Jump to content

GTI Ed35


Edy E

Postare recomandată

Multumesc baieti! Cred ca imi plac un pic mai mult decat alea de vara  :))

 

Arata bine. Imi poti spune te rog ce camber ai facut pe spate? cate grade?

 

Te ajuta cu ceva hartia asta? :)

 

IMG_8248.jpg

 

 

Mai pun o data pozele aici sa fie pe pagina noua :)) Nu ma asteptam sa fie chiar asa mare stretch-ul. Probabil conteaza ca sunt anvelopele de iarna. In poze e mai lasata pe spate pt ca aveam jantele de tabla si cauciucurile in portbagaj :)

 

IMG_8238.jpg

 

IMG_8242.jpg

 

IMG_8245.jpg

 

IMG_8235.jpg

 

IMG_8246.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Busted :))

 

Frumos..daca vreodata renunti la alea de vara, pls let me know... ;)

 

Multumesc! Nu cred ca se va intampla prea curand dar ramane de vazut. Imi fac cu ochiul jantele Pretoria de pe G7 R dar inca sunt destul de scumpe pe eBay  :D

 

Mersi,de la 1.3 grade,ti-a facut inclinare de 2 grade pe spate.

 

Afecteaza cu mult uzura cauciucurilor pe spate camberul de 2°? :)

 

Arata excelent...sunt ce trebuie jantele astea. Sa le "porti" cu placere!

 

Multumesc! Si mie mi se pare ca arata bine de tot :)

 

arata foarte bine! 

 

Multumesc!

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Sa le patinezi cu placere. Arata foarte bine pe masina. Sa nu dai jantele de edition. Le faci masa, scaune ceva dar nu le da :lol: .

Link către comentariu
Afecteaza cu mult uzura cauciucurilor pe spate camberul de 2°?

 

Vei uza mai rapid gumele spate pe interior insa nu-ti imagina ceva ingrozitor.

Modificat de anorganix
Link către comentariu

Stiu ca se vor uza pe interior dar ma gandeam cat de tare. Nu-i problema in cazul asta, iarna viitoare schimb dreapta cu stanga si aia e :)

 

 

Sa le patinezi cu placere. Arata foarte bine pe masina. Sa nu dai jantele de edition. Le faci masa, scaune ceva dar nu le da  :lol: .

 

10x :icon_thumleft: Daca imi amintesc bine si tu m-ai intrebat acum ceva vreme daca le dau  :))

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Am gasit un petic de zapada si i-am tras niste poze ^_^

 

IMG_8290.jpg

 

IMG_8288.jpg

 

IMG_8292.jpg

 

IMG_8299.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Ai facut o alegere de nota 10+ cu jantele astea :icon_thumleft: dau foarte bine pe masina !

Link către comentariu

+1. Arata perfect pe masina.

Ai o poza si din spate? Sunt curios cum stau si cum se vede latimea de 8.5.

Link către comentariu

Sper sa se-nteleaga ceva din astea. Am iesit pana la garaj sa verific nivelul la ulei si presiunea ca mi se parea ca prea ma scutura si era 2.8, meseriasi. Am lasat 2.6 :)

Cred ca o sa merg sa modifice putin camberul ca nu prea imi place cum stau si cred ca e prea mult chiar si pentru rotile de vara cu distantiere de 15; doar freca anvelopa in protectia de la aripa care nu sta oricum lipita de aripa. O sa incerc s-o lipesc cumva sa vad daca mai atinge, oricum s-a netezit la cat s-a frecat anvelopa de ea :))

 

P1060246.jpg

 

P1060247.jpg

 

P1060249.jpg

 

P1060252.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Multumesc! :)

M-am gandit mai bine si maine merg sa refac geometria pe spate. Camberul stock, din ce am gasit pe forumurile americane, este de -1.45°. O sa-l fac -1.5° si la primavara daca atinge cu rotile de vara bag un -1.65-70°. Nu vreau sa uzez aiurea anvelopele de iarna cu -2° si toe-in-ul pe care l-au reglat. Cu ET-ul actual si faptul ca sta anvelopa un pic stretch pe janta eu spun ca nu o sa am probleme.

Modificat de Edy E
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Micuța :) Merge lasată un pic mai jos acum, hmm

IMG_8751.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Spotted aseara in subterana la maritimo B-) N-am apuca sa fac si poza ca ma grabeam la film :))

Link către comentariu

Multumesc baieti!
 

8 hours ago, Bitter_Sweet said:

Spotted aseara in subterana la maritimo B-) N-am apuca sa fac si poza ca ma grabeam la film :))

La film eram si eu :)

Modificat de Edy E
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

N-as putea s-o numesc modificare but here we go :)

Am reusit sa comand saptamana trecuta din Germania un sticker pt GTI-ul din grila, ma enerva ca fiind negru nu se mai vedea deloc. Mi se pare misto ce diferenta poate sa faca un rahat de sticker :)

IMG_9122.jpg

IMG_9124.jpg

IMG_9128.jpg

Cea mai noua "modificare" oricum e asta :))

Dupa ce se mai incalzeste putin vremea o sa investighez daca e din flanse sau nu; au sub 7500km

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Hmmm, sa nu fie slabit cadrul de sub motor, cel de aluminiu. Daca nu, trebuie reconditionata caseta...sunt multi in situatia da, din pacate.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!