Jump to content

GTI Ed35


Edy E

Postare recomandată

L-am dat jos la poza :) Magnetii sunt lipiti in bara, pe numar i-am pus provizoriu pana il schimb

 

IMG_4025.jpg

Link către comentariu

Vopsea :) IMG_3570.jpg

 

gyp.gif

 

IMG_4057.jpg

 

Frumoasa poza asta!  ;)

 

Multumesc! :)

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Frumooasa....zi-ne cum merge stage 1 fata de stage 2? e diferenta mica sau se simte bine?

Link către comentariu

Eu oricum nu o folosesc la potentialul ei maxim, deci n-as putea sa iti spun cu exactitate. Modificarile astea le-am facut pentru ca...se poate.

 

O simt ca trage mai bine cu noul soft si sunetul dat de noul downpipe e addictive :)

 

Mai urmeaza o mica modificare la look-ul masinii, astept sa vina din Germania pachetul  :D

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Aha, surprize surprize! :D Asteptam cu interes sa vedem ce este in pachet!

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu

Ce avem noi aici? :P

D420B5D5-7C1F-4774-8C61-86EB71FA4FAD.jpg

 

Le-am pus intai pe ambele pe dreapta sa vad cum ar arata cu 10mm pe fata

 

Fara:

IMG_4149.jpg

 

Cu:

IMG_4147.jpg

 

Pe spate fara:

IMG_4144.jpg

Cu:

IMG_4141.jpg

 

Pt ce voiam eu e OK doar cu 10 pe spate. 10/15 cum voiam initial e too much. Momentan ramane asa. Poate iau un 5-8 si pe fata mai tarziu :)

 

N-am facut mai multe poze ca a inceput ploaia si am ascuns-o repede in garaj :lol:

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Nu mai merge sa dau edit la post. Inca una:

 

IMG_4160.jpg

 

Scuzati decorul  :P

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Deci care e setup ul actual ? La ce ET ai ajuns?

 

Imi poti da pe privat link de unde ai luat kit-ul? Contine si prezoanele?

 

Presupun ca le-ai schimbat si pe astea, ma refer pe spate unde ai pus distantierele.

 

Frumoasa masina! Iar jantele sunt printre cele mai frumoase astea de ed35..pacat ca nu sunt si pe 19'' acelasi model...

Link către comentariu

Multumesc! Iti dau mesaj imediat. :) Kitul contine tot, distantiere + prezoane + antifurt + cheie antifurt

7.5j ET41 e acum spatele, fata este stock, 7.5j ET51

Link către comentariu

Cat de tare poate arata masina asta!!! Bravo!!!

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Frumoase poze , felicitari fotografului dar a avut si material bun :D   :sick: . Magnetii cum i-ai prins pe bara ? 

Link către comentariu

Multumesc, ii transmit  :icon_thumleft:

 

Sincer nu stiu, i-au lipit baietii de la service. Tind sa cred ca i-au lipit cu guma de mestecat pentru ca unul deja nu mai e. Trebuie sa dau zilele astea bara jos si sa-i schimb cu unii mai puternici, astia-s cam slabi.

 

Inca n-am pierdut numarul dar vreau sa fiu sigur ca tin  :))

 

Cat de tare poate arata masina asta!!! Bravo!!!

 

Multumesc :)

Modificat de Edy E
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Nimic prea important de zis. Am mutat distantierele de 10mm pe fata si am pus de 15mm pe spate, tot H&R Trak+.

Trebuie reglat putin camberul pe spate ca sa nu mai haraie in protectia aia de la aripa; pe fata daca atinge scot surubul ala si gata.

In rest toate bune :)

 

IMG_4901.jpg

 

IMG_4798%20r.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Nimic nou pe aici. Adunam km si facem putina galagie twoup.gif

 

 

IMG_5098.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Inca putin si trecem la rotile de tabla :( Am ceva planuri pentru 2016, sa vedem ce si cand se materializeaza. Intercooler, frane de R/S3 fata-spate, jante 17" pt iarna.

 

La primavara trebuie umblat la geometrie pt ca-mi atinge pe spate in materialul ala din aripa. O sa incerc sa-l lipesc cumva in prima faza ca sta un pic distantat de aripa. Daca si dupa atinge, putin camber si gata. Pe fata am facut "fender screw mod".

 

IMG_5333.jpg

 

IMG_5538.jpg

 

IMG_5685.jpg

 

IMG_5682.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu
Va salut si bine v-am gasit!

Am reusit in sfarsit sa ma alatur si eu oficial clubului :)

Modificari nu am de gand sa ii fac prea curand, momentan am de cumparat un capac pt janta dreapta spate pt ca lipseste."

Uite asa ai inceput topicul, poate ai uitat:)).

Spor la modificari in continuare si sa te bucuri de ea, fara incidente.

Ps: daca ai de gand sa dai jantele astea ( cele pe 18) dai un semn.

Modificat de cristi511
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!