemaipomenit pentru documente ca sa nu le mai indoi la parasolar si sa zboare la frane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se potrivesc si arata chiar bine unele de TT , chiar pe aici pe forum parca vindea cineva.nu stiu daca se potriveste si footrestul , dar restul vin perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@jag Dupa cum spune si blacka cele de audi TT se potrivesc bine si asemanator poti comanda de ibiza cupra. (la audi tt vezi k pedala de acc poate fi pentru volan stanga/dreapta, ai grija ce comanzi). Despre footrest am vazut o poza dar nu o mai gasesc, cand imi aduc aminte voi posta.

Pentru restul, ati vazut careva treba asta ! :D

http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=239162

Tentant!

Modificat de nph
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am citit de 2 saptamani topicul ala. E interesant, insa e mai complicat de facut piesele alea care se prind de capota, in care vin amortizoarele. Complicat, insa nu imposibil. Cunosc pe cineva cu strung, cred ca o sa fac o incercare sa vad daca imi poate face piesele exact dupa specificatiile din topic. Merita incercarea, ma enerveaza rau batul ala.

Ma bucur ca nu sunt singurul care e membru seatcupra.net. Am citit niste lucruri foarte interesante acolo.

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi,

Stai linistit ca mai sunt si altii :biggrin:

Cu permisiunea voastra, mai insir si alte forumuri din afara pe care m-am inscris si unde am citit si vazut lucruri interesante:

www.seatforum.de (Germania)

www.seat-forum.cz (Cehia)

www.seatclub.co.za (Africa de Sud)

Modificat de Cornel.B
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat masina din Franta de la o persoana care a lipit cu super-glue o mini-medalie pe bordul masinii. Mi-a stat pe creieri si astazi am dat-o jos si a ramas o urma destul de urata.

Astept de la voi niste idei sau solutii cu ce sa acopar acolo sau ce sa pun in loc.

post-10380-1259339810_thumb.jpg

Modificat de vw golf 2001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D o alta medalie :D

un termometru de interior, forma rotunda, diametru de 5 6 cm e totusi mai util decit orice altceva :)

sau o sigla Seat, un sticker ce simbolizeaza "No smoking", etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, nu prea ai cum sa repari acolo... asa cum au zis si ceilalti, incearca sa pui ceva care sa iti foloseasca cat de cat.

Singura solutie ar fi sa dai jos plansa de bord si sa vopsesti partea aia afectata, la un atelier de vopsitorie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!