Jump to content

GTI Ed35


Edy E

Postare recomandată

Salutare si multumesc :)

 

Sunt plug&play pe fuzete! La 17z se folosesc discuri de ML, insa 330x32 :)

 

@motan ai PM :)

Modificat de Edy E
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ce parere aveti de jantele astea pt iarna? Ar arata bine? N-am gasit nicio poza cu ele puse pe vreun Golf. Sunt de Phaeton; 17x7.5j ET40 :)

 

DSCN7924Small_zpsa9946a78.jpg

 

Sau o alta varianta ar fi astea de TT, dar sunt 8.5J cu ET50. Daca nu intra peste etriere slabe sanse sa mai am loc pt distantiere fara sa schimb aripile. :(

 

P30-06-09_125801.jpg

 

P30-06-09_1258.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Arata mai bine cele de TT si sunt jante forjate!

Daca poti sa le pui cu BBK-ul, nu sta pe ganduri. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Astept sa imi confirme vanzatorul daca sunt 8.5j sau nu. Am vazut ca s-au facut si 7.5j cu ET45. Sa vedem :) Imi place modelul, ar arata bine de tot pt iarna. Daca le iau pana la urma si nu merg peste frane le schimb cu niste Denver pe 17", cred ca am sanse mari sa gasesc un doritor de schimb :))

 

LE: Dupa poze sunt 8.5. Am gasit aici. Cele 7.5j au o spita in +

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Am calculat: "inner clearance: 12mm LESS" comparativ cu cele originale 7.5j ET51. Nu pare chiar asa tight fit :)

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Tu ai ceva modificari la aparatori/aripi? intreb pentru ca et48 8.5j R17 atinge foarte mult pe -30mm pe golf 6/golf 5. cu suspensie standard nu ai probleme dar cu - atinge tare de tot, nu doar in carenaje ci si in aripi, la denivelari/gropi.

Link către comentariu

Pai cele de TT sunt cu 7 spite si intr-adevar sunt 8.5J => uite printscreen din catalogul de TT.

 

Cele cu 7.5J sunt doar asemanatoare si s-au pus pe A4 si cred ca si pe A6.

post-6569-0-69071100-1452805042_thumb.pn

Link către comentariu

Da Andrei, corect. Asa citisem si eu pe net :D Cele de A4/A6 doar seamana la prima vedere

 

Tu ai ceva modificari la aparatori/aripi? intreb pentru ca et48 8.5j R17 atinge foarte mult pe -30mm pe golf 6/golf 5. cu suspensie standard nu ai probleme dar cu - atinge tare de tot, nu doar in carenaje ci si in aripi, la denivelari/gropi.

 

Nu am modificari la aripi, doar fender screw mod + Eibach Sportline.

225 pe 8.5j ar trebui sa fie putin stretch. Sunt destui cu Golf-uri care au Interlagos (8J ET41) si nu au semnalat probleme. Astea ar sta cu 3mm mai inauntru decat cele de CC.. :)

 

Ma mai gandesc oricum. Daca nu era si problema cu franele le luam instant. Altceva interesant la vanzare pe site-urile din RO nu am mai gasit

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Eu zic ca la denivelari iti atinge 100%, am avut 8.5 j pe suspensie standard si rotile ies putin de sub aripa, au vrut sa le cumpere baieti cu -30 dar nu le intra :) (de pe forum voiau 2 cu 2.0 tsi sa le cumpere si cand au venit sa le vada au renuntat). 

 

file-22.jpg

Link către comentariu

Daca atinge putin nu e bai. Se rolluieste putin portiunea interioara a aripii sub care se fixeaza contraaripa, insa nu cred ca vor fi probleme.

Sunt 90% hotarat sa le iau. Astept sa vad poze detaliate cu fiecare in parte si sa aflu cat ma costa transportul pana la CT; ele sunt in SV.

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Asta e acum, ce sa facem :)

 

Le-am luat :)) 70 lei transportul

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Ce avem noi aici :)

 

Se potriveste vreun model de capac central VW pe jantele astea? Cele de pe rotile de vara la diametrul interior sunt un pic mai mici, pe exterior un pic mai mult :)

 

A04B55E7-E554-458C-A740-C5F4E82A48C1.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu
radu_cainamisir

Multe felicitari pentru masina! Sunt sigur ca se uita lumea cand treci usor cu ea pe strada  :D

Link către comentariu

Arata intr-un mare stil masinuta...am urmarit pagina cu pagina....post cu post de placere...!!

 

Fiecare om are si el vrabiuta lui , dar tu vad ca ai un stol :)) !

 

 \\\\ O sa iti urmaresc in continuare fiecare miscare :D :)) :)) !

Modificat de tweety_raz
Link către comentariu

Bravo...sa le folosesti cu placere. Arata foarte bine, sunt si putin concave din cauza J-ului.

 

Hai cu ele pe masina. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Cum sunt arcurile eibach sportline fatza de cele stock la calitatea amortizarii? Amortizeaza bine sau nu sunt bune cu amortizoarele stock?

Link către comentariu

Scutură de m-au tâmpit, de-abia astept sa trec la reglabilă. Ca si drop sunt bune, dar e mega rigida masina, nici cu jantele de 16 cu ditamai talonul nu prea o mai suport zilnic la ce strazi sunt in Constanta  :)

 

Bravo...sa le folosesti cu placere. Arata foarte bine, sunt si putin concave din cauza J-ului.

 

Hai cu ele pe masina.

 

Multumesc! Nici nu-mi vine sa le scot din casa cand vad ce e afara :)) Urmeaza sa comand si cauciucuri zilele urmatoare si le pun, sa vedem cand e timp

 

 

Arata intr-un mare stil masinuta...am urmarit pagina cu pagina....post cu post de placere...!!

 

Fiecare om are si el vrabiuta lui , dar tu vad ca ai un stol :)) !

 

 \\\\ O sa iti urmaresc in continuare fiecare miscare!

 

Multumesc! Stay tuned.

 

 

Multe felicitari pentru masina! Sunt sigur ca se uita lumea cand treci usor cu ea pe strada  :D

 

Multumesc! Nu mi se pare ca intoarce prea multe capete, pentru necunoscatori e "doar" un Golf :)

 

Am aflat ce capace centrale se potrivesc, 58 / 70 de Touareg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Am reusit azi sa comand anvelopele si capacele centrale de Touareg. Am luat Continental TS850 225/45R17 91H :)

Deci la sfarsitul saptamanii avem roti noi pe masina, de-abia astept sa le pun si sa scap de table :))

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Nu o sa-ti para rau ca ai mers pe varainta asta de cauciucuri de iarna, le-am luat si eu de 3 sapt si am apucat sa le testez de la conditii de ploaie pana la -22 grade in 1000 km si sunt foarte multumit. Pe scurt pe gheata ai o aderenta nesperat de buna, la fel si zapada, singurul minus, usor zgomotoase pe ploaie(fasaitul specific cauciucurilor de iarna). Inca ceva, anevlopa moale ce absoarbe bine denivelari si crapaturi din asfalt.

Link către comentariu

Am vazut ca le lauda lumea si au iesit bine prin teste :) Am luat si pt o alta masina in Noiembrie 4 bucati (dar 205/55/16) si mi-au placut. Revin cu poze vineri :D

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Hai că e frumușică :) Cu ocazia asta am refacut si geometria. Au facut putin camber pe spate, cu rotile de vara + distantiere imi atingea in protectia aia de pe aripa :) 

 

IMG_8238.jpg

 

IMG_8242.jpg

 

IMG_8245.jpg

 

IMG_8235.jpg

 

IMG_8246.jpg

Link către comentariu

Arata bine. Imi poti spune te rog ce camber ai facut pe spate? cate grade?

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!