Jump to content

Skoda Octavia 3 vRS


TudorM

Postare recomandată

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TudorM

    75

  • bogdann81

    11

  • FRE

    9

  • bZ1

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

acel R8 sau RS4/RS6 pe una dintre tevile de pe esapament-stg/dr mai au cate un motoras cu clapeta care genereaza acea muzica adevarata , cel vRS de la skoda nu cred ca are

post-74460-0-39824300-1384800865_thumb.j

Link către comentariu

bZ1 are dreptate, intentionez s-o tin cat mai mult. La km facuti de mine, poate sa ajunga benzina si 8-9ron/litru si nu sunt probleme... Iar jucarii in plus nu stiu ce ar putea sa mai apara intre timp si sa zic ca nu pot trai fara ele.

 

Legat de evacuare, asta e, e cu pro si contra. Eu nu-mi bat capul cu ea, arata binisor si macar la TSI sunt reale pe ambele parti. La TDI cea de pe dreapta e complet falsa si e astupata cu un dop de plastic negru.  :)

 

Multumesc de urari si aprecieri!

 

Si inca cateva poze:

post-11061-0-52003000-1384802555_thumb.jpost-11061-0-46441300-1384802556_thumb.jpost-11061-0-06624900-1384802557_thumb.jpost-11061-0-75861700-1384802558_thumb.jpost-11061-0-28511300-1384802559_thumb.j
Modificat de TudorM
Link către comentariu

Felicitari! Apreciez dotarile care trebuie, puse atunci cand trebuie. Tine-o departe de modificari !

Link către comentariu

Tudore, nu puteai bre sa iti iei si tu masina .....luasi avion :P

 

FFFFFF faina masina. O adevarata jucarie pentru copii mari !

 

Sa o stapanesti sanatos.

Link către comentariu

S-o stapanesti sanatos!

 

Acum am vazut la ce te refereai cand ziceai de oglinzi negre :) dar imi pac mai mult albe

Link către comentariu

Super tare masina . Astept si eu s-o vad aici , insa nu aduc combi :( - numa sedan si nici pe mine nu m-a incanta . 

 

Cat te-a costat bijuteria ? cu toate cele puse pe ea   ? 

 

La cati mai multi km fara incidente. 

Link către comentariu

Vin si eu cu felicitarile! Asta da masina de tinut 10ani, fara compromisuri, mare, puternica, dichisita :icon_thumleft:

 

Sper numai ca DSG6 sa rezistente la ce poate masina. Si in rest calatorii multe si placute, cat mai departe.

Link către comentariu

Multumesc de urari! Pe autostrada se simte intr-adevar in elementul ei si pare "avion" prin usurinta cu care ajunge la viteza si o mentine, la fel si supletea suspensiei la viteza.

 

Pretul final a fost de 33,3k. DSG-ul va tine, sunt masini sensibil mai puternice ca a mea care merg bine.

 

@saibot, eu ziceam mai mult pentru ca tu ti-ai facut oricum grila neagra, deci nu esti departe de un black pack complet. :)

Link către comentariu

Felicitari! Sa o stapanesti sanatos!

Imi place la nebunie trapa aia "nesimtita" :D . Si exteriorul. Si motorul. Si interiorul...Cam toata! :icon_thumleft:

Felicitari inca o data.

Link către comentariu

Multumesc! Sunt curios daca au mai fost vandute RS-uri combi in Bucuresti, avand in vedere ca nu toti posesorii de Skoda sunt si pe forum. Prin oras inca nu am vazut, nici hatch macar.

 

Am avut totusi norocul sa parchez in seara asta la un Mega Image, iar langa mine a tras un O2 RS Combi, tot alb. A fost frumos sa le vad una langa alta. :)

 

Saptamana asta trebuie sa-mi ajunga si setul de cauciucuri de iarna + jante pe 17".

Link către comentariu

Dupa fix 2 saptamani au ajuns la dealer si cartea de identitate si certificatul de conformitate. Sper sa vina si cauciucurile de iarna pana atunci si le fac pe toate odata.

 

Si incepe placerea inmatricularii unei masini in Romania!  :dry:

Modificat de TudorM
Link către comentariu

Multumesc! Sunt curios daca au mai fost vandute RS-uri combi in Bucuresti, avand in vedere ca nu toti posesorii de Skoda sunt si pe forum. Prin oras inca nu am vazut, nici hatch macar.

 

Am avut totusi norocul sa parchez in seara asta la un Mega Image, iar langa mine a tras un O2 RS Combi, tot alb. A fost frumos sa le vad una langa alta. :)

 

Saptamana asta trebuie sa-mi ajunga si setul de cauciucuri de iarna + jante pe 17".

intra pe forumurile skoda ([cenzurat] parca am vazut scris pe masini) si vezi ce si cum

Link către comentariu

S-a mai vandut una gri combi.

Azi dimineata cand am lasat masina la revizie, era la PBN in boxa de livrari.

M-am uitat la tevi si avea teava doar pe stanga.

La tine am vazut ca e si pe stg si pe dr. M-am inselat eu?

TDI sa aiba pe o parte si TSI pe ambele?

Link către comentariu

Da, fiind preluata evacuarea de pe GTD la RS TDI, are doar pe stanga reala. La RS TSI e luata de pe GTI si e pe ambele parti.

 

Era gri-ul acela specific RS sau argintie?

Link către comentariu

Felicitari! Apreciez dotarile care trebuie, puse atunci cand trebuie. Tine-o departe de modificari !

De ce sa o tina departe de modificari?
Link către comentariu

Masina nu va fi modificata dpdv al performantelor, doar niste becuri schimbate si cam atat. E masina de familie pt mine.

Link către comentariu

Am reusit intr-un final sa schimb cauciucurile cu cele de iarna + jante pe 17". In fata au ramas doar cativa mm intre janta si etrier, sper sa nu fie probleme la iarna. Confortul s-a imbunatatit surprinzator de mult, asa ca nu ma supar. Am ramas surprins totusi de greutatea extrem de mare a jantelor OEM pe 18". Am dus doar 2 in casa si am renuntat, celelalte cu alta ocazie. :))

 

Si mostra de parcare automata. A ramas destul de departe de bordura pentru ca masina albastra era lasata stramb si cu botul in drum si nu a avut suficient spatiu de repliere in marsarier. Eu sunt extrem de multumit de sistem, eu m-as fi gandit de 3 ori daca sa o parchez acolo sau nu.

 

post-11061-0-89319900-1385034135_thumb.j

Link către comentariu

Chiar ca a parcat bine in locul ala :) Totusi sa ai grija la ceilalti.. sa nu forteze iesirea din parcare "prin" masina ta, ca ar fi pacat.
 

Cat de mari sunt discurile din fata? Pe Cupra, S3, ED30 sunt de 345mm si intra si la noi anumite modele de jante pe 17". Oricum nu o sa ai probleme cu distanta mica la un regim normal de folosinta a masinii.

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!