Jump to content

ID.3 - discutii generale


NoCO2
 Share

Postare recomandată

@Sparkyson: faza asta cu se aprinde, se stinge si tot asa imi aminteste de indicatorul de nivel de benzia de la Dacia 1310/1410... usor jenant. Si mai jenant e ca pe alte modele e implementat f bine acest sistem, ramane aprins pana pui lichid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva care este cuplul de strangere pentru prezoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Majoritatea pistoalelor au limita de strangere de 120 Nm.

Eu așa mi le-am strans, dar nu asigura o garantie ca sunt stranse la valoarea corecta sau chiar toate la aceeasi valoare.

Oricum, si la vulcanizare, nu am vazut pe nimeni sa stranga cu cheia dinamometrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu imi schimb singur rotile de ceva ani si acum ca a venit momentul, ma gandeam sa aflu care ar fi valoarea recomandata, plecand de la ideea ca unele masini mai grele au si peste 120Nm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc @gigelm5m3. Sper sa le schimb cat de repede, dar ma sperie numarul de gropi noi de pe strazi pentru rotile de 20".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-au uitat pe un site de weather, asa cat se mai poate estima vreme pe periode mai lungi in zilele noastre (vreamea fiind mai instabila decat acum 5 ani de ex), pana pe data de 25.04, in Bucuresti nu trec maximele de 20 de grade, minimele fiind in jurul a 5 grade. Ce vreau sa zic este ca la temperaturile astea mai poti amana momentul schimbarii rotilor. Pana atunci se mai asfalteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu ma grabesc sa schimb rotile.

Si rotile de 19 mi se pare ca au cam prea putin cauciuc pentru tara asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de urmarit

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut niste discutii pe FB despre aplicatia We Connect ID cu aceste poze. La mine nu apare asa. La voi ? 

D8E6BAFB-A163-48FE-89AE-70F783EE6586.png

DD7997B8-DE5F-4131-B36B-8228CA92AF0B.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt in aplicatie. Verificat acum pe IOS cu ME 2.0. Sunt existe de ceva timp. Car - Settings - Privacy.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la programarea din aplicatie setez o ora si dupa ce dau DONE apare cu o ora mai tarziu. 

EA290FEC-BF85-4C72-BD95-8E30071B8A74.png

97915344-B392-4CDA-84CF-C67573044F80.png

0EEF9C44-FD56-4FD8-902A-DFCBB3993191.png

B4F42489-8BAA-4A69-ABBD-E6D606261780.png

1 minute ago, Silviu_7 said:

Sunt in aplicatie. Verificat acum pe IOS cu ME 2.0. Sunt existe de ceva timp. Car - Settings - Privacy.

Da, le-am gasit si eu. Erau ascunse bine. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 4 ore, Silviu_7 a scris:

Sunt in aplicatie. Verificat acum pe IOS cu ME 2.0. Sunt existe de ceva timp. Car - Settings - Privacy.

Mai exact unde? Nu gasesc... Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In aplicatia de pe telefon. LA car. Am oprit si eu internet radio,sunt curiosdaca masina o sa mai afiseze mesajul ca nu este disponibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dezactivat din aplicatie dar la masina nu s-a dezactivat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici la mine nu s-a dezactivat, apare acelasi mesaj in continuare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare cand o sa fie disponibil pentru ID3 Volkswagen Digital Key ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi stiti daca se poate cumpara pachet de date suplimentar de la Cubic telecom? A cumparat cineva?

 Eu vreau sa dau wifi in masina, dar imi spune ca este fara acces internet....ma gandeam daca pot cumpara suplimentar. Am facut cont pe cubic telecom dar la introiducere VIN masina imi spune ca nu exista seria de caroserie?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundy din ce stiu e in lucru acum partea cu digital key; ma astept sa se faca update odata cu MY22 - nu  cred ca va fi mai repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, andreihey said:

Voi stiti daca se poate cumpara pachet de date suplimentar de la Cubic telecom? A cumparat cineva?

 Eu vreau sa dau wifi in masina, dar imi spune ca este fara acces internet....ma gandeam daca pot cumpara suplimentar. Am facut cont pe cubic telecom dar la introiducere VIN masina imi spune ca nu exista seria de caroserie?!

La fel si la mine. Si la cautare tara Romania nu apare. 

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ati incercat direct din app We.Connect? M-am uitat pe la inceput si aveau niste preturi imense pt ceea ce ofera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

cum conectez android auto dupa update?

am incercat sa fie wifi si BT conectate, dar butonul de android auto din meniu e tot gri...

instalatia pe telefon merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am iPhone, si folosesc CArPlay. M-a intrebat la inceput daca vreau sa ma conectez, am dat nu si apoi cu greu am reusit conectarea. NU trebuie sa fii legat prin BT la masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bre...imi pare rau ca nu va pot ajuta...eu m-am bagat in masina cu telefonul cu WiFi activat...si dintr-o data s-au aprins toate chestiile alea pe acolo...mi-a cerut o gramada de confirmari pe telefon...si a aparut Android Auto pe ecranul masinii...

Samsung Galaxy A50 cu Android 11.

Modificat de kolfleading
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!