Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Mda.. cred ca cele mai bune idei si ieftin ar fi o sigla seat sau no smoking (sunt nefumator). Stiu ca nu am cum sa repar locul ala decat cu niste costuri foarte mari si nu s-ar merita zic eu.. Acuma ramane sa caut sigle seat desi nu prea stiu unde as gasi... ma rog.. oricum va multumesc pentru idei.. o sa ma mai gandesc si eu.. sper sa gasesc pana la urma o solutie buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poti incerca incet sa indepartezi ce e mare. Apoi sa folosesti un smirghel nu foarte mare pe zona respectiva cu miscare circulara iar la sfarsit supa operatiune cu o carpa un pic de diluant bun (sau solutie gen plastofix)care "va topi " la suprafata plasticul. Daca te rezumi la aceeasi suprafata nu cred ca poti sa strici mai mult decat e acum.

In functie de rezultat poti lua o decizie referitor la lipirea unui obiect sau sa o lasi asa.

La Golf vopseaua cauciucata am dat-o jos cu diluant si a ramas palsticul foarte frumos fara vopsesc nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde ai cumparat-o? Si solutia asta e destul de interesanta.

Din Cora sau Auchan, daca bine imi aduc aminte, pretul a fost undeva in jur de 20 ron oricum o am de vreo 2 ani si ceva in masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o rugaminte la voi baieti! Am vazut ca majoritatea aveti pe ibiza in locasul de deasupra casetofonului o paturica cauciucata care impiedica obiectele sa alunece. La mine nu e.. :) Are cineva bunavointa sa se uite pe spatele bucatii acelea de cauciuc si sa-mi zica si mie codul ei ca vreau s-o comand. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6L0 858 167 4W4 este codul. Din pacate pretul nu e disponibil, insa nu cred sa coste mai mult de 20-30 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi frumos luni o sa ma duc sa-l comand impreuna cu niste covoare din mocheta si va spun si cat a fost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutari, cum de ceva vreme incoace seara se lasa mai repede era cazul sa fac urmatoarea modificare. ceva bataie de cap, dar am reusit :angry:

(bec portbagaj)

th_boot_bef-aft.jpg

Modificat de nph
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@soran daca implica sa schimb doar becul atunci e ok, dar nu cunosc inca de unde/ce/cum si mai ales pret ! dar daca lumineaza mai tare ideea e binevenita, oricum ms pentru sprijinul de pana acuma :angry:

instalatia inca nu e 100% gata, mai exact imi trebuie mufa care intra in suportul becului, piesa a venit fara acea mufa iar acuma e facuta o improvizatie. ceva idei de unde pot sa o procur?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa poti sa o comanzi de la reprezentanta, cred ca cristian te poate ajuta cu codul respectiv, in principiu nu e scumpa, eu cand mi-am montat luminile din usi de acolo am luat toate piesele.

Cat despre bec cu leduri, nu implica nici o alta modificare decat schimbatul becului, eu cu leduri am, si ca sa iti faci o idee de diferenta intre bec normal si led...http://vwforum.ro/index.php?showtopic=57019&st=0 vezi postul nr.14 si 15

De unde?...http://vwforum.ro/index.php?showtopic=18963&st=440&start=440 Baracuda este omul foarte multa lume il recomanda cu multa caldura, inclusiv eu.

Modificat de Sookie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

893 971 632 cred ca e codul pentru mufa, insa nu sunt sigur. Cel mai bine este sa mergi la orice dealer autorizat si ei iti vor comanda exact mufa care iti trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cristian ms pentru cod, s-a comandat piesa, 9 lei.

@sookie bun link-ul, nu stiam de el. inca nu trec pe led pana ce nu schimb plafoniera is montez lumina in torpedou, iar atunci daca trec pe led le fac pe toate asa. oricum e o idee buna. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am disc de posibilitati de depozitare in portbagaj, cu ceva posturi in urma, eu am ales varianta cu acea gentuta cu arici, intre timp am dat peste acest link, destul de interesant ! http://www.autoschrott.ro/index.php?act=go...amp;prodcat=311

aici un DIY cu montarea becului in portbagaj, facut de mine :D, pt cei interesati. este in engleza dar nu cred ca vor fi probl.

link1/2: http://www.seatcupra.net/forums/showpost.p...mp;postcount=94

link2/2: http://www.seatcupra.net/forums/showpost.p...mp;postcount=95

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos... ma bucur ca si tu postezi pe seatcupra. Felicitari pentru tutorial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Are cineva ceasuri de ibiza/cordoba vectorizate in pc? originale sau de fr/cupra oricare, nu conteaza ... il rog sa le faca publice aici daca e ok, sau pe pm indiferent ...

imi cer scuze daca s-a mai abordat subiectul si nu l-am gasit, multumesc :somnmare:

Modificat de sandryn89
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vrei sa le schimbi designul? Cum si pe ce intentionezi sa le realizezi pe cele noi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa-mi schimb lumina de la bord ... sa fie in alb rosu .. ca la audi ... si da ... gasisem ceva interesant pe un forum niste ceasuri vectorizate si vroiam in special fontul cu care este scris vitezometrul si turometrul de la ibiza/cordoba cu facelift 07 ca sa modific putin ceasurile. Dar m-ar ajuta si niste ceasuri originale vectorizate de fr/cupra, cele cu design cu cadran alb. Multumesc :icon_thumright:

Modificat de sandryn89
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa fie greu sa faci martorii cum sunt acum sa nu se vada decat cand sunt aprinsi, lucru care arata foarte bine. La mine sunt acele albe si restul rosu, mi s-a parut mai interesant asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sandryn89: uite aici un DIY, dar e pentru Leon 1M. Poate gasesti ceva info care sa te ajute. Daca nu te lasa sa intri, fa-ti un cont. E usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stiti daca acele nuci de schimbator de viteze din real se potrivesc la cordoba? si cum se desface cea originala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca cele din Real se potrivesc, de desfacut cea originala nu este greu trebuie sa scoti plasticele care tin saculetul pe consola, parca se trag in sus nu sunt sigur si eu l-am scos de mai multe ori si acum iese foarte usor pentru ca s-au mai uzat din picioruse, nu mai tin minte cum l-am scos prima data dar stiu ca a iesit mai greu, dar dupa ce a iesit mansonul o sa vezi ca schimbatorul este prins pe tija cu un colier desfaci colierul si iese afara schimbatorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu as vrea sa scot doar nuca,fara schimbator si saculet scoase.

Modificat de jag
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate sa scoti doar nuca, trebuie sa demontezi saculetul ca sa poti da jos nuca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu o intrebare. Am cumparat niste covorase din mocheta originale cu gauri pentru prindere pentru ibiza mea dar am observat ca nu am prinderile din podea. Stiti cumva daca cumpar piesele din podea am vreo posibilitate sa le montez, daca gauresc sa zicem mocheta in locurile respective oare o sa dau peste vre-un filet ceva unde pot monta prinderile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, exista gaurile in podea. Ca sa vezi unde sunt ia un bold si incearca impungand repetat mocheta, o sa vezi ca in locul unde se infileteaza suruburile alea de plastic sunt gaurile facute deja.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!